Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CapacRaimi

    csendes tag

    Sziasztok!
    Egy ideje követem a fórumot, nagyon érdekel a készülék, Lumia 930-ról jönnék, 4 év wp után, szóval kicsit más világ, de a véleményeitek alapján érdemesnek érzem belevágni. Viszont biztos lesznek hülye kérdéseim, előre is sorry :D
    Reménykedem, hogy 2 héten belül megérkezik (addig vagyok fix helyen), ha a héten megrendelem majd, olvastam, hogy kicsit belassulhat a fekete szállítása, soft gold-ot meghagyom másnak :)

    Annyi kérdés jutott eszembe, hogy melyik böngészőt javasoljátok, ha a laptop és a telefon között szinkronizálva akarom tartani a könyvjelzőket?
    Most az Edge viszonylag jól működik ezen a téren a két win10-es eszközöm között. A Chrome-ra gondoltam, de többen írták, hogy elég sokat fogyaszt (netet vagy akksit zabál inkább?!), Operát és az UC-t nem ismerem, csak párszor használtam őket régebben. 1 GB net + sok wifi elérés áll rendelkezésre nap közben, az adatforgalmon spórolás nem szempont, a teló meg gondolom nem a chrome-on hasal el.

    MS alkalmazások, pl onedrive, onenote, office programokat aki használ, mennyire használhatók? Céges ügyekre is használnám.
    Navigáláshoz Here maps mennyire jó? Vagy navira inkább iGO vagy Google maps?!

    Rendeltem egy elvileg gyári Pelosi tokot (full case), de valaki írta talán, hogy nagyon feszülős, és a gombokat megtépte levételkor, de volt annyira olcsó, hogy rendeljek egyet, mire megjön, talán meglesz a telefon is. Pelosi jó választás egyébként? (ez a műanyag mennyire védi esésnél vajon?)
    Nem szoktam a telefonjaimat törni, de azért néha megnézik közelről a padlót, eddig sima pár száz Ft-os TPU szilikonokat használtam, eddig mindent megúsztak...(kopp-kopp)
    Ezeket néztem még: Sandstone - ez eléggé tetszik, átlátszó TPU Ultra thin, Nillkin Carbon - sajna ez csak oldalról fogja.
    Gyárit egyelőre nem terveztem, csak szeretnék jó védelmet, de a vékony telefont se akarom durungosítani :)

    Bocs, hosszú lett, előre is köszi a válaszokat :D

    "Nem az az erős, aki nem esik el, hanem az, aki mindig fel tud állni."

  • CapacRaimi

    csendes tag

    válasz Timer #5741 üzenetére

    Köszi a biztató választ, wp-n se volt sok gond az ms app-okkal, de ha itt jobb, akkor még jobban örülök :) Pelosit akkor nem erőltetem, szerencsére csak 1000 ft volt :)
    Az ambient display-nek fogok nagyon örülni, 925 után 930-on nagy volt a hiányérzetem glance screen nélkül...

    @Bibby: Köszi, akkor a chrome-ra térek vissza, pár év kihagyás után.
    Az app-kínálat tudom, hogy szinte végtelen, furcsa is lesz :)
    Egyelőre a linkelt tokokat nem vettem meg, szerintem csak a Sandstone-t fogom, és még úgy is messze leszek a gyári 8-9000-es tokoktól. Helyette inkább biztosításra költök :)

    "Nem az az erős, aki nem esik el, hanem az, aki mindig fel tud állni."

  • CapacRaimi

    csendes tag

    Ez a hír, hogy befagyasztják a rendelést, plusz nagyon hosszúra nyúlnak már most is a szállítási idők, az most mellbevágó érzés volt... :(
    Épp ma akartam megrendelni, de jelenleg az Estimated delivery augusztus 31-et ír, nekem az már nem jó - nem tudok biztos helyet megadni a szállításhoz-, főleg ha még csúszik közben ez is.
    Szeptember 12. még jó messze van (ha arra már biztosan lesznek is készletek), hogy akkor rendeljem meg, hátha ott ismét 1 héten belül megérkezik...
    A soft gold estimated delivery-je augusztus 15. most

    Hogy ne csak off legyen, DHL-es szállítással kapcsolatban olyan kérdés vetődött fel bennem, hogy mi van, ha a megadott szállítási címen nem érnek el? Hova viszik? Írták néhányan, hogy a napot kb megírták, melyik nap szállítják, de egyszer csak betoppant a futár, értesítés nélkül.
    Nem lehet nekik valami központi raktáruk, ahova lehet kérni, hogy ott átvegyem a készüléket? Kerestem az oldalukon, Service Point-okat találtam, de szinte mindenhol küldemény feladást ír szolgáltatásnak, Budapesten találtam egyet, ahol Küldemény átvétel is szerepel.
    Azt olvastam korábban, hogy a szállítási címet lehet módosítani a DHL-nél. Mikor lehet ezt meglépni, melyik szállítási szakaszban?
    Tudom, ezt valószínűleg a DHL tudná megmondani, de hátha volt valakinek tapasztalat korábban.

    Hezitálok, hogy megrendeljem, és talán augusztus végére megjön, és rizikósan át tudom venni (munkahelyre rendelve, ami kb fél óra kocsival - ezért lenne jó értesülni a szállításról), vagy várjak még több mint 1 hónapot, aztán ki tudja mi lesz akkor...?! :F

    "Nem az az erős, aki nem esik el, hanem az, aki mindig fel tud állni."

  • CapacRaimi

    csendes tag

    H0r1, ollie, köszönöm a válaszokat, megnyugtató, hogy viszonylag egyszerűen lehet velük egyeztetni.

    Úgy döntöttem, ha ennyire kinéztem és beleéltem magam, megrendeltem én is. Dispatch aug. 26., delivery aug. 31.....meglátjuk mi lesz belőle.. :)

    Kértem hozzá 1 év biztosítást, ahhoz már meg is jött a tájékoztató és a paypal-es fizetéshez a link, azért azt majd nyugodtabb lelki állapotban megpróbálom elolvasni és értelmezni, úgyis 5 nap van a fizetésre.

    Más: a hírek szerint az androidos Chrome kap frissítést, aminek hatására gyorsabban töltődhetnek be a videók és adatforgalom-csökkentő beállítás is lesz.

    "Nem az az erős, aki nem esik el, hanem az, aki mindig fel tud állni."

  • CapacRaimi

    csendes tag

    válasz NORBl #5923 üzenetére

    Tegnap rendeltem meg ebből a tokból a feketét, ma pont egyik kollégám mutatta, hogy neki most jött meg ilyen Sandstone a Xiaomi Note 3Pro-ra, kicsit érdes tapintású, de nagyon kellemes fogású, nem csúszik, és jó anyaga van, jól néz ki.

    "Nem az az erős, aki nem esik el, hanem az, aki mindig fel tud állni."

  • CapacRaimi

    csendes tag

    Sziasztok! Tegnap jött még a készülék, úgyhogy nyüstöltem rendesen, ahogy tudtam, eddig minden kiváló volt, tömören gyors, szép, minden kézre áll, lumia után valóban felüdülés :))
    Viszont, éjszaka valamiért 15%-ot merült, és az akkunál nem mutatta, 1-2% tétlenség, 1% viber, kb semmi más (sajnos elfelejtette képernyőképet csinálni.
    Wifi be volt kapcsolva (az összefoglalóban leírtak szerint), bluetooth ment (Mi Band 1s-el csatlakoztatva). Írta valaki korábban, hogy milyen program alkalmas a merülés megfigyelésére, ha nincs root, ezt keresem (fórum keresővel még nem találtam még), meg a merülés okát. Mondjuk viber fura, nem igazán használom, épp csak beléptem oda tegnap, el se indítottam utána.
    Valakinek ötlet?

    "Nem az az erős, aki nem esik el, hanem az, aki mindig fel tud állni."

  • CapacRaimi

    csendes tag

    válasz oba #7878 üzenetére

    Köszi a tippet, megpróbálom ma éjjel úgy, hogy mindent kilövök, ami nem kell az alváshoz :)
    Mi Band beállításain is variáltam most, hogy felesleges dolgokat ne akarjon, meg párom azt mondta, hogy ő éjjel többször látta villogni a Band-et, valamit szenvedett lehet.
    Tegnap első töltés után 50% merüléssel összejött 3 és fél óra SOT, alakul ez.
    Ma megint nem fog sokat pihenni, mert minden kolléga ezt akarja nyomogatni :D

    "Nem az az erős, aki nem esik el, hanem az, aki mindig fel tud állni."

  • CapacRaimi

    csendes tag

    válasz k810 #7894 üzenetére

    Múltkor Lumiaval kicsit meggajdult amúgy, mivel ott nincs rá hivatalos alkalmazás, és nem tudta mindig rendesen kezelni a Band-et. Van memóriája, hogy eltárolja a mért adatokat, így ha reggel bekapcsolom a bluetooth-t a mi fit-tel leszinkronizálja az adatokat, nem?

    "Nem az az erős, aki nem esik el, hanem az, aki mindig fel tud állni."

  • CapacRaimi

    csendes tag

    válasz oba #8212 üzenetére

    A fekete keretes nekem sem jön be, így azt alapból kizártam. Eddig két TG jött nekem, az egyik egy kis olcsó, ami egy tok mellé jött, mondjuk az meglepett, hogy az első kamera kivágását nem találták el, pár mm-el odébb van, mint kellene... (ajándék lónak a szeme se áll jól :) )
    A másik TG most jött meg a németektől, rámértem a kijelzőre, hajszál pontosan ugyanakkora, mint a jelenleg rajta lévő gyári fólia, amivel jött a telefon. Bízom benne, hogy teljesen a széléig rá fog tapadni és nem lesz levegő ott sem, még nem volt alkalmam feldobni rá sajnos. Gondolom, ha a sima fóliánál nagyobb lenne, akkor már nem lenne jó a méret, így reménykedem.
    Holnap ha lesz időm, felrakom, és teszek fel képeket és linket a TG-hez.
    Jelenleg egy sima átlátszó szilikon tok van a telefonon, amit kicsit csúszósnak érzek "zsírosabb" kézzel, de lassan megjön egy sandstone tok is (nem gyári). A mostani szilikon és a sima fólia között jobb és bal oldalt 2-2 mm-es rés van (kb 1 mm kijelző és 1 mm fekete keret), amit abszolút nem érzek és nem akadályoz semmiben. A szilikon széle talán 1 mm-el magasabban van, mint a kijelző, így talán az üveg is esélyes, hogy kényelmes lesz, nem akad bele az ujjam.
    Ha jól sejtem, kb akkor ilyen TG-t keresel te is.

    Egyébként az akku-val az elején nem voltam annyira megelégedve, de lassan már alakul nekem is, pár ciklus gondolom kell, mire beáll, még csak pár napja van meg (OOS 3.2.2, original minden), nem akarok messzemenő véleményt alkotni. Éjjel már csak 2-4 %-ot merül, bluetooth nélkül, wifin vagy LTE-n is ugyanennyi. Napközben 2 mail szinkronizálás megy, wifi-k és mobilnet is, bluetooth-t csak párszor kapcsolom be, hogy a Mi Band szinkronizáljon (bár a 4.0-ás bt-nek alig kéne fogyasztania, nem?!), néha 1-2 hívás, Chrome-mal netezés (kb fél óra), és bár nem szoktam régebben, ezen a telefonon már játszom is egy kicsit.
    Kb 24 órája töltöttem utoljára, a leírtakat csináltam ma is (játékból ma PokemonGo volt 40 perc - tudom gyerekes, durván zabálja az akksit alapból, de nosztalgiáztam, illetve a Badland tetszett meg), így vagyok 40 %-on, 2 óra 47 perc SOT. Az már szerintem elfogadható, reggel is csak azért fogom feltenni töltőre fél órára, hogy teljesen feltöltve vigyem el, mivel nem viszek magammal töltőt, meg hát mire való a gyorstöltés, ha nem erre?! :)
    Bocs a hosszúért, majd ha lesz több használati tapasztalatom a készülékkel, úgyis írok valami véleményfélét, ha szabad, addig olvasok szorgosan.

    "Nem az az erős, aki nem esik el, hanem az, aki mindig fel tud állni."

  • CapacRaimi

    csendes tag

    TG ügyben valakinél fejlemény?
    Ma felraktam a tegnap kapott üveget, ami pontosan akkora, mint a gyári sima fólia...sajnos csalódnom kellett, itt-ott a szélei egyszerűen nem tapadnak oda. Elég üveget raktam már fel, szóval úgy hiszem remélem nem az én bénaságom, hogy alul és felül is vannak foltok az üveg alatt, amik újbóli felrakás után is ott voltak. Nem hiszem el, hogy ezekre az új kijelzőkre egyszerűen semmi üveget nem lehet rárakni...(főleg fájdalom Lumia930 után, amire tényleg semmilyen üveg nem volt)
    Kép1 Kép2
    Mi a baj vajon? A lekerekítés, vagy csak rossz az üveg? Por és levegő nem ment alá.
    Mindjárt írok az eladónak - aki nagyon kedvesen köszönőlevelet is írt -, hogy nem erre számítottam, persze nem az ő hibájuk sajnos, nem tudom mit lépnek majd.
    Rendeltem sima fóliát, ha már a gyárit én hülye leszedtem, egyelőre nem próbálkozom több üveggel.

    3.2.4-ről eltérnek a vélemények, ha jól olvastam, valakinél teljesen jól működik minden állítólag, valakinél rosszabb az akku-idő, ami azért fontos lenne. Meg lehet próbálni, vagy inkább várjak, hátha lesz még valami frissítés, mielőtt kiadják a Nugat-ot rá?

    Ma számomra kb átlagos használat mellett 14 óra alatt 90%-ról 36%-ra merült, pedig meló közben nem sokat nyomkodtam, játék se volt, chrome kb fél órát ír, SOT 2 és fél óra. Kép1 Kép2
    Bajom nincs a készülékkel, nem gondoltam, hogy ennyire megtetszik, kicsit zavar a merülés és a doze rakoncátlankodása, de így is jobban bírja, mint az előző.

    "Nem az az erős, aki nem esik el, hanem az, aki mindig fel tud állni."

  • CapacRaimi

    csendes tag

    válasz zoltan6 #8347 üzenetére

    Lehet nem ilyenre gondolsz, de esetleg egy ilyen cipzáros vagy egy ilyen bőr tok? Bár utóbbi nem zár tökéletesen a portól.
    A méreteik jók a telefonhoz, hátha valamelyik bejön.

    Egyébként ha valaki tényleg némítani akarja a telefont: ez megoldja. :D

    [ Szerkesztve ]

    "Nem az az erős, aki nem esik el, hanem az, aki mindig fel tud állni."

  • CapacRaimi

    csendes tag

    válasz NORBl #9219 üzenetére

    Pont múlt héten jött még ez a tok nekem, 2 napja használom, nagyon finom, puha anyagú, kellemes tapintású, abszolút nem vastagítja a telefont, szépen felmegy a kijelző szélére elöl is. Én mondjuk érdesebb felületre számítottam, kicsit csúszósabb, mint gondoltam, de még nem esett ki a kezemből, fogásra jónak mondanám, nekem tetszik.
    A gombokat takarja, de semmivel se nehezebb megnyomni őket, kameránál ez is magasított körben.

    "Nem az az erős, aki nem esik el, hanem az, aki mindig fel tud állni."

  • CapacRaimi

    csendes tag

    válasz ollie #10764 üzenetére

    Pont ma játszódott le előttem az eset, hogy amit tud, az se mindig működik. Egy srác próbált mellettem lefotózni valamit, de az iPhone7 kamerája bekapcsolás után lefagyott, csak kilépni engedett, kb összefolyó színeket lehetett látni, szidta is, negyedik próbálkozásra indult el...A múlt héten volt az én kezemben is egy sima black kicsit, ez az új home gomb nem tudom, megszokható-e...

    Na de vissza kanyarodva off-ból, sokáig nem szerettem az androidot, de a felsőkategóriások tudása valóban nagy, a OP3-ban meg gyönyörű testet ölt a tudás :)
    Hogy ne látszódjak elfogultnak - pedig saját meglepődésemre megszerettem -, nálam is produkálta az újraindulást. Kocsiban le volt téve műszerfalra, kamerát akartam megnyitni gesztus vezérléssel (talán ez a neve, kört rajzoltam a kikapcsolt kijelzőre), 3szor próbáltam, nem ment, aztán egyszer csak bejött a boot animáció, és pin kód kérése nélkül vissza kapcsolt, és kérte az ujjlenyomatot...Azóta semmi, még előtte se. (3.2.6)
    Ennyi baja legyen, akkor sokáig boldogan használom :)

    "Nem az az erős, aki nem esik el, hanem az, aki mindig fel tud állni."

Új hozzászólás Aktív témák