Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kelly416

    veterán

    válasz CSAVI38 #78 üzenetére

    Nem sok telefon volt nálam, ami ázsiai eredetileg, de azon a saját romja gond nélkül ment. Frissített is. Ha nem is volt magyar, de úgy emlékszem az volt, akkor is az angol elégséges. Sajnos bárki bármit mond, a mai világban már minimum annyit kell tudni, hogy egy okos telefont használj, mert a legtöbb dolog amit neten fellelsz, bazira angol volt sok-sok éven keresztül. Mostanra már ugyan változott ez is, de abban sem vagyok biztos, hogy jól tette.
    No meg aki kicsit is oda figyel, hogy mire ad ki egy valag pénzt, márpedig az ázsiai Z1 sem lehetett sokkal olcsóbb az EU Z1-nél, az nem sajnálja azt az egy-két ezrest, és vesz olyant, ami nem GSMboltilag mókolt. Ezzel egyáltalán nem az ismerősödet szeretném minősíteni, hanem az a tény sajnálatos, hogy ilyeneket megcsinálnak és még bele is írják a papírba, hogy ezt nem is frissítheted, ezzel pedig lépre csalják a gyanútlan vásárlókat. És sajnos a vásárlók is sokszor csak a saját hibájukból tanulják meg, hogy olcsó húsnak bizony majdnem mindig híg a leve.

    kymco:
    Igen, ezt értem. És mint olvashattam, nagyon szomorú, hogy sokszor a vásárló tudta nélkül csinálják meg ezt a boltokban. A kínából rendelt telefonokkal kapcsolatban tudtam, hogy lehet opcionálisan választani, hogy root, play, nyitott bootloader, egyebek legyenek-e, de nem gondoltam, hogy itthon ennyire alattomosan csinálják.

  • Rusi

    senior tag

    válasz CSAVI38 #78 üzenetére

    Csak szólok, hogy a tesztelt D838 ázsiai kivitel alapból tudja a magyar nyelvet. Semmi mókolás nem volt a telefonon, csak a dobozt nyitották fel, én kapcsoltam be először és benne van a magyar nyelv és magyar billentyűzet is. Úgyhogy ha a készülék jelez frissítést, azt nyugodtan fel lehet tenni rá, semmi baja nem lesz. Egyébként a D838 (ázsiai) és D837 (EU) kivitel között annyi különbség van, hogy az EU verzió nem két-, hanem háromsávos LTE-vel rendelkezik, minden más egyezik.

    Mobilaréna (2010-2017)

Új hozzászólás Aktív témák