Új hozzászólás Aktív témák

  • micafighter

    nagyúr

    válasz rum-cajsz #10773 üzenetére

    Erről fog szólni a következő cikkem. Röviden a fastboot zip-et ki kell csomagolni az Android SDK platform-tools mappájába, de szükség van magára a fastboot zip fájlra is, tehát az is legyen ott. Ez után a megfelelő parancsokat kell küldeni fastbooton keresztül a megfelelő sorrendben:

    fastboot flash modem NON-HLOS.bin
    fastboot flash sbl1 sbl1.mbn
    fastboot flash dbi sdi.mbn
    fastboot flash aboot emmc_appsboot.mbn
    fastboot flash rpm rpm.mbn
    fastboot flash tz tz.mbn
    fastboot flash LOGO logo.bin
    fastboot update -w cm-11.0-XNPH44S-bacon-signed-fastboot.zip

    A

    fastboot

    parancsra a parancssor kilistázza nekünk az elérhető fastboot parancsokat a telefonhoz, és azok szerkezetét:

    Ez alapján értelmezni tudjuk a fentieket:

    fastboot flash {hova} (mit)

    Tehát a

    fastboot flash modem NON-HLOS.bin

    parancs flasheli a modem nevezetű partícióra (kép az 1+1 logoutos cikkemből) a NON-HLOS.bin nevű fájlt.

    Az utolsó sorban a -w pedig láthatjuk hogy wipe-ot jelent. A cm-11.0-XNPH44S-bacon-signed-fastboot.zip helyére pedig értelem szerüen az aktuális fájl neve kell, tehát például ha 33R-t akarunk flashelni, akkor mivel a 33R verziónak a fájlneve cm-11.0-XNPH33R-bacon-signed-fastboot.zip, ezért ezt kell majd a parancsban is használnunk:

    fastboot update -w cm-11.0-XNPH33R-bacon-signed-fastboot.zip.

    A flash_all.sh (vagy windowson a flash_all.bat) egyébként ennyit tartalmaz:

    Ezek a Nexus 7 (2013) google által közzétett eredeti image fájlában található flash_all.sh és flash_all.bat . A lényeges részeket kiemeltem.
    Mint láthatjuk a flash_all script / batch fájl összesen 3 fontos parancsot hajt végre:

    fastboot flash bootloader bootloader-flo-flo-04.04.img
    fastboot reboot-bootloader
    fastboot -w update image-razor-lrx21p.zip

    A fentebbiek alapján már kitalálhattuk hogy a fastboot flash bootloader bootloader-flo-flo-04.04.img parancs a bootloader partícióra flasheli a bootloader-flo-flo-04.04.img fájlt, a fastboot reboot-bootloader újraindítja a telefont és a bootloader-re (fastboot) bootol, tehát először új bootloadert flashelünk, aztán újraindítja a készüléket az új bootloaderben. Végül pedig a fastboot -w update image-razor-lrx21p.zip parancs flasheli a update image-razor-lrx21p.zip fájlt egy wipe után.

    Összesen ennyit csinál a flash_all script / batch fájl :) Pár napja fel akartam tenni a google által közzétett hivatalos Lollipop image fájlt a Nexus 7 (2013) tabletemre. A flash_all.bat valamiért nem tudott lefutni megfelelően, úgyhogy egyszerüen belenéztem (szövegszerkesztö, vagy notepad++) hogy mi van a batch fájlban, mit csinál pontosan, és lefuttattam a benne lévő parancsokat manuálisan a megfelelő sorrendben,

    (manuális alatt azt értem, hogy a megfelelő fájlokat a platform-tools mappába másoltam, és a parancssorba a következőket írtam:

    fastboot flash bootloader bootloader-flo-flo-04.04.img
    fastboot reboot-bootloader
    fastboot -w update image-razor-lrx21p.zip

    tökéletesen települt a Lollipop a tabletemre :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák