Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • beleszólok

    senior tag

    válasz schawo #678 üzenetére

    Ilyesmi sohasem zavarta azokat, akik narancsban látják a világot.

    Csak két példa, ebből az egyik biztosan a jelen kormány sara:
    1. "Hamburger adó". A diabetikus dolgok drágultak miatta. Holott a hivatalos cél az volt, hogy minél kevesebb cukros löttyöt igyunk. Ehhez képest sokáig a cukros kóla olcsóbb volt, mint a light. (ez az egy függőségem megvan, kóla nélkül elég morcos vagyok ;) )
    2. Gyógyszerek, azonos hatóanyaggal... (szerintem ez is a fidesz húzása volt, de nem vagyok biztos benne, hogy az előző banda keze nem volt benne) Tegnap olvastam, hogy valami pszichiátriai betegségre (skizofrénia rémlik) a korábban támogatott gyógyszer támogatása megszűnt, így a betegnek, aki a betegsége miatt vélhetőleg egyébként is munkaképtelen, havi 40-50ezer forintot kellene gyógyszerre fordítani. Nem baj, "okosok" szerint van azonos hatóanyagú, "generikus" készítmény. Na erre írták, hogy igen, van. Támogatott. Épp csak olyan mellékhatásai vannak, hogy teljesen tönkreteszi a beteg maradék életét. (blog.hu-n írták asszem). Saját bőrömön is tapasztalom, hogy azonos hatóanyag a világon semmit sem jelent. Cukros vagyok, a közel tizenöt éve szedett gyógyszeremből épp nem volt a patikában, elhoztam helyette másikat. A másikkal 6.0 körüli cukorral indult a napom, ezzel az elmúlt három napban 7 fölött voltam, kivéve a mai napot.
    (arról nem beszélve, hogy a lehetséges mellékhatások totál eltérőek a különböző, metforminos tablettáknál)
    És melyik hájfejű foglalkozik ezekkel a dolgokkal szerinted?

    Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

Új hozzászólás Aktív témák