Új hozzászólás Aktív témák

  • x.pet

    tag

    Sziasztok!

    A tegnap estét és a ma reggelt az internetmegosztás kipróbálásával töltöttem. Sokat szívtam vele, végül működik mind a WiFi 3G hotspot, mid pedig az USB tethering, azonban néha volt, hogy megszakadt a kapcsolat.(1)
    A legfontosabb dolog egy megfelelő APN beállítás.
    Gondoltam megosztom veletek, nekem hogyan jött össze.
    A telefonon 2.34.1-es gyári ROM van (így vettem), nincs rootolva. A szolgáltató TELENOR.

    Tehát ahhoz, hogy mindkét funkció működjön kell egy DUN-os APN.(2)
    Új APN-t felvenni, vagy a meglévőket módosítani a következő helyen lehet:
    Menu->Settings-Wireless & networks->Mobile networks->Access pont names
    Itt ha még nincs, akkor létre kell hozni egy olyan APN-t, melynek a következő beállításai vannak:
    Name = Tetszőleges
    APN = net
    MMC = 216 (ez a default)
    MNC = 01 (ez a default)
    Authentication type = CHAP
    APN type = dun

    - USB tethering, avagy Internet megosztás USB-s modemként:
    A PC-n legyenek telepítve a Motorola driverek (én XP-vel próbáltam).
    USB kapcsolódási mód: Portal and Tools
    A telefonon a Menu->Settings-Wireless & networks->Mobile networks->Internet tethering opcióval lehet engedélyezni. Ha ennek bekapcsolásakor figyelmeztet, hogy nincs megfelelő APN, akkor még nem jó az APN beállítása.
    A PC-n ezután egy modemes internet kapcsolatot kell felvenni, ahol a felhasználónév és a jelszó üres, a telefonszám pedig *99#. Ezt a kapcsolatot indítva lehet létrehozni az Internet kapcsolatot.

    - WiFi hotspot:
    A telefon gyári "3G mobile hotspot" alkalmazásával lehet a WiFi megosztás beállítani és indítani.
    Fontos, hogy ha hotspotként akarjuk használni, akkor a fentebb leírt "Internet tethering" opció ki legyen kapcsolva a telefonon.
    A program első indításnál be kell állítani a következőket (persze ezek később is módosíthatóak):
    SSID: A WiFi hálózat neve
    Security: A titkosítás típusa, WPA2 erősen ajánlott.
    Wireless password: jelszó, minnél hosszabb és bonyolultabb
    Channel: csatorna szám, én hagytam a 11-en
    Ezután lehet elindítnai a "3G mobile hotspot"-ra bökve. (Tap to start Mobile hotspot service)
    Ha elindult, akkor a PC-n rá lehet csatlakozni.
    A telefonon lehet látni, hogy milyen gépek vannak a WiFi-re csatlakozva.

    Tapasztalatok:
    - 3G watchdog méri mindkét megoldásban az adatforgalmat.(3)
    - Internetezés közben is lehet telefonálni, ettől nem bontja a kapcsolatot.(4)
    - Ha nem matatok az APN beállítások között, akkor nem szakad meg a kapcsolat, de hosszabb távú tapasztalat még nincs.
    - Ajánlott töltőn tartani, mert a 3G kapcsolat, és főleg a WiFi eszi az akkut.

    (1) Ha megosztás közben a APN beállítások között lépkedtem (nem változtattam semmit, csak nézegettem) akkor rendszerint megszakadt a kapcsolat. WiFi hotspot megszakadás esetén egy 3G ki/bekapcs után tudott csak újra elindulni a Hotspot.
    (2) Első bekapcsolás után volt ilyenem, de mivel nem tudtam minek, kitöröltem emiatt szenvedtem vele sokat.
    (3) Valamiért a widget nálam nem mindig frissül, de ez nem csak Internetmegosztás esetén van, hanem normál 3G netezésnél is.
    (4) Hívni próbáltam, működött, bejövő hívás közben nem volt, de valószínűleg akkor sem bontana le.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák