Új hozzászólás Aktív témák

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz student #65 üzenetére

    Szerintem egyrészt igazad van, főleg, hogy pl. az ébresztő és stopper filléres funkció volt már 20 évvel ezelőtt is, másrészt ezt nem sportolóknak, sportembereknek találták ki, akik mérik komolyan a köridőket.

    Ez a klasszikus mai keveset mozgó, keveset sportoló, mondhatni lusta embereket célozza meg és a fő funkciója a motiváció erősítése. Az ember saját hamar meggyőzi, hogy ma rossz az idő, ma fáradt vagyok, ma nincs kedvem, mindjárt kezdődik a kedvenc sorozatom, szóval a kifogás.txt mindig túl hosszú. Kell valaki, vagy valami ami kivülről motiválja az embert a mozgásra. Ezek a csuklópántok ezt a célt szolgálják. Egyrészt ott van a cool faktor, hiszen mindenféle statisztikát, szép diagramokat mutat a telefonon, tableten, számítógépen, interneten, amiket meg is lehet osztani. Látja az ember, hogy ő sem egy veszett ügy hiszen szokott mozogni, ezt bizonyítja a napi jelentés, csak egy kicsivel többet kellene az ideálishoz és látja azt is hogy mennyivel kellene többet teljesíteni. Beleviszi a versengést is a képletbe mint az egyik nagyon erős motivációs tényezőt. Lehet versengeni idegenekkel vagy ismerősökkel. Ha komolyabb készülékről van szó, amihez van pulzusmérő pánt, akkor az segíthet abban hogy ideális legyen a mozgás intenzitása.

    Ezek amolyan személyi trénerként funkcionálnak, aki folyamatosan figyel minket és ha kell noszogat. Nem az olimpiára készít fel, hanem az egészségesebb életmód felé próbálja terelni az embereket.

    Ahogy én látom ezek az eszközök ma óriási műszaki és piaci fejlődés előtt állnak. Vannak amik elemzik az alvásunkat és megmutatják, hogy jól aludtunk-e, hányszor keltünk fel, hányszor mozdultunk meg. Nagyon kellene még egy olyan fejlesztés, hogy mellkaspánt helyett a csuklón is ugyanolyan pontosan lehessen mérni a pulzust.

    Kezdek egyre jobban hinni abban a pletykában, hogy az Apple az okosóráját ebbe az irányba akarja elvinni és egyfajta személyi egészség asszisztens vonalon képzeli el a jövő okosóráját, nem pedig multimédiás telefon kiegészítőnek. (persze az iTunes biztos benne lesz a képben)

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

Új hozzászólás Aktív témák