Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • r4z

    nagyúr

    DIY NUC / Mac Mini méretű gép? Nekem tetszik az elgondolás, és csak remélni tudom, hogy elterjed. VESA adapterrel egész korrekt "AIO" gépet lehetne ezekkel építeni átlagfelhasználóknak, ami ráadásul bővíthető/frissíthető is. Még hűtési potenciál is van benne.

    [ Szerkesztve ]

    I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

  • r4z

    nagyúr

    válasz Cifu #48 üzenetére

    Ez nem nekünk, power usereknek készül, hanem átlagfelhasználóknak. Nekik meg bőségesen elég az, amit ez a szabvány nyújtani tud. Pentium-i3-i5 proci, 4-8GB RAM, a két 2,5" helyre berakhatsz akár egy SSD-t és egy 1-2TB-os HDD-t is, az esetek túlnyomó többségében nincs is szükség többre, sőt. Sok helyre még ez a konfig is overkill.
    Cserébe olcsó, és ugyanúgy komponensenként cserélhető, mint egy "hagyományos" PC. Nem kell kukázni vagy alkatrészt vadászni, ha valamelyik részegység tönkremegy.

    A Mac Mini is elterjedt (mondjuk nem itthon, hanem nyugatabbra), pedig pontosan ugyanezt tudja, csak kevésbé flexibilisen. Nem is sír senki a bővíthetőség miatt.

    [ Szerkesztve ]

    I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

  • r4z

    nagyúr

    válasz Cifu #53 üzenetére

    Na erre leszek én kíváncsi, és ebben nem vagyok biztos... :U

    Ugyanezt mondták anno a mini-ITX-re is. A Mini-STX ugyanaz pepitában, csak x16-os PCI Express slot nélkül, és notebook RAM-mal.

    nagyon-nagyon eltérő igénylista, első sorban árérzékenység terén...

    Azt is tedd hozzá, hogy mindez itthonra vonatkozik. Maradjunk annyiban, hogy az Apple hangzatos szavaival ellentétben nem a művészek és a kreatívok a fő vásárlóbázisa a belépő Maceknek, hanem a totál átlagfelhasználók. Csak az USA és NY-Európa nem olyan árérzékeny piac, mint mi vagyunk.

    De nem is ezen van most a hangsúly, hanem a dizájnfilozófián. Ha egy tized-huszadakkora doboz is el tudja látni ugyanazt a feladatot, mint a nagy, akkor miért ne vennénk a kicsit? Eltűnik szem elől, nem foglal helyet, csak előnye van.

    Egyre erősebbek az IGP-k, és aki nem használja játékra vagy grafikai munkára a gépet, annak nem is kell dedikált kártya. Elég kevés olyan ITX gépet látok, amiben VGA helyett másra használják a PCI-E-t. SSD-hez és WiFihez amúgy is van az alaplapon M.2 és/vagy mPCI-e. Ha nincs bővítőkártya, nem kell hozzá dedikált port, plusz hely és hűtés a házban, de nagy táp se - egy kis paneltáp vagy külső adapter is el tudja látni a feladatot.

    [ Szerkesztve ]

    I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

Új hozzászólás Aktív témák