Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • paljani

    aktív tag

    válasz ubyegon2 #151 üzenetére

    Nem feltétlenül értettem félre, azon az állításodon ugyanis nincs mit félreérteni. Ez inkább tény, mint a megfoghatatlan "lassú a vindóz" megfogalmazás.

    Értem én, hogy most éppen "meg vagy térve" nekem is voltak ilyen időszakaim, mondjuk 10-15 éve, de attól semmi sem lesz jobb, hogy más rosszabb. Fölösleges hasonlítgatni, főleg almát a körtével. Az egységsugarú usernek teljesen mindegy, higy 15 vagy 30 másodperc alatt áll fel a rendszer, Sőt drivereket se nagyon telepít. Használja amit kap, ha valami gond van, akkor meg szól valakinek aki ért hozzá és megcsinálja. Innen nézve teljesen mindegy, hogy csomagokat vagy drivereket kell telepítení ha gond van. Lehet szídni a picipuhát, hogy sok minden funkció alapból hiányzik a windowsból, de már azért is megbüntették őket, hogy az IE az alapértelmezett böngésző. Érdekes, Os X-en a Safari teljesen rendben van...

    Mindennek oka van. Ezt kell elfogadni. Nincs egyértelműen, általánosan jobb vagy rosszabb (operációs)rendszer. Érdekes, hogy ha te értesz hozzá, hogy a búbánatos f*szba tudott belassulni a windows a sok alkalmazás telepítéstől? Ja, hogy a szarokat virtuális gép alá kellene felrakni? ( Mondjuk egy 8 éves gép is inkább a kukába való, mint virtualizálni, de ez már másik témakör...) Hogy az én egyik gépemen a windows 7 köszöni jólvan, most múlt el 4 éves a telepítés, soha, semmilyen gond nem volt vele...
    De maradjunk csak a windowsos vonalon. Nem egy vernyákoló felhasználó kért már tőlem "mást". Az apple drága neki, az "ócskaszar" windows helyett legyen akkor valamelyik Linux. Ezek mind visszajöttek idővel, erre-arra hivatkozva csak visszakerült a Win7. Akkor most rosszabbak lennének a Linux disztrók? Nem. Jobbak lennének? Nem. Csak mások. Ez ennyi. Nem kell itt misztifikálni a dolgokat, maradjunk csak a tényeknél. Ha neked épp a cikked tárgya jön be éppen, lelked rajta. Nekem igazából mindegy. Csak ne fikázzuk már a többit...

Új hozzászólás Aktív témák