Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dr.F.E.R.I.

    addikt

    Nagyon jó lett a játék a pakliszerkesztővel és egy veteránnak semmi problémát nem okoz a lapok feloldása. 10 eurót akárkinek megér.

    Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

  • Dr.F.E.R.I.

    addikt

    válasz joysefke #18 üzenetére

    Akinek nincs ideje játszani, az miért pont egy időrabló kártyajátékkal akarna?

    Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

  • Dr.F.E.R.I.

    addikt

    válasz joysefke #36 üzenetére

    Kb nonszensz, sejtem, hogy mennyi idő lehet Planeswalkers nehézségen végigmenni a kampányon egy gagyi paklival.

    Kőkemény ~3 nap.

    Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

  • Dr.F.E.R.I.

    addikt

    válasz ldave #39 üzenetére

    Ez az első, amit megvettem, pont azért mert a korábbi részekben nem volt pakliszerkesztő (anélkül nem sok értelmét látom egy ilyen játéknak). Ami rossz a játékban, az a bugos működés, a lassú menürendszer, meg az olyan hiányzó ficsőrök, amik a régi Microprose-változatban sem voltak benn, így nekem nem hiányoznak. De a játék magva az IGAZI Magic, akit érdekel a műfaj, annak továbbra is kötelező darab. Maximum ezzel tudnék multizni, mert a korábbi részek meg nekem nem annyira vonzóak.

    Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

  • Dr.F.E.R.I.

    addikt

    válasz joysefke #41 üzenetére

    Valószínűleg emberfüggő ez az egész, mert én meg kifejezetten élvezetesnek találom a kampányt, bár ehhez hagynom kellett a legnehezebb fokozaton. Én csak azt élvezem, ami kihívást ad és ez a rész bizony egy nagyon jó móka. Ha nehéznek találod, akkor elhiszem neked, de nálam bejött a dolog. Egyébként minden egyes győzelem után feloldódik 8-10 random lap, hamar el lehet kezdeni agyalgatni a lapcseréken. A következő rész meg csak jövőre jön, így napi egy-két parti mellett sem marad le az ember semmiről.

    Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

  • Dr.F.E.R.I.

    addikt

    válasz TazLeacher #45 üzenetére

    Különös módon nem került még ki... Logout-ra kiteszed esetleg?

    Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

  • Dr.F.E.R.I.

    addikt

    válasz Grath #49 üzenetére

    Most, hogy végigvittem a játékot, hadd szóljak hozzá én is a teszthez pár gondolatot:

    Egyrészt látok egy kis tárgyi tévedést/egymás melletti elbeszélést a feloldható kártyák témakörében. Az a meglátásod helyes, hogy a kártyák négy gyakorisági csoportba vannak sorolva, amik a gyakoriaktól a ritka lapokig terjednek. A gyakoriakból lehet négy lapod is, a ritka lapok erejét viszont úgy kompenzálják, hogy 1-3 lapot engednek birtokolni belőle. De(!) ez nem befolyásolja sem a megvívandó meccsek számát, sem ezeknek a lapoknak az elérhetőségét, mivel az összes feloldható lap egy rögzített adatbázisban van, amiből a program minden egyes nyert meccs után neked ad X darabot. A feloldott kártyák kikerülnek ebből az adatbázisból, így a következő meccsek után a maradékból fog adni, így fix számú meccs után mindegyik nálad lesz majd. Az egyetlen, ami változó, hogy milyen sorrendben kapja meg a lapokat a játékos, de nyilván több az esély rá, hogy egy négypéldányos lap hulljon rögtön az ölébe, mint egy legendás lap amiből csak egy-egy darab van. Az egész csak statisztikai valószínűség kérdése, de fix számú nyert küzdelem után minden lapot megkap a játékos. Megjegyzem, 10 eurót fizettem a játékért, de a 'prémium' lapokon kívül mindegyik megvan, semmiért nem kell külön fizetni az öt világban, ha nem akarok. A 'prémium' is azért van idézőjelben, mert annyira azért nem prémium kategória, hogy ne lehessen élni nélküle.

    Másik gondom a teszttel a játékértékelés kérdése. Nekem is a Microprose-változat az etalon, kétség kívül jobb játék, mint ez, de azért nem ezerszer jobb. Alapvetően annyival jobb, amennyivel többe is került, a maga idejében egy teljes árú AAA játék volt. Gyakorlatilag négyszer több lapot tartalmazott négyszer annyi pénzért, sokkal többet nem nagyon kell belelátni a történetbe. Valószínűleg sokan el is bírnának viselni egy hasonló kaliberű Magic-játékot, de azért direkt összevetni a kettőt nem igazán fair dolog. A hiányzó ficsörökért tényleg kár, de ezt egy mértéktartó értékelés vissza is tükrözi. Apropó, értékelés. Egy 'átlagos', seszínű (de azért bőven játszható) játék nem 5/10, hanem inkább 7/10-hez van közelebb. 5/10-es pontszámmal már a gagyi kategória felségvizeire téved a játék, 4/10 pedig már a shovelware kategória felső határa, amire már időt sem érdemes vesztegetni. Maga az értékelési metódusod is érdekes egyébként:

    Azon túlmenően, hogy a fenti számokból (9,4,6,5) hogy jön ki végül egy 4-es átlag, abban azért egyetérthetnénk, hogy ha egy kártyajátéknak rendben van a kártyajáték része, akkor már testvérek közt sem illik a vérgagyi kategóriába száműzni.

    Megjegyzem, a 'Játékmenet' pontban kellett volna megemlíteni akkor a hiányzó funkciókat is és a program egyes bugjait, reálisan nézve ez a része a játéknak így 5/10

    A hangulattal semmi komolyabb baj nincs, hozza az igazi Magic-hangulatot, legalábbis amennyit 250+ kártya biztosítani tud. Akik hiányolják a korábbi részek egyes funkcióit, azok némileg üresebbnek érezhetik a játékot, ez részemről 8/10

    Miután agyon dicsérted, ezt is lepontoztad egy erős hatosra, pedig ha valamelyik részével, a grafikával nincs semmi baj. Az avatarok, az asztal, az animációk szépek, a kártyák művészeti koncepciója ízlés kérdése, de hozzák a jó öreg Magic-színvonalat. Sajnos Blizzard-szintű videókkal nem pakolták tele ezt a tízdolláros cucmákot, valahogy túltesszük magunkat rajta. 9/10

    A hangok teszik, amit kell, a zenék lagymatagok (de nem zavaróan rosszak), Hans Zimmer biztos épp nem ért rá. 7/10

    Amit még megemlítenék, az a játékélmény tartóssága, ugyanis a nem túl sokféle lapból elég gyorsan megszületnek a típuskombinációk, amikbe az on-line multiban így pár nap után is egyre gyakrabban belefutok. Záros időn belül rá fognak jönni a népek, mely kártyák az abszolút favoritok és egyre többen rá fognak állni, nem téve túl izgalmassá a partikat. Szólóban is hamar kimerül a repertoár, az öt világban együttvéve sincs olyan sok gépi ellenfél, akik egy egész évre lekötnének bárkit is. Ennek megkockáztatok egy 4/10-et.

    Alapvetően az mondható el reálisan erről a játékról, hogy rajongóknak még éppen ajánlható vétel, de az újoncok inkább a korábbi részekkel ismerkedjenek előtte. Picit skizofrén a játék, azokkal a veteránokkal is azonosulni tudok, akik vételre ajánlják, de a korábbi epizódok miatt részben megértem az internetet telesíró vérpityukákat is, akik három doboz cigi áráért nyilván monumentálisabb produkcióra számítottak. A Metacritic 60%-a reális pontszám neki, aki rá tud áldozni és szereti a Magic-et vegye meg bátran, 10 eurót mindenképp megér.

    Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

  • Dr.F.E.R.I.

    addikt

    válasz joysefke #63 üzenetére

    Az alappaklik kvázi játszhatatlanok < > Grindeléssel valóban feloldhatóak a nem prémium lapok

    Játszhatatlan paklikkal hogy lehet grindelni?

    Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

Új hozzászólás Aktív témák