Új hozzászólás Aktív témák

  • martonx

    veterán

    A win10 10130-at tettem fel hétvégén az egyik gépre itthon. Jelentem tragikus állapotban van a win10, de az irány egyébként biztató (app-ok ablakban használata, start menü).

    Ami engem meglepett, hogy sosem gondoltam volna, de a win8.1 kinézetét is visszasírom, annyira szarul néz ki a baltával alakított flat design a win10-ben. Jelzem flat design és flat design között is óriási külnbségek vannak, és amikor egy flat design még talán tetszik is egy 4 colos képernyőn (lásd windows phone), az rohadtul szarul néz ki egy 24 colos képernyőn. A win8-hoz képest a 8.1 pont ezen a téren lépett előre valamicskét, de a win10 egyszerűen elképesztően szarul néz ki, szvsz bőven visszalépés.

    Az app-ok ablakban futtatása must have kategória, csak ne működne annyira instabilan, néha komolyan percekig elgondolkozott a gép egy-egy ablak megnyitásakor.

    A start menü is komoly előrelépés lenne a win8.1-hez képest, ha stabilan működne. Néha annyira nem volt hajlandó megnyílni, hogy a gép újraindítás segített csak rajta.

    Az edge egy tragédia, mind kinézetben, mind működésben, mind funkciókban (könyvjelző pl. abszolút nem működik, nem létező fogalom benne). Atom instabil, sok oldal picit sem jelenik meg benne, és még hosszan folytathatnám. Az tetszett a legjobban, amikor pont az Office 365 oldala írta ki, hogy ez a böngésző nem támogatott :D

    És mindez kevesebb, mint 30 nappal a végleges megjelenése előtt? Ez még egy bétának se fogható fel, annyira bughalom. Gondolom MS-nél is felismerték mindezt, és rájöttek, hogy a win8-al lenullázott renoméjukat ha nem akarják minuszba tornázni a jelen állapotú win10 publikus kiadásával, akkor jó lesz egy két új verziót kiadni, hogy egyáltalán egy béta szintet elérjenek, aztán érzésre 2-3 hónap alatt simán el tud majd jutni odáig a cucc, hogy a nyilvánosság elé merjenek állni vele, mindenféle égés nélkül.

    Én kérek elnézést!

Új hozzászólás Aktív témák