Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • [CaveMaN]

    tag

    válasz cor #54 üzenetére

    Nyehehe, nem a sisakját kell lelőni róla és akkor elsőre elfekszik. Persze nem lehet elkerülni, hogy néha az ember ne a sisakot lője le róla, mint Tell Vilmos, de 10-ből 1x-2x belefér. (Ha ezt ki szeretnéd védeni, van olyan csúzli, ami sisakkal együtt megöli.) Pisztolyhoz nem tudok hozzászólni, nem használtam, altatót sem.

    Cikkhez: 1 tár vs 1 koreai, nagy rohangászás közben, előre, hátra, jobbra, balra még akkor se fogja minden golyó eltalálni, ha közben fixen rajta bírod tartani a célkeresztet, bár ez utóbbi erősen kétséges. Nem nagyon láttam még olyan fps-t, ahol ugrabugra közben 5 golyó elég lett volna az ellenfél leterítéséhez (kivéve cs-ben a véletlen headshotok). A crysisban a vége előtt közvetlenül, amikor még a koreaiakat kell lődözni, az automata gépfegyverből 3 golyó a fejre és simán eldől az ürge.

    Helikopter hangokhoz nincs mit hozzászólnom, nem nagyon vettem észre, de ha a legkisebb fennakadás volt abban, hogy honnan van a micsoda, akkor bekapcsoltam az álcázást, arrébb mentem 20 méterrel és már láttam is mi a helyzet. Közben persze nem géppuskáztak le.

    A hummve-s gépágyús témát meg nem nagyon próbáltam én csak elütöttem vele a disznókat, aki meg félreugrott, az életben maradt, de úgyis elhajtottam a retekbe.

    A legnagyobb problémám meg az írásoddal van (sajnos): úgy írsz kritikát egy könyről, hogy elolvastad belőle az első 20 oldalt. Ami alapján még bőven lehet rossz is, csak hátra van még a 90%-a, hogy ezt biztosra állíthasd. így viszont messziről jött ember azt mond amit akar.

  • [CaveMaN]

    tag

    válasz Horbal #56 üzenetére

    Tévedés ne essék, én sem játszottam volna végig, ha a gépágyú mögött guggoló alakot 4-5 golyóval nem tudtam volna lelőlni közvetlen közelről, de a tapasztalatok szerint ez bőven elég volt, sőt ha észrevett és elkezdett ugrálni, fél tárnál több akkor sem kellett. Sisak téma, ugye az automatából 3nál rövidebbett nehéz kilőni sorozatnál (nekem legalábbis nem sikerült), ez esetben is simán elhullott az ellen (hangtompítóval együtt). Viszont miután már nekem is 2-3szor esett le a sipkája mesterlövész puskával, utána elkezdtem nyakon lődözni a feje búbja helyett, az eredmény sok elhullott koreai és 1 vagy 2 sapka, mert párszáz méterről azért nem volt mindig egyszerű pont állkapcson lőni a manust.

    A vánszorgásos témához, az a gyanúm, hogy ennek a Crysisnál így kell lennie. Az a szomorú helyzet, ha a lábonlőtt katona csak vánszorogna, akkor mi mint játékosok a legkönnyebb fokozaton se nagyon jutnánk túl a 2. 3. pályán, ha egyáltalán odáig. Mivel minket eltalálva egy 10 fős koreai csoport valószínűleg pillanatokkal később le is hentelne, mert esély se lenne elfutni. Az eredmény így döntetlenre jön ki, mert most azért nem tetszik (többek között), mert nem elég reális, viszont ha az lenne, szinte lehetetlen lenne végigjátszani, ami szintén baj lenne. (Fear-re visszatérve, ha téged ott lábonlőttek, akkor te is csak vászorogni tudtál?)

    Azt kellett volna írnod a cikkbe is, amit ebbe a hozzászólásba. Érthető, hogy vannak dolgok ami miatt nem tetszik, de az ilyen kvázi indokok, hogy egy tár kell bele, nem védhetőek. Nem utolsó sorban, jobb lett volna, ha leírod az egészet, hogy mi a gondod a játékkal, mert a rövidre vágás közben a hülye problémák kerültek volna ki a cikkből, az értelmesek meg bele.

    Még valami a végére, nem célom, hogy fényezzem a játékot, én is látok benne problémákat, sőt volt amikor a hajamat téptem, de azért bőven a játszható kategóriában van.

  • [CaveMaN]

    tag

    válasz Horbal #61 üzenetére

    Ugyanakkor kénytelen vagyok fenntartani azt a már szintén x+1x elhangzott véleményt, hogy a mai játékok (utóbbi 2 év tisztelet a kivételnek), elnagyoltak, bugyuták, mellőzik a realitást, történetileg sehol sincsenek, hangulatilag szegényesek...viszont legalább vizuálisan elképesztőek, csak sajnos ez az "igazi" játékosok többségének kevés...és sajnos a Crysis is beállt ebbe a sorba...

    Ezzel tökéletesen egyetértek, bár az összes hibát nem rónám fel a Crysis-nak, de van benne olyan, ami gyakorlatilag halálra tudja ítélni, ha épp az hiányzik valakinek.

  • [CaveMaN]

    tag

    válasz #96302336 #70 üzenetére

    Azért lehet bármelyik FPS-t kvázi valósághűen játszani (ballisztika stb azért kimarad), kiváncsi vagyok hányan vállalnák be a következő szabályt: "Ha egy golyó eltalál kezd előről." avagy sebesülés nélkül végigjátszani. A crysis-t így lehetetlen, de egy érdekes próbát a bányáig bőven megérne.

  • [CaveMaN]

    tag

    válasz cor #76 üzenetére

    Persze, ha átállítom lehet, de minek állítsam át? :) Egy golyóra ott a mesterlövészpuska. Nekem a vászonsapka nem tűnt fel, csak a sisak. Lehet nem figyeltem annyira. De nekiállok deltában álcázás nélkül :) Meglássuk mire jutok.

  • [CaveMaN]

    tag

    válasz Moddingfan #82 üzenetére

    Erősen távolságfüggő ez a golyóigény / ellenfél. Kb a domb tetejéről a völgyben levő katonára épp fél órája toltam rá egy tárat, nem igazán hatotta meg. Ellenben tíz lépés távolságról néhány golyó. (Ez most épp Delta fokozaton).

Új hozzászólás Aktív témák