Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tuki2200

    senior tag

    válasz erahurka #10 üzenetére

    A doboz csak arra kell hogy a melletted ülő lássa a tv-n a képet ne csak te a szemüvegen sztem felesleges ezért beépíteni es megnovelni az arat a konzolnak meg beindítani egy új gyártó sort a pár valószínűleg drága jatekert

  • tDr1v3r

    veterán

    válasz erahurka #10 üzenetére

    Grafikától függetlenül is ez lesz a legsikeresebb szerintem. Vinni fogják rendesen, sokkal jobban fog fogyni mint egy Oculus vagy Vive, ebben biztos vagyok.

    Remélem bundle-ben olcsóbb lesz... nekem is kell egy, ha csomagolnának össze egy alapgépet a VR-el és a kamerával (és ezutóbbinak az árát elengednék) vevő lennék rá. PC-t nem fogok összerakni csak a VR miatt (modding miatt inkább, de arra túl sok időm amúgy sincs), PS4-et meg amúgy is akarok az XO mellé... ez pont nekem találták ki így. Csak az a kérdéses hogy mennyire lesz elsőgenerációs feelingje...

    disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

  • Mister_X

    nagyúr

    válasz erahurka #10 üzenetére

    Nyakamat rá, hogy lesz majd egy bundle, amiben benne lesz a konzol, a PSVR, az Eye és legalább egy Move és egy alapanb játék mondjuk 800$-ért. Ez közvetve is jót tenne, mert biztos lesznek, akik beneveznének a VR élménybe.

    A PSVR előnye, hogy rengeteg fejlesztő állhat mögé és tagadhatatlanul a legolcsóbb platform összességében (szoftverek árazásától tekintsünk el egy kicsit), mert egy HTC Vive árából megvan a teljes szett és utóbbi mellé még kell építeni egy PC-t is. A hátránya pedig egyértelműen az, hogy a PS4 nem erre lett tervezve, a PSVR felbontása alacsony, még a nagyobb felbontású Gear VR, Rift és Vive esetén is ott van a screendoor effect és sokakat eltántoríthat majd a pixelesség, ami az előbbi hármas esetén is sokszor észrevehető.

    Ellenben a VR egy nagyon jó irányvonal és az ilyen kezdetleges dolgok is kellenek az egész ökoszisztémának, hogy fejlődhessenek.

    "Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

  • Zanik

    addikt

    válasz erahurka #28 üzenetére

    Látom érted a játékfejlesztők gondolkodásmódját. ;]

    Amúgy meg sokan elfelejtik, hogy a játékipar sem a jótékonyságból él, költség/haszon elemzésekkel simán ki lehet mutatni, mibe érdemes belefektetni és mibe nem. Szerintem a PS VR-be érdemes!

    Az már más kérdés, hogy felhasználó szemmel egyesek lehúzásnak, vagy átverésnek érzik. De ez már egyéni szinten dől el. Akinek úgy érzi, hogy a PS VR specifikációt figyelembe véve nem éri meg neki 399€ invesztálni egy virtuális szemüvegbe, az egész egyszerűen ne vegyen PS VR-t!
    Aki meg úgy érzi, hogy ennyit minden hibája ellenére is megér, meg mert jó mókának tűnik, annak hajrá.
    Én pl. venni fogok, mert érdekel, meg mert van rá pénzem. Más meg ugyanígy a kocsiját tuningolja, vagy RC helikopterezik, vagy évente cseréli a videókártyáját, mert őket meg az érdekli. Nincs ezzel semmi baj. :B

    Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

  • Madwe

    nagyúr

    válasz erahurka #32 üzenetére

    Most komolyan azt mondtad h a telefonok vr szintjén fog mozogni a psvr is :D? :W Egy optimalizálatlan java-s vacak androidon, ami szegmentált mint a rohadt élet s hardverileg is kb 100x erősebb a ps4 a zárt rendszerével s alacsony programozhatóságával. na ennek fuss neki mégegyszer :D

    Egyébként a fullhd az nem teljesen fullhd, mert ketté van osztva vízszintesen, így kb a 3d plusz számítási kapacitását itt vissza is hozták, innentől kezdve már csak a 90fpst kell elérni. Nyilván nem fogja egy uncharted 4 szintjét hozni, de egy sw bf ami 60fps-el fut, az már nincs is olyan messze ettől a szinttől. Nem lesz ez annyira szar mint egyesek beállítják, de nyilván sokkal messzebb lesz az aaa címek színvonalától, főleg a 30 fpsesekhez képest. De pl a Killzone multija is 60fps, ha ahoz közelít, akkor már nyert ügyük van.

    A 100 fok meg egyébként olyasmi, mint amikor búvárszemüveg van az emberen, nyilván jobb lenne 120-130, de a 100 se rossz.

    A felbontása meg nem olyan lesz mint egy gear vrnál, mert ezen a subpixeles technika miatt nem látszanak a pixelek.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák