Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sagem

    addikt

    Kíváncsi vagyok mi lesz a vége, őszintén szólva nem tudok az Ubernek drukkolni. Maga a kezdeményezés érthető és kézzelfogható igény van rá (ezért is lett sikersztori), de ahogy telik-múlik az idő, úgy fog egyre inkább felmerülni a kérdés: mi szükség van ehhez az Uberre? Az applikációt (ami az egész szisztémának a lelke), kb. bármelyik nagyobb cég össze tudja tenni, a marketinget és egyebeket is. Felelősséget semmiért nem vállalnak, a sofőröket semmivel nem védik, lassan olyanok lesznek, mint a lemezkiadók: felesleges láncszemek.

    A Google, MS, Amazon (stb.) is tudna ilyet, valószínűleg ingyen (reklámokért) vagy jutányosabb áron, csak ugye ez erősen szürke zóna, amibe ők már nem akarnak belemenni.

    Az olyan országokban, mint a miénk, ahol a taxisokat éppen most húzták le, szabályozták agyon meg teljesen érthető a felháborodás ellenük. Nyilván felhasználóként nekem is az lenne az érdekem, hogy kedvezőbbek legyenek a fuvardíjak, de az Uber csak látszólag az emberek nagy barátja, a nagy lét ők teszik zsebre, s ha bármi történik csak mossák kezeiket (míg mondjuk egy elkapott Usofőr fizethet mint a katonatiszt..)

    „Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani.”

  • sagem

    addikt

    válasz wwenigma #22 üzenetére

    Éppen ez a probléma, hogy az Uber meg nem adózik (se itt se más országokban, maximum az adóparadicsomokban) :) A szabályzatukban pedig benne van, hogy az esetleges adóterheket/egyebeket a sofőrnek kell vállalnia. Szóval jól hangzik, hogy az elektronikus fizetés mennyire nyomon követhető, meg új adóbevételt termelnek, de valójában -mint a legtöbb IT cégnek..- eszük ágában sincs normálisan adózni :)

    [ Szerkesztve ]

    „Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani.”

  • sagem

    addikt

    válasz Stanlee #71 üzenetére

    Egen, az Uber nem tartozik a gigacégek táborába (természetesen a többiekhez mérten), közel sincs olyan szinten (még, egyszer lehet hogy az lesz/vagy nem, ez majd elválik) mind az IT szektor nagyágyúi. Csak most felkapott, sokat beszélnek róluk, bennük van a potenciál, de a kérdőjel is sok még körülöttük. Egyébként is simán visszavonulót fújnak, ha arról van szó, nem egy országban adták már fel a harcot. Ahol lehet, ott természetesen üzletelnek. De ha megfordítjuk a képletet: a milliárd dolláros Ubernek pont a kicsiny országunkban éri majd meg minden erejét latba vetni, és harcolni a végsőkig? Nem :) Ha hagyják őket itt lesznek, ha nem, hát mennek tovább.

    Szomszédainknál egyébként mi a helyzet, ők hogy állnak a céghez, tudja valaki? (Románia, Ausztia stb.)

    [ Szerkesztve ]

    „Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani.”

  • sagem

    addikt

    válasz schawo #92 üzenetére

    Perpill Európában több (jellemzően nyugati) országból tiltották már ki az Ubert, szóval annyira nem sok hűhó semmiért azért, én inkább első jelnek nevezném. Ha ki akarják őket tenni, ki fogják, mint ahogy az olaszok, németek, spanyolok stb. is megtették. Nekem nagyon úgy tűnik, hogy a céljuk egyértelmű: teljes tiltás.

    Ha ellehetetlenítéssel nem megy (ilyesfajta vitatható büntetések), akkor hoznak majd valami új szabályozást gondolom.

    Én nem látom, hogy miért érné meg a kormánynak magukra haragítani a taxisokat, pláne annak fényében, hogy nem is olyan régen állapodtak meg velük a játékszabályokról.

    Én sem a navot/kormányt védem, de nem hiszem, hogy az Uber meg tudná nálunk vetni a lábát, Európában eléggé ellenségesek velük a kormányok. Az Uber "kiskapukat" használ ki, de a kapukat a kormányok nyitják/csukják kedvük szerint :(

    [ Szerkesztve ]

    „Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani.”

  • sagem

    addikt

    válasz schawo #94 üzenetére

    Ja ez lehet, kérdés, hogy hányan "merik" majd bíróságra vinni, ismerve a hazai viszonyokat ugye :(

    „Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani.”

Új hozzászólás Aktív témák