Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #58000384

    törölt tag

    válasz Bici #426 üzenetére

    Igen, a gépöröklés az jellemző szerintem is, de a fiatalabb szülőktől nem idegen az sem, ha akár játszanak valamivel, vagy használnak valami céges programot, otthon dolgoznak, stb. Ott már egyáltalán nem ilyen egyszerű a helyzet. De aki csak netezget, filmezget, oda én sem erőltetem a Windows-t, ha az illető szeretné kipróbálni a másik rendszert, akkor szívesen segítek. A vállalati programokat szerintem hagyjuk, főleg, mert rengeteg helyen fut Linux, ahol meg tudták oldani (és még több helyen nem), de arról nincs adatod, hogy otthon miket csinálnak.
    Nekem sincs reprezentatív mintám, de a Valve nem hazudik a statisztikákról, ellenben több, ferdítő oldallal (Win és Linux felé egyaránt). Ugye a Steam-et használják komoly gamerek, és olyanok is, akik csak az ingyenes játékokkal játszanak, heti 1-2 órát akár, vagy már fél éve be sem léptek. Átlag gép: Win7, 8GB RAM, 2 magos 2,5GHz-es proci, integrált Intel VGA, 250-500GB hely és fullHD, az átlag több, mint 75 millió gépből tevődik össze. Tehát egy ilyen gépen azért teljesítménybeli gondokkal az ember Win7-8 esetében már nem sűrűn találkozik. Persze ez sem bizonyít semmit, csak nagyjából mutatja, hogy ma már a dinoszaurusz gépek erősen kihalófélben vannak.

    A fiatalok pedig jó eséllyel rendelkeznek már PC-vel, esetleg a családban azonnal elérhető egy, vagy még annyira fiatalok, hogy a netezésen kívül jóformán nincs igényük másra (most a Droidos táblagépekre gondolok).

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák