Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #08052480

    törölt tag

    válasz Tuomas #38 üzenetére

    Szoval amikor arra celoztal, hogy en vagyok a helikopter es mindenkit h*lyenek nezek aki sandboxnak tartja a jatekot (igy cenzurazva :D ) akkor valojaban csak cukormazba vontad a nem ert hozza-t? Hat jo.

    Ami a velemenyek (nem) elfogadasat illeti, azzal sem itt sem mashol nincs problemam, meg az olyan bargyu kinyilatkoztatasokkal sem mint amit .LnB kollega tett feljebb ("en nem azt kapom amit varok => a rajongok tobbsege nem azt kapja ami var => bukta lesz" raadasul ugy, hogy a jatekrol vajmi keveset lehet tudni) - ha o nem hajlando (tud?) gondolkodni, nekem az nem faj. Max teszek ra egy megjegyjest. Egy jatek adott mufajba valo besorolasat viszont nem tartom velemenynek - azon lehet nyilvan vitatkozni, hogy milyen jatekstilusok keverednek, de az alapveto besorolason semmi szubjetivet nem latok, igy ha valaki azt allitja, hogy pl a Diablo egy rpg, annak nem az enyemtol eltero velemenye van, hanem szimplan teved - fuggetlenul attol, hogy maga a jatek tomve van az rpg-kre jellemzo jatekmechanikakkal.
    Nagyszeru amit irtal a Mafiarol, meg egyet is ertenek, hogy igen, ez bizony sandbox ha nem jatszottam volna a jatekkal. A Mafia varosa viszont nem egy sandbox, hanem egy nyitott vilag ami hattered ad a sztorinak. Nem azert kerult oda, hogy te kitombold benne magad, halomra old a jarokeloket es szetzuzd a forgalmat. Sot, a jatek foggal-korommel vedekezik az ellen, hogy sandboxnak nezd; tankolnod kell, betartani a pirosat, a zsaruk a legaprobb kihagasokert es elkezdenek uldozni, ha elkapnak vegig kell varnod amig kiirajak a cetlit stb stb. Fegyverert sem azert mesz felvenni, mert ahhoz volt kedved es ugy gondoltad jegeled a foszalat, hanem mert a jatek szolt, hogy menj oda. Minden a tortenet korul forog es egy esetleges homokozo megtorte volna a tortenet utemet. Ez a fundametalis kulonbseg a GTA-hoz kepest ami miatt nem emlitheto a ketto egy lapon: a Mafia varosa azert van ott, hogy a sztori melegagya legyen es az egyetlen celja, hogy novelje az immerziot, mig a GTA varosa azert van ott, hogy homokozz benne. A GTA mint jatekfrencsajz ezert szuletett.

Új hozzászólás Aktív témák