Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    válasz #24737024 #36 üzenetére

    Ezek nem pár tizedszázalékok, hanem majdnem négy, ha elhisszük a grafikont.
    Ennek egyértelműen az az oka, hogy ha nagyon alacsony a viszonyítási alap, akkor kis növekedés is sok százalékot jelent.

    Jártam arrafelé, Segesvárnál lejöttem a főközlekedési útról, olyan kátyúk voltak az utakban, amit még lehet, hogy a második világháborúban bombáztak oda :)

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz #24737024 #36 üzenetére

    "Én úgy látom amúgy, hogy Románia egyik legnagyobb problémája a nagyvárosok és a vidék közötti egyre mélyülő szakadék."

    Szerintem "Románia" helyére nyugodtam behelyettesítheted "Magyarország"-ot is. Van két régió, ami az EU-s átlagon, vagy felette van GDP-ben, meg mindenféle mutatószámban és van a többi terület, amik meg a leggyengébb Bulgár, Román és Lengyel régiókkal "harcolnak" a legelmaradottabb EU-s régió kétes dicsőségéért. A legutóbb Eurostat szerint 3 magyar régió is benne volt a leggyengébb 10 EU régióban.

    Elég bosszantó olvasni - szinte naponta - a "tragikus munkaerőhiány" témát, sőt már azt is, hogy külföldről kell vendégmunkásokat toborozni, mikor az ország nagy részén 25 éve változatlan módon csak a munkanélküliséget látják és tapasztalják.

    Én most lettem újra munkanélküli - igaz önként - mert már nem bírtam/akartam 3 ember helyett dolgozni nettó 110 ezer forintért tovább, miközben 130 milliós bevételt kellett hoznom évente a cégnek. (műszaki szektor) Most ugyanazt látom, mint pár éve, vagyis hogy a régióban szó szerint nem keresnek senkit, semmilyen állásra.

    Egyszerűen ketté van szakadva az ország és közöttük óriási a szakadék, amivel eddig egyik kormány sem akart foglalkozni.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

Új hozzászólás Aktív témák