Új hozzászólás Aktív témák

  • tatabike

    őstag

    Engem az akaszt ki, mikor valamelyik Linuxot ajánlgatják, hogy "...ez jól fut régi gépeken, ez direkt arra való, stb." Na most ilyen Linux nincs, az tuti. Mikor még az XP volt az uralkodó OS, én kipróbáltam akkoriban régebbinek számító gépeken egy rakás disztrót, amit állítólag direkt olyan régi gépekre készítettek, aztán állandóan visszakerült az XP, mert még csak megközelíteni sem tudta egyik Linux sem a Win sebességét. Volt olyan, ami percekig boot-olt, aztán amikor nagy nehezen felállt a rendszer, befontam a szemöldökömet, mire hajlandó volt reagálni akár egy egérkattintásra is. Szóval nekem nem csak a programok hiánya, hanem ez is probléma a Linux disztróknál. Azt meg ne várja tőlem senki, hogy majd rászánok egy hétvégét, hogy a 40+ disztró közül megtaláljam azt, ami nekem pont jó az adott gépre. Hülyeség.

    Amúgy a Linux is akkor lenne igazi alternatíva, ha nem fejlesztenék orrba-szájba minden irányba, hanem lenne csak annyi verziója, mint egy sima windows-nak pl. Alap rendszer, aztán abból az a 6-7-8, egyre növekvő tudású változat. Mert amennyi energiát már belefeccöltek a kismillió féle disztró fejlesztésébe, annyiból már rég lemoshatták volna a wint meg az IOS-t is, ha csak egy OS-t fejlesztenek a rendelkezésre álló erőforrásokból. Így meg a kezdő Linux-felhasználó csak néz, hogy mi a tököm ez a csillió-féle OS, aztán hanyatt-homlok rohan vissza a winhez, teljesen érthető.

    Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

Új hozzászólás Aktív témák