Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bepken

    veterán

    sziasztok!

    egy ideje szemezek már ezzel a készülékkel, bár a kezembe még csak a tegnapi nap vettem egy rövid nyomkodásra az MM-ben. ekkor erősödött meg bennem az az érzés, hogy ez a készülék lesz a következő telefonom.

    40...nagyon max. 50ezret szánnék új készülékre - és ezzel a lépésemmel remélem, az android platform használatával töltött utóbbi 4 év, minden kínkeserves percével együtt a feledés homályába merül majd...
    a telefonálás (rájöttem), mindennél fontosabb számomra, így ezúttal nem magok, memória, stb. alapján fogok telefont választani, hanem kezelhetőség, illetve megbízhatóság szerint.
    ...tehát ez a készülék talán a legjobb választás ebben az árkategóriában (persze ha tévedek, most szóljatok! :) )

    pár dolgot viszont nyilván nem volt alkalmam kipróbálni, így ezeket a kérdéseket Nektek tenném fel:

    - volt már olyan, hogy nem tudtatok felvenni egy hívást? - mondjuk egy erőforrásigényesebb alkalmazás futtatása közben érkező hívás esetében

    - mennyire könnyű megakasztani a telefont? nem HD játékok alatti teljesítményre gondolok, hanem teljesen átlagos alkalmazások használatakor. nem ismerem a WP memóriakezelését, csupán ilyeneket olvastam róla mindenhol, hogy "itt az 512MB RAM nem úgy 512MB RAM, mint az androidnál"
    nagyon szép gördülékeny volt a SZŰZ rendszer tegnap az MM-ben, valóban nem tudtam megakasztani. amikor gondolkozott, azt valamilyen netes felület töltése miatt tette (nyilván netet nem talált) - na de ez az érzés egy belakottabb rendszernél mennyire maradandó?

    - olvastam, hogy nincs közelségérzékelő szenzor és nem kapcsol ki a kijelző, csak akkor, ha megnyomom a feloldó gombot...illetve olyat is olvastam, hogy de bizony kikapcsol, ha több ponton érek a kijelzőhöz (pl. fülkagyló) - gondolom ez utóbbi feature csak hívás közben működik :D
    na de akkor melyik állítás az igaz ezzel kapcsolatban? :) ez nem fog eltántorítani, csupán érdekel, mert ugye ezt sem tudtam tesztelni.

    még egy kis OFF...a Nokia Camera appot próbálgattam volna, azt a bizonyos körkörös menüt kerestem, de nem láttam. aztán otthon néztem videókat, ahol láttam, hogy el kellett volna húzni az ujjam balra, hogy előhozzam... :U szóval ezzel kapcsolatban is megnyugodtam. :D
    szoktam néha telóval is fotózni (makrófotók mobillal topic :) ) és ezt a hobbim sajnálnám feladni normális app hiányában. de ez a Nokia Camera elég komolynak tűnik, sajnáltam volna, ha még sincs benne.

    na egyelőre ennyi kérdésem volna, remélhetőleg hamarosan sikerül is eladnom a telefonom és mehetek is Lumiát nézni :) - ha csak le nem beszéltek róla :P

    szép napot!

    ╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

  • bepken

    veterán

    válasz oz82 #1725 üzenetére

    először is köszi a választ! :R

    "-Megakasztani azért meg lehet a telefont (de nem úgy mint az androidot, max pár másodperc töltési idő- homokórázás) Ha nem töltődik be akkor vissza és újra próbál."

    olyan akadással, amit írsz, én is találkoztam. valamilyen alkalmazás indulásakor homokórázott, aztán kiírta, hogy "nincs kapcsolat" (vagy valami ilyesmi) majd felajánlotta, hogy újrapróbálkozik vagy kilép. illetve a kamera indításakor volt egy kisebb delay - csak jelzem, hogy a Sola úgy volt előadva annak idején, hogy lezárt állapotból 3 mp alatt lő egy képet...természetesen ez mese, szóval a kamerával nem türelmetlenkedek egy ideje :)

    én akadás alatt olyat értek, amikor egy alkalmazáson belül megakad mondjuk a görgetés vagy ha jön egy hívás, akkor csak rezeg a telefon, de nincs hivásfogadás képernyő (Sola-n maradtam már le így fontos hívásról...konkrétan addig szenvedtem, hogy már átirányította hangpostára) - tehát ezek már a használhatóságba is beleszólnak, nem csak az időt húzzák. hogy mennyi idő alatt indul el egy app, az részemről talán másodlagos.
    ...ja és most előjött egy újabb kérdés: a háttérben mennyi alkalmazás tud futni? androidon pl a zenelejátszót rendszeresen kilövi - vagy épp a launchert... - mert a böngésző mellett elindítok még egy appot is... ilyen itt előfordulhat?

    "-Ha a fotózás is fontos neked akkor lehet érdemesebb megvárni a 730-at, abba lesz Carl Zeiss optika pl."

    nem vagyok benne biztos, hogy emiatt többet érne meg nekem, bár ahogy látom, más paramétereiben is korrekt masina lesz. meglátjuk, hogyan alakul :)

    szerk.: az L625 miért drágább mindenhol legalább 30%-al?

    [ Szerkesztve ]

    ╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

  • bepken

    veterán

    válasz Frosttide #1729 üzenetére

    igen, a feloldással is rendszeresen problémám van ennél a telefonnál...de tényleg olyan is sokszor volt már, hogy egyszerűen képtelen voltam felvenni és x csörgés után átirányított hangpostára (aztán meg ugye magyarázkodhattam, hogy miért nem vettem fel....esetleg többszöri alkalommal, zsinórban...) - na szóval ebből tényleg elég :)

    hjoci1980! az a baj, hogy a több helyen 80k feletti árat kalkulálnak a kezdő árra...nem tudom, ez mennyi idő után menne le 40k környékére. szép karácsonyi ajándék volna, de nem hiszem, hogy addig kibírom, a fent ecsetelt "élmények" tükrében... :)

    [ Szerkesztve ]

    ╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

  • bepken

    veterán

    válasz kimi101 #1736 üzenetére

    akkor nálam valószínűleg inkább a gombos képernyő kikapcs lesz a nyerő :)

    egyébként olyannal is találkoztam tegnap, hogy a lehúzható értesítési sávot csak azt a vékony csíkot megfogva tudtam visszahúzni..meg persze vissza gombbal :D

    de ezeket, ahogy olvasom, egész jó ütemben szokták javítani/korrigálni :)

    éppen ez a fajta - relatíve folyamatos - support az egyik fő ok, amiért csatlakozni szeretnék a "családhoz"

    öhm adatkábelt viszont valóban kispórolták? :D

    ╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

  • bepken

    veterán

    válasz kimi101 #1750 üzenetére

    hmm ez érdekes, de igazából valahogy meg tudom oldani ezt is. bár a pislogós/fejvakarós/nemértem fejet nehéz lenne palástolnom :)

    aludtam egyet a 730-ra is, de kizártnak tartom, hogy 1-2 hónapon belül "jóárasodjon", így meg gyakorlatilag bármikor halaszthatnám a telefonvásárlást, mert mindig lesz egy olyan telefon, ami pár hónap múlva (kedvezőbb árával) jobban megérné az aktuálisan kiszemeltnél.

    a hozzászólásokat gyorsan átfutva - és tényleg a hibákat, problémákat keresve - sem találtam semmi olyat, amivel ne tudnék kibékülni záros időn belül. eddig tényleg azt érzem, hogy ez az a telefon, amivel végre nem fürödnék be.

    (csak vinnék már el a jelenlegit... :D )

    ╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

  • bepken

    veterán

    látom, a navigációt beszélitek. androidon (jelenleg xperia sola) nagyon sokszor akad/fagy a Google Maps, illetve maga a készülék is nehezen talál jelet - nyilván minél régebben volt bekapcsolva a GPS, annál nehezebben.

    szóval ez a történet itt hogy néz ki? mennyire használható/szerethető ez a Here+ ? és milyen gyorsan szedi össze magát a GPS bekapcsolástól számítva?

    ha végre ez a része is működne a telefonnak, valószínűleg használnám is :)

    ╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

  • bepken

    veterán

    sziasztok!

    újabb kérdésem volna: előreláthatóan meddig marad támogatott ez a készülék? vagy ez WP oldalon hogy néz ki egyáltalán?

    ╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

  • bepken

    veterán

    válasz Máté94 #1833 üzenetére

    szóval még egy főverziós frissítésre is van esély? az tényleg jól hangzik.

    pár perce sikerült eladnom a Sony-t, úgyhogy most már tényleg nem sok választ el a WP világától :)

    ╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

  • bepken

    veterán

    válasz mikloss #1936 üzenetére

    szerintem erre inkább itt kérdezz rá: [link] - nem tudom, a Vodafone mennyiért adja a kódot, itt szerintem jobban képben vannak.

    nekem a Telekom pár hónapja 15.000 Ft-ért adta volna a függetlenítő kódot (L820-ast akartam venni náluk 40k-ért)

    egyébként a teljes költség nagyban függ majd attól, hogy mekkora kedvezménnyel vetted tőlük a készüléket (ugyanis ezt a listaárhoz mérve valószínűleg vissza is kérik majd)

    [ Szerkesztve ]

    ╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

  • bepken

    veterán

    15% kedvezmény mobilokra és kiegészítőkre egész héten át!
    Lumia 630 Single SIM

    [ Szerkesztve ]

    ╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

  • bepken

    veterán

    válasz HKorn #2102 üzenetére

    igazából árban - jelenleg - jócskán több, mint a duplája :P

    ╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

  • bepken

    veterán

    válasz HKorn #2106 üzenetére

    az nem is vitás, hogy kategóriával jobb telefon, de szerintem egyelőre túl nagy az a "felár" a "többlet-funkciókhoz" képest.

    én konkrétan hetek óta azon vacillálok, hogy várjak e még a L730 "jóárasodására" vagy vegyem meg tényleg jó áron a L630-at, amivel valószínűleg ugyanolyan boldog lennék, csak ugye feleannyi pénzt költök el közben :)

    (#2107) Zolar! jaja, fentebb linkeltem az akciót - ezen a héten végig él, úgyhogy szerencsére van egy kis idő számolgatni... :DDD

    [ Szerkesztve ]

    ╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

  • bepken

    veterán

    válasz zkiss0 #2209 üzenetére

    uramatyám.....

    egy 1000 oldalas, átlagos minőségű, szkennelt oldalakból álló .pdf fájl se több 200-300 MB-nál (inkább 200 környékén van) - ha csak szöveg, akkor meg ennek a méretnek csupán a töredékéről beszélünk (40-50 MB)

    szerintem egy ekkora méretű dokumentum betöltésébe még egy átlagos teljesítményű asztali gép is megizzadna :) (az én C2D laposom legalább tutira...)

    ha van rá módod (Te hoztad létre a fájlt), akkor optimalizáld egy kicsit.

    ╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

  • bepken

    veterán

    válasz #14121216 #2252 üzenetére

    [OFF]
    szvsz. az a fülhallgató, ami csak "EQzás" után képes élvezhető hangokat kiadni magából, nem jó füles... (és bár a Philips füleseket nem ismerem, de a Sennheiser egyébként se domborít túl nagyot ebben a kategóriában)
    [/OFF]

    ╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

  • bepken

    veterán

    nesze neked feketepéntek...

    edigital ajánlatai nem olyan rosszak egyébként, de Lumia fronton elég gyengus...konkrétan az L530 három színe közül választhatsz, amit egyébként féláron osztogatnak (nem rossz, de nekem kevés)

    a media markt ajánlatai viszont megmosolyogtatóan egyszerűek....nem tudom, hogy ez most csak hajnalban, a webáruházban ilyen gyenge, vagy napközben az üzletekben is ennyi az annyi... - ami egyébként, ha jól látom, igazából MINDENRE -10% és kész... L630 esetében még a 10% sincs meg :D

    ez így kihagyott ziccernek tűnik....

    ╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

  • bepken

    veterán

    válasz Frosttide #2290 üzenetére

    amikor először próbáltam ránézni az árakra (HAJNAL 3 környékén!), akkor majd 10 percig kellett frissítgetnem az oldalt, mert folyamatos azt írta, hogy "megtelt" - így napközben meg már egyáltalán nem csodálkozom, hogy a jó vételből nincs több :)

    ╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

  • bepken

    veterán

    válasz zzola #2292 üzenetére

    én a végén már folyamatosan nyomkodtam az F5 billentyűt, végül beengedett :D (az más kérdés, hogy ezt a "slotot" mennyi ideig tartja utána fent a számodra...)

    szándékos blokkolásról nem hiszem, hogy szó volna. ha valaki vásárolni akar, azt nem fogják szándékosan meggátolni ebben.
    viszont inkább engedek be egyszerre 50 felhasználót (csak mondtam egy számot), amennyit tutira elbír a szerver, mint hogy beengedjek 70-80-at, amit már nem...vagy csak nehezen. aztán döcög, esetleg le is hal.. :)

    [ Szerkesztve ]

    ╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

  • bepken

    veterán

    válasz Frosttide #2294 üzenetére

    jogos, valóban elszámolták magukat...azt mondjuk nem tudom, hogy hanyagságból vagy csak mert ők sem számítottak ekkora terhelésre (már hajnalban!)

    [ Szerkesztve ]

    ╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

  • bepken

    veterán

    válasz pr1mzejEE #2570 üzenetére

    függetlenítő kód vásárlása a szolgáltatótól. :U

    ╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

  • bepken

    veterán

    válasz kiskakas #2594 üzenetére

    hol? merre? gyári garival? mert akkor az engem is érdekelne :)

    ╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

  • bepken

    veterán

    válasz kiskakas #2604 üzenetére

    sejtettem, nálam itt bukik meg a dolog... :)

    papírok - esetlegesen tartozékok - nélkül nem nehéz "jóáron" adni a készüléket. (dobozos terméket sokkal drágábban kínálja mindegyik)
    a bolti garancia meg ugye csak addig él, amíg maga a bolt is él.... :U

    ╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

  • bepken

    veterán

    válasz kiskakas #2609 üzenetére

    csak a Kolléga egy gyári garanciás készüléket kínál korrekt pénzért, Te pedig egész más kategóriába eső ajánlatról beszéltél :)

    (#2607) oz82 - 1 év garancia is elég volna, ha az valódi, gyári garancia volna. de nem az. csak dobálózás a szavakkal.
    ha valamikor neadjisten "megmekken" a készülék, és már hiába keresed a boltot, ahol vetted...na akkor gyakorlatilag nemhogy olcsóbban vetted, hanem fizetheted egy másik készülék árát a szervizben...mondjuk egy panelcseréért.

    ╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

Új hozzászólás Aktív témák