Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tharkoul

    tag

    Igyekszem higgadtan hozzászólni a témához, így csak annyit mondanék, hogy konzolon már nem csak a 30 fps a divat, sokszor megjelenik a 60 is. Ahogy az Apple rendszereken, konzoloknál is fix hardverre fejlesztenek, így hiába mondható el, hogy a PC overallban jobb, mert tény és való, hogy a konzolos megfelelője PC-n a low-medium között van 720P-n (mert még mindig felskálázás a divat), ettől függetlenül nem jelenthető ki, hogy a PC-hez képest szutyok, sőt.

    Jobb a számítógép? Tény - ha van rá kereted. A konzolosokat viszont lenézni kb. olyan, mintha egy szegény ember számítógépére, illetve annak tulajára mondanánk, hogy milyen igénytelen, mert "neki elég annyi fps is, meg olyan grafika!". Mindig ehhez voltak szokva, esetleg erre volt pénzük, nekik bőségesen elég, emiatt igazán nem lehet őket bántani. A konzolok teljesítménye mindig közel egyforma lesz, ami játékot kapnak, mindig ugyanúgy fog futni, ez azt jelenti, hogy míg az a hardver támogatva van, nincs új platform, soha nem lesz problémájuk vele, nem lesz az aggódás, hogy "Jön az új xy játék, vajon bírja majd a gépem?", mert igen, gond nélkül fogja. Hiába nincsen konzolom, és hiába nem szeretem a kontrollereket sem, úgy gondolom teljesen elfogadható álláspontjaik vannak, sokszor irigylem is őket.

    Viszont ott vannak a PC-sek is, akik legalább annyira habzó szájúak, mint egy-két ideszabadult elvetemült konzolos. A PC tény, hogy drágább, de ténylegesen több hozható ki belőle. Ha valakinek számít a grafika, igénye van a fix 60, vagy több fps-re, komolyabban akar játszani, nem csak puffogtatni (javarészt) auto célzással, egyértelmű, hogy az utóbbit fogja választani. Még ha nincsenek is ilyen vágyai, akkor sincs az, hogy a számítógép bármikor is egyértelműen jobb lesz.

    Rengeteg videó van az intereten, mikor kijön egy új matx vagy itx ház, egyből kapja a címet hozzá a konfiggal: "New console killer build?" Igen, összerakhatsz egy gépet akár új alkatrészekből is 125 körül, ami képes arra a színvonalra, amit egy konzol képvisel, de mikor Forzázni támad kedved, akkor is nézz mosolyogva a console peasant-killer gépedre.

    A PC drága, de jobb esetben csak egyszer az. Lehet, hogy pár évvel ezelőtt még mindenki örült annak, hogy fú, 2 mag dolgozik a processzorban, aztán később dobhatta ki, mert egy játék már megkövetelte a 4-et, sőt, ezért lehet alaplapot is kellett cserélnie, vele memóriát, sőt, meglehet, hogy a videokártya is igen hamar elöregedett. De ebből a 125e forintos konfigból a Windowst, merevlemezt, billentyűzetet, egeret, tápot és házat nem kell újfent megvásárolni, vihető tovább, márpedig ha így nézzük, ez nem kevés spórolás. Nyilván, a táp elöregszik, de 6-7 évente ha meghal a táp, arra ugyanannyi a valószínűség, mintha bekrepálna egy konzol.

    A számítógép (játék tekintetében) nem csak a warezolásról és a torrentről szól. Korábban is írták, én is elmondom: rengeteg helyről lehet olcsón játékokat beszerezni, meg ott vannak a leértékelések is, melyek olykor meglepően korán jönnek, sőt, sok hardverhez ajándékba is adják a komolyabb, drága játékokat. Konzol ilyen téren mindig is drágább lesz, de PS-en legalább van lehetőség a csereberére, így különösebben sokat senki nem fog bukni rajta.

    Szóval konzolnak és PC-nek is megvan a maga előnye-hátránya, ezt el kell fogadni. Nem könnyű összehasonlítani a kettőt, és nem is érdemes. És pontosan az exkluzív játékok miatt - amik közül sok rendkívül jó - mondható el, hogy soha nem fog létezni console killer build, sőt, tovább megyek, pont amiatt, mert van olyan játék, ami nem jelenik meg XBOX-ra, csak PS-re, illetve fordítva, az sem jelenthető ki egyértelműen, hogy az egyik konzol jobb a másiknál.

    Mindenki vegye meg azt, ami őt érdekli. Engem overallban a PC vonz, minden tekintetben, én sokkal jobbnak találom az én igényeimhez mérten, de az soha nem fog szűnni, hogy vágyakozom a konzol ekluzív játékok iránt.

    [ Szerkesztve ]

  • Tharkoul

    tag

    válasz Interceptor #593 üzenetére

    Borzasztó off, és nem is tagadom, hogy gyűlölöm a Dotát, de fél órán át menekülni miért követel meg hozzáértést? Persze, összeszokott csapatként biztos jobb, de mikor két hétig játszottam pár haverral (hozzáteszem: muszájból, mert rágták a fülemet érte) és mentünk randomokat, én ennyit láttam belőle: középen valaki szétfejlődi az agyát, farmolunk gyorsan pár cuccot, persze csakis úgy, hogy gerinctelen módon mindenképp az utolsó ütés legyen a miénk a mobon/ellenfelen, majd mikor kellőképpen op két ember, rá-rárusholnak valakire, szétszedik. Nem tagadom, hogy kell hozzá tudás, mert meg kell szokni, hogy milyen cuccokat és milyen sorrendben kell összeszedni, ha random karakterekkel kell játszani, akkor mindet ki kell ismerni, de ez a tényen nem változat, hogy szerintem a LoL és a Dota is mértéktelenül túl van hype-olva.

Új hozzászólás Aktív témák