Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tuomas

    addikt

    válasz #08052480 #27 üzenetére

    Azért a Mafia első része eléggé sandbox volt. Tény, hogy annyi mindent nem csinálhattál a városban, de mehettél amerre láttál. Nem véletlenül hasonlította mindenki akkor az akkori GTA-hoz.

    We were here

  • .LnB

    titán

    LOGOUT blog

    válasz #08052480 #27 üzenetére

    "Egyebkent meg attol, hogy nem olasz a foszereplo meg nem jelenti azt, hogy ez nem Mafia jatek lesz"

    A címe az lesz. Ennyi.

    "NO-hoz amugy is felver foszereplo dukal"

    Persze! :D Ennyi erővel NO-hoz egy afroamerikai saxofonos 50-60éves férfi dukál, vagy Drew Brees...

    És akkor álljon itt a teljes véleményem az eddig látottak alapján erről a játékról, ez csak is az ÉN véleményem:

    Ez a főhős választás nagyon mellé. Unszimpatikus, beteg, drabális. Egy Manhunt játékban még elmenne. De egy rendes Mafia játékba nem illik. Én anno a GTA4-et sem bírtam sose végigjátszani mert Nico karaktere annyira irritált, hogy egyszeűen nem érdekelt mi fog vele történni. Ellenben a GTAV és a korábbi Mafia játékok ilyen téren nagyon jók voltak.
    New Orleans-ba átköltöztetni a játékot teljesen felesleges volt. Annyira nem ikonikus Mafia helyszín mint az előző rendes Mafia részekben található helyszínek.

    Ez eddig a Mafia cím megerőszakolása. Csak ezzel a névvel akarják eladni. És minden jól működő szellemi örökségét, hangulatát elhagyták a korábbi részeknek. Hamarabb tudnám elképzelni Just Cause, vagy Max Payne 3-nak ezt a játékot mint Mafia címnek.

    És ez így bukni fog. Mert, a célközönség elvileg a első két rész rajongói lennének. De nagy részük szerintem nem ezt várta. Az új playerek pedig semmi olyat nem fognak találni benne ami a franchise későbbi jövőjét megalapozná. Ez a játék olyanoknak készül akik mindennel játszanak ami éppen jön, azok végigjátsszák és el is felejtik majd hamar. Aki pedig szerette a régi részeket és a Mafia név hallatán leül elé majd csalódottan konstatálja, hogy ez már nem az. Ezért mérsékelt eladások mellett szép csendben elvész majd a Mafia cím a süllyesztőbe, és sose fogjuk megkapni a méltó folytatást amit leginkább az első, de még a második rész is megérdemelne. Felesleges is most abba belekötni, hogy jós vagyok e, vagy táltos. Majd az idő úgy is engem igazol. Igen ennyire magabiztos vagyok.

    [ Szerkesztve ]

    „A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

  • MolGabi

    aktív tag

    válasz #08052480 #27 üzenetére

    Tudom, hogy benne lesz Vito, egy DLC formájában gondoltam őt, mint lehetséges "melléksztori", ami magyarázatot adna a Mafia 2 óta történt eseményekről ( pl. mi lett a többiekkel, hogy került ki a családból, stb.) na és persze egy ilyen húzással megpróbálhatná a Take2 kicsit megmenteni ezt a gagyi 3. részt, ha visszahoznák az eredeti vonalat, legalább egy DLC erejéig.

    ( FYI, NO ? Bocs, de nem értem ezeket a rövidítéseket ). Szerintem meg rohadtul nem úgy van, ahogy állítod. A Hangar 13 nem egyenlő az Illusion Softworks-szel (később 2k Czech), legfőképp azért, mert a csapat és/vagy játék lelkéért felelős emberek még 2009-ben megunták a Take2 faszságait, és leléptek. Az az állítás sem helytálló, miszerint a Cseh srácok cseszték el a Mafia 2-őt ( igen, megint a Take2 a ludas ). Látod, itt a baj; a jogok a Take2-nál vannak.

    Szerintem ez szimplán nem így van.

    Nem akarok sem vitát indítani, sem okoskodni, de az írásaid alapján - amit többeknek is intéztél - nekem nagyon úgy tűnik, mintha betegesen védenéd ezt a szutyok kiadót, és meg akarnád magyarázni annak az ellenkezőjét, ami egyértelműen egy rakás sz@r.

    Teljes mértékben tiszteletben tartom a véleményed, de nem minden esetben pontosak az információd a Mafia-val kapcsolatos sztoriról.

    A Take2 legnagyobb címe a GTA ( aminél meg kell jegyeznem, hogy már kezd rohadt unalmassá válni, az önismétlés hibájába esnek részről részre. A GTA 5 nekem konkrétan nem tetszik, hiába robbantottak kasszát vele. Nem tudom, innen már van-e feljebb. Sok esetben így is visszalépés történt a korábbi epizódokhoz képest ), amit véleményem szerin teljesen szándékosan nyomnak ennyire tőkével, miközben a Cseh srácok hasonló ideig készítették volna a Mafia 2-őt, mint a R* a GTA 5-öt, mégis tönkre vágták az egész projektet,( amit egyszerűen épp eszű ember nem ért, ha hagyják még félévig mondjuk készíteni a játékot és kiadják az eredeti formájában, őrület nagy sikert érhetett volna el ezzel a játékkal is a Take2 valószínűleg, de végül szétbarmoltak mindent ) ... most akkor hogy is van ez ?! Egyiknek lehet, másiknak nem ? Biztos bennem van a hiba, de úgy látom, hogy a Mafia szériát szándékosan tették tönkre, így fényesen ragyoghat tovább a Rockstar és a GTA csillaga ... kérdés, hogy meddig.

    Üdv. ! :R

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák