Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mave13

    őstag

    Hú! Ez jó irás, köszi.
    Lehet, hogy ki fogom próbálni, főleg, ha még lesz jövőre is. Eddig 7 túlélőversenyen (ELTE, kishalál) vettem részt, egy kis változatosság nem lenne rossz. Gondolkodtunk tavaly, vagy talán előtte a BOMIT-en is, de oda végül nem jutottunk el a nagy hó miatt.

    A sötét nem gond. Amíg nem társul hatalmas köddel.
    A hajnal valóban gyönyörű, kivéve -8-10 fokban. Akkor dermesztően szép. Nekem valahogy mindig 5-7 óra között van mélypontom, akkor didergek, és állva el tudnék aludni, de utána jó.

    Egy nagy negatívuma van az ilyen versenyeknek: a tar paraszt gyökér vadászok... Néha komolyan féltünk, hogy ránk lőnek, pedig a kivilágítás mindig megvolt. Meg, a francnak van kedve olyannal vitatkozni, akinek az első mondata, hogy "ti mi a f@szt kerestek itt, mi jogon jöttök erre..." Fú, de gyűlölöm őket.

    [ Szerkesztve ]

    Icewolf || kósza ||

  • mave13

    őstag

    Ez jól hangzik. Még nem hallottam erről a versenyről, de látom a logójukon 1998 szerepel. Akkor jövőre, ha mindenki úgy akarja, kis csapatunk benevez majd... Bár a bűvös kockával lesznek gondok... :D

    Vadászokkal mi eddig minden alkalommal találkoztunk, a legbutábbak Szlovákiában a Duna-Ipoly völgyben voltak, azt nehéz überelni, a másik a Vértesben volt, ahol a kék túra egyik oldalára telepítették a lest, a másikra meg a beetetőt, és a turistaúton lődöztek keresztül. Majd nem értették, miért lázadunk ez ellen...

    Icewolf || kósza ||

  • mave13

    őstag

    Nevek nálunk is voltak érdekesek:
    Harmatnyalogatók
    Most odaérünk!
    Rögtön jövünk!
    Náladvanatérkép?
    Irreducibilisek
    és többször használtuk ezt: ]; )+< (ördög). Komoly zavart okoztunk ezzel a szervezőknek. :D

    Ez a túlélőtúra is zömmel itthon van, csak párszor mentek át Szlovákokhoz.
    Egyébként, erről van szó: túlélőverseny

    [ Szerkesztve ]

    Icewolf || kósza ||

  • mave13

    őstag

    válasz mickemoto #21 üzenetére

    Azért a jó cipő nagyon fontos.
    Saját példámon tanultam meg. Amíg egy sima Cassone márkájú régi bakancsom volt, mindig a talpam adta fel a harcot elsőnek. Aztán nyeltem egyet, és vettem jó sok pénzért egy Merellt. Hát, életem egyik legjobb döntése volt. Miután betörtem a túlélőn jelentett +20 km-t, és most már a rossz térdem hal meg elsőnek. :D
    Utolsó túra eredménye: péntek 21:00-tól szombat 17.00-ig 7x km, 4000m össz szint hátizsákkal. Korábban ezt nem tartottam volna részemről lehetségesnek. Most már simán. Persze, ez egy éve volt, most heti-havi rendszerességgel túrázok, ládázok, ha időm engedi.

    Azóta már van egy Merell túracipőm is, és tökéletes az is, a fűzőjét leszámítva, mert azt állandóan kiszabadul a szimpla csomóból.

    Ha tehetitek, hétvégén menjetek el egy körre az erdőbe. Múlt hétvégén hatalmas volt 40 centis hóban a Mecsekben túrázni. 8 órát voltunk kint, -10 fok Pécsen, -18 körül a Jakab-hegyen. 16 km össztáv, beiktatva egy kis tűzrakás, kajálás. Holnap is hasonló program lesz. :)

    [ Szerkesztve ]

    Icewolf || kósza ||

  • mave13

    őstag

    válasz Huma #23 üzenetére

    Nem véletlenül raktunk tüzet. Vicces, amikor nem gyullad meg semmi, mert hiába tűnik száraznak, egyszerűen vagy nem veszi át a hőt, vagy felolvad, és visszanedvesedik. Ha az orrodon át lélegzel minden belégzésnél érzed a képződő jégkristályokat. :) Mondjuk egy éjszakán át nem lettem volna kint.

    Egyébként, a cipő, és bakancs is elég sokáig tört. A bakancsot már 1,5 hónappal túlélő előtt megvettem, és 3 hét alatt sikerült a lábamra formálnom, a cipőnek még több idő kellett. Egyszerűen hétköznapra is azt vettem fel, és így 1 hónap kellett neki. De most már mind a kettő tökéletes. Az acélos Shelly's Ranger nem állt ellen ilyen sokáig...

    Icewolf || kósza ||

  • mave13

    őstag

    válasz Huma #26 üzenetére

    Aha esélyes. Dörzsölhettük volna egy darabig. Így is elég nagy kihívás volt, pedig volt öngyújtóm. Gyufával, vagy tűzkővel sokkal nehezebb lett volna gyanta, vagy viasz hiányában. De gondos előkészítés után kb. 15 perc alatt megoldottuk a feladatot.

    Tegnap is mentünk egy kb. 20 km-es kört a Mecsekben, gyönyörű volt. Szakadt a hó, elég hideg volt, de nagyon élveztem. Befagyott az ásványvíz a kabátzsebemben, meg a hátizsákomban is. Tűzgyújtás most elmaradt, csak fotók készültek szép számmal. Volt, ahol térden felül ért a hó. Épp beszélgettük, hogy ilyen időben esélytelen lenne egy túlélőverseny, egy ilyen viszonylag rövid túra is elég sokat kivesz az emberből.

    Icewolf || kósza ||

Új hozzászólás Aktív témák