Új hozzászólás Aktív témák

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz #58000384 #462 üzenetére

    Tegyél hozzá aranyos apróságokat. Pl. van Program Data mappa is, de mégis, a programok 2/3-a nem ott, hanem vegyesen a dokumentumok alatt, meg az AppData 3 almappája között pakolgatja a cuccait, ha valamiért kell valami onnan, akkor keresd meg magadnak. A mostani elég zagyva fájlrendszer a nem eléggé átgondolt tervezés és az új Windows kiadások újításainak az eredménye, mivel a visszafelé kompatibilitást máshogy nem tudják megoldani.

    Na de mi az a lib, etc, mnt, net (internet?), proc, sbin, spool, stb? Nem annyira egyértelmű, ugye? Minimális angol tudással ez azért könnyen kitalálható. Mondjuk spec. net és pool mappát még egyik disztró alatt sem láttam, de lib mint library, etc mint etcetera, mnt mint manadgement, stb. Ez a fajta gyökér fájlrendszer egyébként a Unixoktól származik, jóval idősebb a Linuxoknál. Nem is igazán kellett hozzányúlni mostanában, ez mutatja, hogy ki van találva valahogy .

    Hová települnek a programok? Ahová kell. Kell vele foglalkoznom? Nem, nem én vagyok a csomag kezelő. Azért van csomagkezelő, hogy megoldja a telepítést és a maradéktalan eltávolítást. Egyébként az érkező Windows10 is tartalmazni fog már csomagkezelőt one-get néven.
    Hol vannak a függőségek? Lásd az előzőt. A csomagkezelő dolga, nem az enyém.

    A Krusader miért tölt le egy egész felületet magának? Mert másik asztali környezet programja. Ezt írja is a csomagkezelő, mikor megnézed a függőségeit. A te asztali környezetedre is biztosan készült több hasonló program, ha zavarnak a függőségek...

    A bedugott pendrive miért a /dev/sdb1 alatt van? Hol kellene lennie? A /dev alá kerülnek az eszközök. Dev mint devices. Egyébként létre szokott jönni neki /usb csatolási pont, azt hiszem a /mnt alatt, de a fájlkezelőkben azzal sem kell vesződni.

    A gedites kérdés meg nem stimmel, terminálból nem indítunk grafikus programot rootként. Gnome alatt is van parancs futtatási lehetőség, ott kell grafikus sudo-t használni, vagyis gksu gedit /etc/pulse/default.pa parancsot kiadni. Most hogy mit kellett ott állítanod azt nem tudom, de a pulseaudiohoz van grafikus beállító felület a csomagkezelőkben.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Új hozzászólás Aktív témák