Új hozzászólás Aktív témák

  • Miklósbácsi

    csendes tag

    válasz divad81 #13641 üzenetére

    Szia!
    Valaki más is kérdezte szóban,mennyire lehet rövidíteni az Elektrolux Time Manager - rel a mosási időt ?

    Az én gépemen ( EW6TN3262 inverteres - volt ilyen is egy ideig, felültöltős ugyan, de ez most nem sokat számít ) három program tudja ezt a 12 - ből. Úgy látom, ennyi változtatható idejű elegendő, ezek talán a legfontosabak a háztartásban. Minden esetben a 40 C fokos mosást néztem. A melegebb víz arányosan növeli, a hidegebb csökkenti a megadott időt, hiszen pl. a többlet melegítéshez több időre van szüksége a gépnek. Ez plusz - mínusz 6 - 8 percet jelent a megadott időkhöz hozzáadva vagy kivonva. Gondolom, arányaiban a Bosch sem különbözik nagyon ezektől.

    Eco program : 3.14 óra/perc
    2.33
    2.14
    2.05
    1.46

    Pamut : 2.51
    2.39
    2.10
    1.50
    1.30

    Szintetikus: 2.01
    1.51
    1.18
    1.08
    0.46
    A saját tapasztalatom az, hogy érdemes rövidíteni a megadott alap időkön egy átlagos háztartásban. Ha csak nem történik valamilyen különleges esemény : a feleségem kislány korában a húgával nekiállt a konyhát felmosni az ágyból kihúzott lepedőjükkel, hogy meglepjék anyukájukat....... Akkor sok éve bevetettem volna az Eco program 3.14 órás programját, természetesen előmosással és 60 C fokon - ha lett volna ilyesmi akkoriban.

Új hozzászólás Aktív témák