Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • KAMELOT

    titán

    válasz Geller72 #255 üzenetére

    Ez mind rendben van. HD5850 tényleg szuper kártya HD6850 picit alatta és lehet HD7770 még alatta csak árilag van felette.
    De ne feledd el. HD7770-es kártyát nem olyan egyén fog vásárolni akinek i7-es konfigja van.
    Akinek ilyen i7 HC gépe van az HD7850 / 7870 valamint GTX570 / 580 vagy ezek CF / SLI kombóját fogja venni.
    7700-et olyanok fognak venni akiknek valamilyen 2/4 magos AMD / INTEL procis gépük van. :)

    [ Szerkesztve ]

    V1200 - 18CORE - SUPRIMX

  • alvaro

    senior tag

    válasz Geller72 #255 üzenetére

    Szerintem is erős gépben élszerű VGA-t tesztelni.
    Aztán jók még a párosítós tesztek.
    Ha ez a kettő megvan, kicsit értelmesebb júzer majd kikétszerkettőzi, hogy mi lesz neki a jó, illetve nagy vonalakban mire számítson egy kártyától. Mondom, szerintem.

    Egyébként tőlem is tetszett-et kapott volna a kártya, vagy akár ajánlott alát - nekem pozitív, hogy perf/watt-ban előrelépés, az ára meg annyira se érdekel, mint egy pár dingókutyavese, mert 1. ez nem egy eszement drága kártya 2. úgyis megy majd lejjebb, ha szeretett honatyáink agyon nem vágják megint a nemzeti valutánkat, nem kell azonnal rávetődni...

    ja, elfeledtem, hogy 3. ha pár ezer forintos árkülönbségekről van szó, akkor főleg nézze csak meg a júzer a fogyasztást, mert évi párezres különbségeket meglepően könnyű összehozni villanyban.

    [ Szerkesztve ]

  • kovy79

    őstag

    válasz Geller72 #255 üzenetére

    "Ezért nem is éri meg megnézni - szerintem."
    Ne felejtsd el, hogy az emberek ~95%-ának C2D szintű gépe van.
    Az idézett mondatod fényében úgy tűnik, mintha ezen emberek számára "nem éri meg megnézni" / tesztelni.
    Egy lentebb linkelt tesztben pl szépen látszik minden, amire sokan itt kíváncsiak.

    Mod: egyébként én is azt mondom, hogy mindenkinek van / senkinek nincs itt igaza. :)

    (#259) Silentfrog: +1

    [ Szerkesztve ]

    ''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

  • Dilikutya

    félisten

    válasz Geller72 #255 üzenetére

    Attól kezdve, hogy a tesztelt eszközről nem lehet rosszat mondani akkor sem, ha szar, az többé már nem teszt, csak egy reklám, ami a laikusok számára tűnik tesztnek. Mert fényezhetjük akár hogy is, de ha a HD7770 30%-al gyorsabb az elődjénél, de másfélszer annyiba kerül, akkor az jelenleg nem ajánlott. Ebből a szempontból persze korrekt a cikk, hisz említik is az ár/érték arányt, viszont én a HD6850-et nem feltétlenül tartom jobb vételnek, mivel annak a HD6770-hez hasonlóan magasabb a fogyasztása, ami csak azért lényeges pl. nekem, mert bár tápot venni akarok újat, de UPS-t eszem ágában sincs, nem dobom ki az APC-t, hogy aztán 20-30e környékén vehessek nagyobbat. Nyilván a 10e Ft-os szünetmentes nem játszik.
    Az általam linkelt teszt meg épp azért volt jó, mert láttad, mire képes közepes konfigurációban, tudsz mérlegelni, hogy elég-e neked, vagy másik kártyát választasz, esetleg belefér a proci cseréje is. A pénz azért nem mindegy.

    Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

Új hozzászólás Aktív témák