Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vakegérke

    veterán

    Várj, mindjárt olvasom, csak előbb hozok egy pohár vörösbort.

    No, itt is volnék. Lássuk...

    Ha egyszer álnéven írnál, a stílus árulkodik. Végigröhögtem az egészet, pedig ha más tollából származna, inkább bosszankodnék az eseményeken. Ez viszont gugás. :K

    "Van egyensúly, létezik az az út, hogy böcsülettel élheted az életed, élvezheted is, mosolyoghatsz is, meg amit szeretsz. Ha nem így éled, akkor főzz valami mást, amire senki sem kötelez, s nincs aggódás.
    Tudom nehéz döntés, nehéz váltás, egyszer átéltem. Elkoptatott sablon szöveg a kitartás, de nekem bejött, guga lehetek."

    Úgy hiszem, hogy bár idáig nem olvastam tanácsodat, mégis aszerint élek. Élvezem az utam, vigyor a képemen, meg amit szeretek.
    Épp ma történt, hogy szóba került a nyugdíjazásom. Hát te meg hogyan? Kamuztam, hogy korkedvezménnyel, 55 évesen. Menj a francba, hol vagy te 55? Nem szoktam bizonygatni, de szimpi a hölgy, így a kezébe adtam valamit. Fujj, malac! Nem azt. A személyimet. Szemei malomkeréknyire, de sajnos nem ájult el, így nem tudtam szájból szájba lélegeztetni. Te tényleg 60 vagy? Annyit látsz leírva. Inkább 13 és 30 közt vagyok valahol.
    Ecsééém, én sem hiszem el a koromat. Köszönhető ez örök optimizmusomnak, meg annak, hogy idáig is úgy éltem, ahogy most tanácsolod.

    Öt év ugyan kevés hozzá, de mintha születésem óta Vakegérke lennék. Lehet, hogy vén fejjel találtam önmagamra?

    [ Szerkesztve ]

    Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

  • Vakegérke

    veterán

    válasz guga #17 üzenetére

    "Van, akinek megadatik, hogy egész életében jólérezze magát, akinek nem, annak meg segíteni kell."

    Talán már ismersz annyira, segítőkész vagyok. Betonozásban, ácsolásban ugyan nem, de akinek ápolni kell a lelkét, rám számíthat.
    Pillanatnyi bánatok, csalódások orvosolhatók, de aki arra van programozva, hogy lelketlenül, örömtelenül élje le az életét, az csak csodálkozik, hogy honnan veszem az örök optimizmust, pozitív energiát. Önteném én belé a lelket, nem lehet.

    Van egy mondás, mely szerint nem a gurunak kell tanítványokat keresgélnie. Ezzel nem azt szeretném mondani, hogy mester vagyok. Ha azt mondanám, soha nem is lehetnék az. Mivel viszont egyetlen lehetőség maradt meghatározásomra, kiderül nagyképűségem, amely kizárja, hogy guru lennék.
    Elég bonyolult? :)

    Aki keres, az talál.
    Lassan öt éve leszek ennek a közösségnek a tagja. Két kezem és két lábam ujjain nem tudom megszámolni, hogy hány elesett személyt húztam ki lelki válságából. Privis dolgok, most is van valaki, aki hamarosan "gyógyultan távozhat".

    Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

  • Vakegérke

    veterán

    válasz dfdfdf #26 üzenetére

    Talán sokat mondtál, de heti egy szerintem pont frankó lenne.

    Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

Új hozzászólás Aktív témák