Új hozzászólás Aktív témák

  • FіkuszKukіsz

    őstag

    válasz #58000384 #476 üzenetére

    +1

    Tele vannak a repok ezer éves alkalmazásokkal.

    Jó pár éve vettem egy USB DVB-C-T sticket. A winen minden faxa volt, volt hozzá driver, alkalmazás, könnyen belehetett hangolni stb. Na mondom akkor gyerünk nézzük meg linuxon mi a helyzet. Kapásból nem ismerte fel a sticket. Gugli: Látom már másoknak is probléma volt és egyelőre nem tudható mikor lesz fw. Fene egye meg, akkor kénytelen vagyok Win-t használni ha meccset akarok nézni. (Sajnos a TV-t lefoglalja az asszony).
    Eltelt másfél év! és kijött az fw. Hurrá! Akkor gyerünk nézzük meg a linuxon. Fw betéve a megfelelő folderba. Ubuntu szoftver centeren elkezdtem keresgélni appot. Kettő volt ami használhatónak tűnt: METv meg a Kaffeine. Egyik gnome alapú a másik KDE. Felrakom a gnome-osat hozott magával egy pár gnome függőséget. Na akkor próbáljuk ki. szar. A csatornákat még be lehetett hangolni de a csatorna lista hol megjelent hol nem, a kép volt, hogy lefagyott. Akkor nézzük a másikat. Az is ugyanilyen rossz volt. Megnéztem mindkét appot akkor már több mint egy éve senki sem frissítette.
    Na akkor nézzünk hátha van valamilyen más megoldás. VLC tudja a DVB-t kezelni. Ok. Mi kell hozzá. Kell hozzá egy channel.conf amit a /home-ba kell elhelyezni. Na de honnan lesz channel.conf-om. Kell hozzá egy dvbscan app, amit terminalban kell futtatni, ami megcsinálja a konfig fájlt.Utána terminalban indítani a VLC channel.conf paraméterrel. De ez nem jó, nem akarok mindig terminálozni. Akkor megcsináltam neki az indító ikont. Na ezzel aztán sikerült, a mai napig tökéletes.

    De kérdem én egy átlag user sz.opna-e ennyit vele? Szerintem nem. Az első próbálkozás után menne vissza Win-re ahol elég csak a next-next finish és nézheti a TV-t.

    [ Szerkesztve ]

    Romanes eunt domus

Új hozzászólás Aktív témák