Új hozzászólás Aktív témák

  • Mister_X

    nagyúr

    válasz buherton #33 üzenetére

    Ha meg akarsz gyógyulni, fizess - még csak az kéne, hogy visszahozzák a vizitdíjat. Egyébiránt meg inkább fizetnék, hogy a drága doktor úr ne félvállról kezeljen. Háziorvosom is nyugdijba ment (Pesten), utána meg érdekes módon eltűntem a nyilvántartásból.
    Ha rendesen tanítani akarod a gyereked, fizess - gondolom taníttatni akart lenni: minden közoktatási intézmény állami kézben van, pedig én is szívesen jártam volna magániskolába, ha ott jobb lett volna az oktatási színvonal.
    Ha jogi biztonságban akarsz élni, fizess - true. Csak nem árt a magyar átlag felett keresni ahhoz, hogy havi szinten több tízezer elmenjen a bisztosításokra és legyen az embernek tartaléka ügyvédre.
    Ha valamiből többet vagy jobbat szeretnél, fizess - mintha ez másképp lett volna valaha is.
    Ha egyetemre akarsz menni, fizess - szerencsére rengeteg az állami hely a szakokon, mert az állam érdeke is kitermelni generációnként az értelmiségi réteget.

    Mindennek a pénz az alapja. Érdekes módon nagyon nyugaton és keleten (USA - Japán) kell csak szó szerint mindenért fizetni, míg Európában rengeteg helyen ingyenes minden. Mint fentebb is írták, TB esetén ingyenes ellátás (sokkal jobb körülmények között), ingyenes az egyetem (Dánia, tudtommal Németországban is), ingyenes jogi háttér, stb. Ennyire hatalmas az eltérés a volt vasfüggöny két oldalán.

    "Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

Új hozzászólás Aktív témák