Új hozzászólás Aktív témák

  • spammer

    veterán

    válasz #58000384 #462 üzenetére

    "A terjesztéshez és marketinghez pénz kell, ahhoz pedig egy tőkeerős vállalat, ami megbízható támogatást ad."

    Ez igaz, de elsősorban vállalati szinten. Ilyen pl. a Red Hat, vagy mondjuk a Canonical. A Canonical az Ubuntut nyomja, népszerű is lett. De alapvetően a Linux nem arról szól, hogy akkor most van egy tőkeerős vállalat és akkor nyomatjuk orrba-szájba, dollármilliós marketinggel. Van sok sok disztró, rengeteg profi és hobbi fejlesztő, hozzájáruló, segítő (akármi más) a közösségeben, és mindenki belead a közösbe. Ez eddig is működött, ezután is fog működni. Az elmúlt 10 évben nagyon sokat fejlődött, remélhetőleg ugyanilyen szépen fog fejlődni a továbbiakban is.

    "Linuxon hova települnek a programok? Hol vannak a fájlok, amiket függőségként kellett telepíteni, de le szeretném szedni őket? A Krusader miért tölt le egy egész felületet magának? A bedugott pendrive miért a /dev/sdb1 alatt van? "

    Az nem a Linux hibája, hogy te nem ismered a fájlrendszert. Aki Windowson nevelkedett, annak furcsa. Nekem is az volt először. Utánaolvastam, megtanultam, ennyi. Ismét példa: OS X is Unix alapú, ott is más. De teszem azt, ha valaki Linuxot használt életében először (és sokáig), akkor a Windows esetében feltehetné ugyanezeket a kérdéseket: mi, hova települ, és miért?

    A függőségeket pedig addig nem tudod eltávolítani, amíg fent van egy olyan program, ami használja. Azért hívják függőségnek. Azért is van, hogy ne kelljen 20 programnak (ami mondjuk ugyanazt a komponenst használja), újra és újra, külön-külön saját magának felrakni a dolgokat. Ha már telepítve van "A" által, akkor tudja használni "B" is, ha nincs, akkor telepíti (függőségvizsgálat).

    A Krusader egy KDE asztali környezethez való program, valószínűleg te nem KDE-n használtad (mi volt az, Ubuntu/Unity?), azért húzott le magával egy rakás cuccot függőségként. Igen, ez kimaradt, hogy ez valóban különbség lehet a felületek között (Qt, GTK alapú grafikus felületek és programok). Persze lehet használni őket, csak leszed magának ezt-azt. Ezért GTK alapún érdemes GTK appokat használni.

    „A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

Új hozzászólás Aktív témák