Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • b.

    félisten

    válasz kolopele #576 üzenetére

    750 Ti van fiam gépében 2 éves kártya, 32 ezer forintért vettük valamikor 2014 elején. Mai napig FHD-n játszogat, persze kompromisszumokkal, de nem mondhatnám, hogy High alá kell tennie a grafikát.( persze élsimítás felejtős, és a stabil 60 FPS is, de 30 megvan neki.)
    Ha kibírja vele tavaszig akkor 3 évet kiszolgált probléma nélkül, egy 60 Hz monitort FHD ban Ennél több egy belépő gamer kártyának nem kell. Ha 2017 ben le kell cserélni egy 3 éves belépő kártyát,... hát mit mondjak. annyi baj legyen. 960-970 még azért eldöcög egy darabig, előrelépés a 750 Ti hez. képest, valószínűleg lecserélem neki inkább 970-re augusztusban.én meg az enyém mellé bedobok még egy 970 karit, így kb 60 ezerből meg lesz az 1080 teljesítménye.
    Szóval hiába vannak ilyen brutál kártyák, ha nincs ami kihasználja a tudásukat. Persze előjött most a FHD 144 HZ meg a 4K, de én inkább annak örülnék, ha FHD 60 HZ-n izzadnának vért ezek a kártyák a gyönyörű grafikától. Sajnos kb megrekedtünk 2012 táján egy maximum grafikai színvonalon amiben igazán nagy előrelépések nem történnek, csak finomítások. Szükség lenne alapból megírt új grafikus motorokra, ha már itt a Dx12,nem a felhasználóknak kellene fejleszteniük és mesterségesen generálni a gépigényeket grafikai fejlődés nélkül a kijelzőket ahhoz, hogy szükség legyen új kártyákra. Jelenleg kb ezt a tendenciát látom. Nekem UHD Tv-m van, de játéknál nem vagyok elhasalva a FHD és az UHD közti különbségtől, simán tudnám nélkülözni.

    Régen arra gondoltam, mikor elérünk ehhez a számítási teljesítményhez, mint amit most tud az 10xx széria, akkor már szinte filmszerű grafikát látunk. Nem jött be, másra kell az erőforrás, nem a poligonokra és a textúrákra, ez helyett a 144 FPS-re és a 4K felbontásra, 2012 szintvonalú grafikánál.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

Új hozzászólás Aktív témák