Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Huma

    addikt

    válasz Brutális eb #128 üzenetére

    "Bakker amiota leszoktam hízok és kezd tönkremenni a szivem és a lábam aminek az írtozatos sújt kell elviselnie."

    Talán figyelned kéne a helyes mozgás:kalóriabevitel arányra. Nem nagy dolog. Csupán akaraterő kérdése.

    Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

  • Tomics

    addikt

    válasz Brutális eb #128 üzenetére

    Sportolni kellene legalább heti szinten 3x.

    Sőt, a cigi letételével a sportolásnak alapnak kellene lennie az életmódváltásodban.
    Valamint arra is törekedni kellene, hogy egészséges ételeket egyél megfelelő arányban (fehérje-szénhidrát- megfelelő zsírsavak (nagyon fontos!). Ehetsz 1 nap 6x is, csak megfelelő mennyiségben és minőségben, ha mellette rendszeresen sportolsz (kell is, hogy pótold a tápanyagokat a fejlődéshez illetve a regenerálódáshoz). Egy idő után átáll a szervezeted és nem fogsz vágyni a "szemét" kajákra. Valami alap multivitamint is szedned kellene a sportolás és megfelelő étkezés mellé, ami nagyon fontos sejt szinten (havi 2 ezer forintot kibírsz + a minőségibb kaja = amit eddig cigire költöttél invesztáld bele sportba + kajába)

    A visszaszokás csak közelebb visz a minnél előbbi biztos halálhoz.

    [ Szerkesztve ]

    PH! addikt since 2004

  • Иван

    őstag

    válasz Brutális eb #128 üzenetére

    Amerikában találták ki az egész anti-dohányosdit a biztosító cégek. A dohányzás károsságára a számítógépes adatbázisok kiépítésekor került fény tisztán. Addig csak sejtések voltak. Nem is orvosival oldották meg, hanem statisztikailag.
    A biztosítók adatbázisai kimutatták, hogy aki dohányzik, annak később nagyobb eséllyel fog a cég fizeti tüdőrák kezelést, ami nem olcsó mulatság.
    Arra következtetésre jutottak, hogy aki dohányzik, az perkáljon többet (jóval többet), mert később nagyobb eséllyel kell finanszírozni a krákogását a tüdőosztályon.
    Magyarországon is megcsinálnám ezt a TB-vel.
    Simple as that.

    i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

  • Huma

    addikt

    válasz Brutális eb #132 üzenetére

    Hát ha hízol akkor valamit rosszul csinálsz. Több energiát viszel be mint amennyit elhasználsz. Vagy mozogj többet vagy egyél kevesebbet. Ez ennyire egyszerű.

    Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz Brutális eb #132 üzenetére

    Nézd értem mire gondolsz és azt is tudom, hogy ez azért nem olyan egyszerű, hogy sportolj aztán kész. Viszont végső soron más választás nem nagyon lesz, ha tényleg nem akarsz idő előtt elhalálozni vagy legalább is nagyon rossz minőségű életet élni és sokáig betegeskedni.
    Azt én tudom, hogy amikor az ember keményen melózik, akkor utána örül ha hazaér, nem ,hogy még folytassa a munkát mondjuk edzés formájában. Ez az egyik oka annak, hogy sok ember nem sportol. Először tényleg rohadt nehéz erre rávenni magunkat, ha tényleg kemény munkánk van mellette. Viszont! Ez csak kb az első 1-2 hónap, utána amint fittebb leszel ez megfordul. Olyannyira megfordul, hogy amellett, hogy munka után te még plusz edzeni is mész, még is kevésbé leszel fáradtabb a melóhelyen mint előtte, összességében könnyebben fog menni a fizikai munka is mint edzés előtt! És ezt garantálom! Tapasztalatból mondom! Természetesen az edzést végezheted a munka előtt is, ha neked úgy a jobb és belefér reggel az idődbe. Bár én ezt munka után jobban kedvelem, de van aki pont fordítva szereti.
    Na most azt így látatlanban nyilván nem tudom, hogy mennyire vagy túlsúlyos és a szervezeted milyen állapotban van, ezért edzés megkezdése előtt ha úgy érzed szükséges, akkor menj el egy sportorvoshoz vagy kardiológushoz és vizsgáltasd ki magad és kérd ki a véleményét az edzés intenzitásával kapcsolatban. Bár ha a szíved nem a legjobb akkor azt már most mondom, hogy feltétlenül szükséges lenne egy pulzusmérő óra. Ez azért fontos mert az jelez ha túl magas lenne a pulzus és akkor tudod, hogy vissza kell venni, de akkor is jelez ha túl alacsony, ezért egy optimális szinten tudod tartani a pulzusod edzés közben. Egyébként meg azért is jó az óra, mert 130-as pulzus felé nem nagyon érdemes menni a te esetedben, mért átlépsz a kardió tartományba és az már kevésbé lesz jó zsírégetésre az inkább az állóképesség fejlesztésre jó. Ami nyilván fontos, de neked elsősorban a zsírégetés a cél és majd ha már optimális a testsúly akkor lehet csinálni magasabb pulzustartományban edzéseket.

    És hogy milyen edzésformát válasz? Véleményem szerint a futás nagy testsúllyal semmiképp sem túl jó. Inkább a szobakerékpárt, ellipszis trainert, taposógépet, esetleg intenzívebb sétálást a futószalagon javaslok. Könnyedebb súlyzós edzést is végezhetsz, de guggolást és a gerinc nagyobb terhelésével járó gyakorlatokat kerüld.

    Az étkezésre visszatérve, sokan azt hiszik ha kevesebbszer esznek az jobb, ez nagy tévedés, mint ahogy már itt is írták egy napi 5-6 étkezés nyugodtan mehet, sokkal jobb mint napi 1-2 nagy. Mivel szinte minden étkezésnél termelődik inzulin a szervezetben ami jótékony a zsírégetésre nézve. Persze az sem mindegy mit eszel. Persze enni kell és nem csak lucernát. :) Ehetsz húst, csak nem zsírosakat. Csirke mellet és halat. Ne sok sót, inkább vizet mint üdítőt, zöldségeket és gyümölcsöt.

    Egy heti 3 X 30-40 perces edzés bőven elég lesz eleinte. és ahogy megy le a súlyod úgy növelheted az edzés mennyiségét és az intenzitását is. Hidd el nem olyan nagy dolog ez mint amilyennek látszik. Ha akarsz le lehet fogyni és egyáltalán nem kell hozzá semmilyen fogyasztó csodaszer vagy más baromság, csak az amit leírtam.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák