Új hozzászólás Aktív témák

  • Neszójábe

    senior tag

    válasz rambustibi #299 üzenetére

    Mondjuk egy tévé, meg egy film között azért van objektív összehasonlíthatósági különbség, lássuk be.

    Egészen őszinte leszek, amikor tévévásárlás előtt voltam, egyértelmű volt a tesztek alapján, hogy egy jobb plazma képminőségét egyetlen lcd sem közelíti meg. Elkezdtem nézegetni a tévéket és nagyon megijedtem az osanban az lcd-k mellett lévő plazmáktól, miért nem olyan világos az ég stb. Már majdnem 7000-s samu lcd-t vettem, amikor még tovább csökkent a plazma ára, így már 40k-val olcsóbb volt a samunál. Így rászántam magam a plazmára. Miután hazavittem a tévét, kb. 3 hónapon keresztül minden este megnéztem sötétben egy BD50-es filmet, egyszerűen nem tudtam betelni vele és áldottam az eget, hogy hallgattam a tesztekre.

    Peace

  • Viktor81

    senior tag

    válasz haddent #300 üzenetére

    Csak latni kellene, kinek vannak teljsen fals, ferditett elkepzelesi. A plazmas elobb olvasott, tajekozolodott, vett TV-t, majd elvezi es ezt le meri irni. Az LCD-s meg bement a MediaMarktba vagy az Euronics-ba vett TV-t es ilyenkor szembesul vele, hogy lehetett volna jobb is ugyanannyi, vagy kevesebb penzert. Ez az onigazolas. Ezek utan az LCD-s mindenhol hangoztatja: 500W, beeg, vibral, csak pinceben lehet nezni, olyan meleg, hogy azon foz az asszony es a plazmas a hulye ? Mondom, ha te vagy barki ir valosat, line-bleed, poszterizacio, foszfor lag, vagy barmi, aminek csak egy pici alapja is van, meghajlok, valoszinuleg elismerem, mert neha nemelyiket en is latom es meg az is elkepzelheto, hogy kussolok. De ilyet nem tudtok irni, mert fogalmatok sincsen rola.

    (#301) guriga1234
    A "magamfajtat" baromira nem erdekli, te mivel rongalod a csoda szemeidet es eszembe sem jut(na) "lehordani" vagy itelkezni feletted, ha egyetlen olyan erved lenne, ami megall a laban. Viszont te egy eldontendo (eldontott) kerdesrol kialakult vitaban annyit tudsz felhozni: szerintem. Erre en azt mondom: szerintem meg nem. De neked is azt kivanom: Soha ne legyen jobb TV-d az LCD-nel es, hogy orulhess mindenki barom (en is), aki penzt adott ezert az alulmaradt szar technologiaert...

  • Z10N

    veterán

    Latom meg ezen is FreeBSD alapu OS van. Nekem is Panasonic van IPS panellel. Nekem tetszik a kepe, nincs tulszaturalva mint a koreaiak, a piros elenk, a bordo matt, a zold nem neon, a bortonus megfelelo (nekem a japanok jobban tetszenek sharp, sony, pana; bar mar ezeknel is nemelyikben kinai/koreai panel van). Mivel a regebbi modelleknel midegyikre ugyan az a rendszer kerult ezert nincsenek lebutitva, nagyon sok beallitasi lehetoseg van. A media playere mondjuk fapados es a feliratozas is eleg alap, de ezen lehet segiteni egy kulso lejatszoval/htpc-vel. Az usb kezelese neha lassu, mivel betallozza az osszeset. Nem mindent jatszik le ami cutom enkodolt. Furcsa mod frisseb os van rajta mint amit a japan szerverrol le lehet szedni (eu). A BT bill+eger kivaloan mukodik. Egyszeru, letisztult, semmi sallang vagy csicsa. A fenyereje nagy (direct led), felhosodes nincs, a feketejevel is meg vagyok elegedve. Persze sotet jeleneteknel elo jon, hogy sotet szurke inkabb. A HD adas szep rajta (mindigtv). Kulso forrasbol is szep, nemi allitgatas utan. A hangszoroja eros, de nem a legjobb, bar ugy is kulso rendszert hasznalok. A valaszideje es a gaming opcio nem a legjobb (x360). Viszont amire vettem arra kivalo, ismeronek fullos LG-je van (3d, smart, 400Hz, gaming), de meg o is azt mondta ennyiert megerte, az ove ketszer ennyibe kerult es kisebb is. Jo nehez :D stabilan all. Cseheknel rakjak ossze nem Kinaban. Mar csak a FreeBSD-t kene valahogy meghekkelni rajta (feliratozas, codec).

    [ Szerkesztve ]

    # sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

  • dabadab

    titán

    válasz Viktor81 #304 üzenetére

    Ezt most hagyd abba.
    Az olyan kijelentések, hogy aki plazmát vett, az tájékozott, aki meg LCD-t, az önigazoló birka, maximum arra jó, hogy feszültséget keltsen, arra meg semmi szükség.

    (#308) Ijk: "De őszintén mit vársz amikor BBéci szavának sincs semmi súlya."

    És mitől kellene lennie? Most nem azért, de pl. ő ahhoz is komolyan ragaszkodik, hogy a HDMI kábel befolyásolja a képminőséget (amire egészen pontosan nulla komolyan vehető bizonyítékot tud hozni) - miért kellene adni a szavára?

    DRM is theft

  • Neszójábe

    senior tag

    válasz dabadab #326 üzenetére

    A hozzászólásod első felét tekintve igazad van, még akkor is, ha van valóság alapja annak, amit Viktor írt.

    A második fele egy kicsit erős szerintem. Bár nekem is 1k-s kábelem van, azért csak emiatt nem fogom Bbéci szakértelmet úgy általánosságban semmibe venni...

    Peace

  • haddent

    addikt

    válasz Neszójábe #330 üzenetére

    Nem újabb vitát szeretnék indítani, de biztos, hogy nem a véleményét nem veszed semmibe? Azt megértem, hogy bízol a "szemében", és elhiszed, hogy ami neki tetszik az fog neked is. Sőt! Ami szerinte jó, valóban az a jó, mert sokat látott.
    De a szakértelmét biztosan nem kérdőjelezed meg? Az összes HDMI tisztán digitális. Nem várható el, hogy egy TV -vel foglalkozó (akár technikailag) (szak)ember ismerje a digitális kódolás univerzumát, de annyi igen, hogy "vagy megy, vagy nem", köztes út nincs.
    Én azt gondolom, hogy kísértetiesen hasonlít ez a példa arra, amikor tudósok elkezdenek hinni valami teljesen abszurd hülyeségben. Na őket őrültnek titulálva rugdosság ki és zárdossák be :DDD (Persze nyilván az Ő példája sokkal sokkal szelidebb)

    Egyébként HDMI -ről amit sejtek/tudok: handshake ha nem történik meg akkor se kép se hang (teljesen szar a kábel), ha van handshake, akkor onnantól jó (pont annyira, mint amennyire egy gyémántos aranykirakásos szövetbundás 20x szigetelt). Ennek a mélyén valószínűleg olyan egyszerű dolgok lapulnak, mint hogy a handshake folyamán egy kellően nagy/sűrű adatot küldenek át, és nézik, hogy a hibajavító-mátrix vajon mit tud vele kezdeni. Ha javítja akkor faxa, ha észleli akkor valószínűleg vagy küld egy jelet, hogy valami nem oké (de legalább ennyit tudott tenni).
    Viszont nyilván nem minden kábel rendelkezik minden minősítéssel, és nem minden minősített kábel tudja azt amit ráírnak. Gondolok itt: 4K 3D Ethernet -es HDMI kábel lehet, hogy nem épp minőségi, ezt nem fogja tudni. Ettől még a 1080p jelet lehet, hogy viszi mint a huzat. Tehát ilyen irányú rétegződés elképzelhető, de ezt mind előre lehet tudni bekapcsolás után. Nincs olyan, mint régen analóg kábelekkel...
    .. feltéve, hogy nem sikerül futás közben egy kellően nagy elektromos zajt generálni köré. De ez már nem a kábel hibája.
    (utolsó bekezdés első része tipp, de elég erős mivel minden digitális kódolás valahol ott kezdődik!)

  • rambustibi

    őstag

    válasz haddent #329 üzenetére

    Hdmi kérdés sem mindegy..Nemrég szembesültem azzal a ténnyel, hogy sok olyan 700e-1 milliós LED TV van amiben még mindig a Hdmi 1.4 csatlakozó van beépítve.. :Y Én monitorként is használom a TV-m, és játékra is. Szépen fejlesztem a cuccaimat 4K-hoz, és utánajárást követően kiderült, hogy a 4K 60Hz (60fps)-hez, kell a Hdmi 2.0 szabvány, mert ennek van nagyobb adatátviteli teljesítménye (18Gb/s) A videokártyám ugyebár Hdmi 2.0. A Hdmi 1.4 4K-n csak 30Hz-t (30fps) tud.
    Szóval rendesen körül kell nézni annak, aki játszani is szeretne PC-ről 4K-ban a TV-jén 60fps-el!!
    Egy kis infó erről, ha valakit érdekel a dolog:
    [link]
    Az oldal közepe felé van egy táblázat, ami érdekes..
    Külföldről rendeltem Hdmi 2.0 kábelt, mert itthon egy szaküzlet azt válaszolta, hogy ugyanazt tudja a Hdmi 1.4, mint a Hdmi 2.0 és az nekem jó lesz :D

    Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

  • #72042496

    törölt tag

    válasz rambustibi #333 üzenetére

    Túl alaposan nem járhattál utána, ha külföldről rendeltél kábelt. Nincs olyan, hogy HDMI 2.0 kábel; high speed/category 2-es van, olyan kell hozzá:

    "Does HDMI 2.0 require new cables?

    No, HDMI 2.0 features will work with existing HDMI cables. Higher bandwidth features, such as 4K@50/60 (2160p) video formats, will require existing High Speed HDMI cables (Category 2 cables)."

    [link]

  • tisn

    addikt

    válasz haddent #331 üzenetére

    Egyébként HDMI -ről amit sejtek/tudok: handshake ha nem történik meg akkor se kép se hang (teljesen szar a kábel), ha van handshake, akkor onnantól jó (pont annyira, mint amennyire egy gyémántos aranykirakásos szövetbundás 20x szigetelt).

    Nem ilyen a hdmi protokoll video resze...

    Az viszont igaz, hogy a rossz-jo kabel kozotti kulonbseg kephibakent jelentkezik, nem pedig a "fu zoldje sokkal selymesebb" formaban.

    Ezen jo sok vita szokott a plazma topikban, viszont merest meg nem igazan tudtak hozni a "hivok", szemben a szkeptikusokkal.

  • #82729984

    törölt tag

    válasz orbano #20 üzenetére

    Azért a menő belga orvosok egy elég szük réteg ahol ez félhavi nettó fizu.

    De az 1.6 milla még nyugaton is elég sok egy tévéért. A legtöbb nyugati országban 2-3000 euró a bruttó átlagfizu, azaz kb. netto 500-600e ft és arrafelé ugye nem ugyanennyi a megélhetési költség.

  • elefant

    HÁZIGAZDA

    KEdves mindenki!

    Én személy szerint nagyon köszönöm mindenkinek az építő jellegű hozzáaszólásokat, a kritikus hangvételűeket is. Szerintem ezekből rengeteget lehet tanulni, még abból is, ahogy a plazma és LCD hívők vitatkoznak. Viszont szeretnék megkérni mindenkit, hogy a személyeskedést ne hozza el ide, ne sértegessen senkit nyilvánosan, még akkor is, ha földöntúli marhaságokat ír szerinte. Nem azt mondom, hogy teremtsük meg itt az Internet Óceánján Lebegő Béke Szigetét, mert ennyi erővel nyilván azt is kívánhatnám, hogy a nap holnaptól zölden süssön! De igenis jó volna, ha némi intelligencia szint, és ember nívó azért lenne.

    Nagyon köszönöm
    Mindenkinek minden jót kívánok!

    péter

  • GeryFlash

    veterán

    válasz elefant #347 üzenetére

    Nem kötözködés, de az egész plazma vs lcd vita abból adódott (vagyis lehet meg lehetett volna előzni :U ), hogy a cikkben 0,58-at írtál a feketére, ez teljesen biztos? Elég hihetetlennek tűnik.

    Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

  • Márk

    senior tag

    válasz GeryFlash #348 üzenetére

    +1 :K

    2009.08.: LG 42LH4000 ---> 2011.08.: PANASONIC TX-P42G20E ---> 2014.05.: PANASONIC TX-P50UT50E ---> 2017.05.: PIONEER 9G KURO PDP-LX5090 tuned by janos666

  • elefant

    HÁZIGAZDA

    válasz GeryFlash #348 üzenetére

    ja elnézést, sajnálom, ha ekkora galibát okoztam, pont egy Panasonic show-n voltam Frankfurtban, nem tudtam olvasni a kommenteket, csak a műsort láttam utólag. Javítottam az értéket, egy nulla kimaradt (de ez a kontrasztarány értékéből erre lehetett volna következtetni). szóval elnézést kérek mindenkitől, itt most én voltam a főhülye.

    (azért legközelebb nyugodtan rámírhat bárki egy privátot, ha ilyen ordító marhaságot vél felfedezni, azokat megszoktam nézni ha van két percem. köszönöm)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák