Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sdd2

    veterán

    Megkésve bár, de törve nem végre bemutatkozott az LG várva várt zászlós hajója, az LG Optimus 4X HD.
    Mint azt sokan tudjuk ebben az évben kicsit döcögősen indult el az LG hadjárata, kivételesen a HTC One X került először a piacra, ezután az Samsung csatahajója a Galaxy S3, majd ezt követően az LG 4X HD. Bár a bejelentés már ez év februárjában megtörtént, ami beszámolt a készülék specifikációiról is, és elhintett 1-2 fotót is, a megjelenésre ezúttal még sokat kellett várni.
    De megtörtént, bár nem úgy ahogyan azt a Samsung tette a Galaxy S3-al, aminek persze visszhangja is volt, de lényeg hogy itt van, megvoltak az első tesztek, és már kis hazánkban is kapható.

    A technikai specifikációk dióhéjban:

    SoC:

    1,5 GHz-es Nvidia Tegra 3 processzor, 1 GB LP-DDR2 RAM, a 3D gyorsításért pedig a GeForce ULP felel.

    Idézet a Mobilaréna tesztjéből:

    „A számítási műveletekért az NVIDIA legújabb lapkakészlete, a 40 nanométeres Tegra 3 felel. Az SoC egy négy plusz egy magos processzort tartalmaz, mely ARMv7 utasításkészlettel rendelkezik, a processzormagok az Cortex-A9 családba tartoznak. A lapkakészlet az aktuális terheltségnek megfelelően, adaptívan kapcsolgatja a magokat. Kis számításigényű feladatok esetén csupán az 500 MHz órajelű segédmag pörög, a további magokat (melyek egyenként maximum 1,5 GHz-en mehetnek) a használat intenzitásának függvényében aktiválja a rendszer. A megoldás jótékony hatással van a fogyasztásra, ám azt ki kell emelni, hogy tesztalanyunk hajlamos a melegedésre, mint minden eddig próbált Tegra 3-as gép. A grafikus számításokért egy GeForce ULP felel, négy vertex shaderrel és 8 pixelárnyalóval felvértezve, mely mellé 1 GB LP-DDR2 RAM memóriát kapunk. A belső tárhely kapacitása 15 GB, ezt microSD-kártyával lehet bővíteni.”

    Kamera:

    A készülék 8.0 MP-es BSI szenzoros főegységgel rendelkezik, ami az eddigi tapasztalatok alapján eléggé megosztott véleményezéssel bír. Sokak szerint átlagos, vannak akik azt mondják rosszabb mint egy SGS2 szint, és nem érdemes erre váltani, és vannak azok akik szerint még ha nem olyan jó, de majdnem az SGS3-mal van partiban. Ehhez hozzátartozik az is, hogy nehéz bármelyik álláspontot is könnyű szívvel képviselni, mivel eléggé részrehajlás függő sok esetben a megítélés.
    Videofelvételt 1080p-ben készíthetünk, ami a gyártó szerint 30fps. Itt érdemes megjegyezni, hogy a kezdetekben itt is voltak gondok, még pedig a folyamatosan fókuszt kereső kamera szoftver hibája. Sok oldalon ezért le is húzták a 4X-et. Örömmel jelentem, hogy a topic lakók szerint a V10D frissítés ezt a hibát orvosolta.
    Az előlapi kamera 1.3 MP-es, ami a videóhívásoknál jól fog majd jönni.

    Kijelző:

    Az LG jó szokásához híven most is egy gyönyörű IPS kijelzővel látta el a készüléket.
    Ám ezúttal egy 4.7”-os, 1280x720 felbontással bíró un. True HD IPS-é látja el feladatát.
    A kijelző természetesen kapacitív, és támogatja a multitouch érintésvezérlést.
    Fontos tulajdonsága a technológiának, hogy nagyon nagy betekintési szög jellemzi, csak nem 180°, a pixelsűrűsége pedig ~312 ppi. Ezen kívül a riválisaival összehasonlítva (4 magos SoC-al szereltek) a 4X HD rendelkezik a legmagasabb fényerővel is.

    Operációs rendszer:

    A 4X HD gyárilag a legfrisebb főverziószámú android rendszerrel érkezett aminek a fantázianeve Ice Cream Sandwich, másképpen Android 4.0.
    Valószínűsíthető, hogy a későbbiekben megkapja a Jelly bean (android 4.1) frissítést is, bár erről a gyártó mindezidáig hallgatott.
    Ezen kívül mint minden valamennyire is magára adó gyártó az LG is a saját felületével kínálja az ICS-el ellátott készülékeit is.

    Idézet a PH! tesztjéből:

    „Az Optimus UI 3.0 nagy előnye a sokrétű testreszabási lehetőségekben rejlik. Megváltoztathatjuk a főképernyő animálási módját, saját gyorsindító ikonokat rakhatunk ki a képernyőzárra, átszínezhetjük a mappákat és átrendezhetjük az alkalmazások sorrendjét a megfelelő menüben. Saját szájízünkre alakíthatjuk a lehúzható állapotsávban található , négy eltérő ikonkészlet közül válogathatunk, illetve minden egyes ikont is le lehet cserélni, itt akár saját kép vagy fotó is felhasználható. Ezek mellett a Quick Memo névre hallgató jegyzetelő is integrálásra került: a hangerőszabályzó gombokat lenyomva tartva a rendszer képernyőfotót készít, melyet több színnel is összefirkálhatunk, az elkészült művet pedig meg is oszthatjuk ismerőseinkkel. A főképernyőn két ujjunkat összehúzva az egyes oldalak miniatűrjeit rendezgethetjük, az ujjainkat széttolva pedig a háttérkép tárul elénk; utóbbit nem tudtuk mire vélni. Jópofa extra funkció viszont a kezdőlap mentés és helyreállítás, mellyel elmenthetjük a készenléti képernyő egy adott összeállítását, melyet így később bármikor vissza lehet állítani.”

    Itt érdemes megjegyeznem, hogy sok magyar, és külföldi tesztelő szerint az LG UI-ja nagyon jól sikerült, nem röcög, nem akad, és a legjobban testreszabható saját felület. Nincs launcher újraindulás, és memóriaelfogyás sem, ami nagy előny a riválisokkal szemben.

    Akkumulátor, üzemidő:

    Az energiaforrást egy 2150 mAh kapacitású SiO+ tipusú akkumulátorból nyeri a hardver, ami elég acélosnak számít a mezőnyben.
    Üzemidőről sokan sok féleképpen vélekednek. Ez ugye felhasználó függő. Általánosságban kijelenthető, hogy 1 napot végig kibír vegyes felhasználás/terhelés mellett.

    Szoftverfrissítés:

    A 4X HD, mint minden LG készüléket saját felelősségre az LG Mobile Phone Support programmal frissíthető a legújabb szoftververzióra.
    2013.02.13-án a legfrissebb verzió a V10H, ami nagyon sok hibát javít, és az üzemidő is csiszolva lett benne.

    Ázsiai készülékek frissítése KDZ segítségével:

    Csak saját felelősségre!!

    1; Töltsd fel a telefont 100%-ra, és készíts biztonsági másolatot adataidról!!

    2; Töltsd le a firmware-t, és a szükséges USB-illesztőprogramokat az LG Firmware Update Central-ból (Válaszd ki a készülék típusát és az országot).

    3; Telepítsd az LG USB illesztőprogramokat a számítógépre.

    4; Töltsd le az LG KDZ frissítő eszközt és telepítsd a számítógépedre.

    5; Győződj meg róla, hogy a Microsoft XML parser telepítve van a számítógépre (elvileg fenn kell lennie). Ha nincs, telepítsd a .7z fájlból, amit a 4. lépésben letöltöttél, majd indítsd újra a számítógépet.

    6; Vedd ki az akkumulátort, várj 30 másodpercig, majd helyezd be újra (ne kapcsold be a telefont). Néhányan megpróbálták a frissítést anélkül, hogy visszahelyezték volna az akkumulátort (a telefon csak az USB-kábelen kap áramot). Esetleg próbáld ki ezt az eljárást, ha a frissítés (a behelyezett aksival) nem működik nálad.

    7; Tedd a telefont frissítési módba: A telefon ki van kapcsolva, tartsd lenyomva a "Hangerő LE" gombot, és csatlakoztasd az eredeti USB-kábelt (nekem másikkal is működött) a telefonhoz (csatlakoztasd a telefont a számítógéphez).

    8; A Windows betölti az USB illesztőprogramokat, várd meg, amíg teljesen befejezi.

    9; Futtasd a KDZ frissítő eszközt (a 4. lépésben letöltöttet) rendszergazdaként.

    10; Állítsd a Type =CDMA-ra és a Phone Mode = DIAG -ra.

    11; Válaszd ki a firmware-t (.KDZ) amelyet letöltöttél a 2. lépésben.

    12; Kattints a "Launch Software Update" gombra, és várj amíg befejezi (ez eltart egy ideig, ne szakítsd meg ezt a folyamatot, mert lehet, hogy tégla lesz a telefonod).

    13; Amikor a frissítés befejeződött, akkor egy "Kész" feliratot látsz majd a log párbeszédablakban a frissítő eszközön (Nekem nem volt "Kész" felirat, pedig már a telefon újraindult a frissített programmal).
    A telefon majd újraindul az új firmware verzióval (az első boot a szokásosnál hosszabb ideig tarthat).

    Ha eddig mindent megfelelően csináltál, akkor a telefonnak az új szoftver verzióval kell újraindulnia.

    14; Érdemes "Hard Reset"-et, gyári visszaállítást csinálni minden manuális frissítés után, mert bizonyos dolgok a különböző verziók miatt összeakadhatnak.

    Hard reset/factory reset vagy a gyári adatok visszaállítása:
    Két módon lehet végrehajtani:
    1; Bekapcsolt készülék -> Rendszerbeállítások menü (főképernyőn a menü gomb megnyomása után rendszerbeállítások kiválasztása vagy alkalmazások menüben beállítások kiválasztása) -> Biztonsági mentés és visszaállítás -> Gyári adatok visszaállítása

    2; Kikapcsolt készülék -> Power gomb+ Hangerő LE gomb megnyomása és nyomva tartása egyszerre míg megjelenik az LG logó -> Ha megjelent az LG logó akkor mindkét gomb elengedése -> A néhány másodperc múlva megjelenő Android system recovery utility menüben a Hangerő LE gombbal ki kell választani a wipe data/factory reset menüpontot és a Power gomb megnyomásával jóvá kell hagyni

    FIGYELEM!!!!

    Az összes adat törlődik a készülék memóriájából, beleértve a rendszer és felhasználói, valamint az alkalmazások adatait és beállításait és a letöltött alkalmazásokat is.
    A fontos adatokról mindig készíts biztonsági mentést!! A készülék visszaáll a gyári állapotba.

    A folyamat nem törli a rendszer software frissítéseit sem pedig az SD kártya állományait (zenék, képek, stb.)

    A folyamat után minden adatot újra meg kell adni, (wi-fi, fiókok, stb) mint az első használatba vételkor.

    Soft reset (pl. lefagyott készüléknél):
    Az újraindítás kierőltetése, a soft reset ami a power gomb kb. 10 másodperces nyomva tartásával vagy az akksi kivételével/visszahelyezésével érhető el.

    Root:

    Csak nagy sokára sikerült az XDA-s fiúknak összehozni, de végre ez is elérhetővé vált.

    ROOT

    Főzött romok:

    Ide majd ti srácok……

    LINKEK:

    A Mobilaréna tesztje.

    4X HD videólejátszási képességek (MA blog)

    A 4X HD kijelzője (MA blog)

    [ Módosította: radi8tor ]

    Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

  • sdd2

    veterán

    válasz Bog #14 üzenetére

    Sok ilyen vagy rosszabb megnyilvánulás van itt a fórumon... :(((

    Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

  • sdd2

    veterán

    válasz falijja #341 üzenetére

    Ezt a sz*r 2 magos dumát felejtsük már el! Az általad sz*ros kétmagos gépek nem rosszak, valamelyik jobb mint a 3 csúcshardverű cucc. HTC One S-t nézd meg az S4-es procival, Tegra elbújhat mögötte a Samu 4 magos megoldásával együtt. ;) A h*lye szöveget ne itt lökd, kösz

    Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

  • sdd2

    veterán

    válasz JulesC #395 üzenetére

    Attól függ, hogy mikor volt újraindítva, hány program futott a háttérben, szabad RAM mérete. Ezek mind fontosak...

    Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

  • sdd2

    veterán

    válasz tzsolesz #402 üzenetére

    Jó lenne ha alacsonyabban lenne kapható mint a HTC One X. Akkor nagyon jó vétel lenne, főleg mert ez egy kezdőár lesz.

    Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

  • sdd2

    veterán

    válasz balika333 #404 üzenetére

    Én jókat hallottam az expansys-ról, Magyar nyelv elvileg van mert ha veszek külföldön egy telót és az kapható vagy kapható lesz Magyar piacon akkor nem fognak vacakolni hanem beleteszik a Magyar nyelvet. HTC One S-ben volt magyar nyelv amit onnan rendeltek ez tuti. :)

    Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

  • sdd2

    veterán

    válasz balika333 #410 üzenetére

    Hát az S3 kamerája szinte semmivel nem jobb mint egy Arc S-é. Láttam tőlük fotót, ugyan akkor, ugyan arról készültet és az S3-é mosott volt... Szerintem nyugodtan vedd meg.

    Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

  • sdd2

    veterán

    válasz JulesC #415 üzenetére

    Így hogy nincs magyar független ár nehéz megmondani... Olyan 130K környékére tenném. Ez viszont kezdő ár, lejjebb fog az menni. :)

    Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

  • sdd2

    veterán

    válasz Eli577 #756 üzenetére

    Na de van minőség, és tudás különbség amit az ár nagyon jól mutat :DDD

    Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

Új hozzászólás Aktív témák