Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • L3zl13

    nagyúr

    válasz julius666 #13 üzenetére

    Műfajilag ez igaz.
    És bár sokan már azt is felróják a DA2-nek, hogy eltértek a DA:O hardcore(os) irányától a mainstream felé, a fő probléma szerintem , hogy míg a Witcher 1 a mainstreamen belül kiemelkedő volt, addig a DA2 még a saját hibrid műfajában is csak erős közepes.

    Aki hülye, haljon meg!

  • L3zl13

    nagyúr

    válasz julius666 #18 üzenetére

    Nem mondtam, hogy saját műfajt kreált, csak azt, hogy hibrid műfajú.

    Ez alatt pedig azt értettem, hogy a DA: O klasszikusokra hajazó (BG, Torment...) irányától elindultak a ME irányába, és eljutottak kb. félútig. (Mellesleg a rákattintok arra akit támadni akarok, és néha nyomok egy képességet szerintem nem akció-RPG, bár a definíció nincs kőbe vésve.)

    Az erős közepesnél pedig én is írtam, hogy sokan már pusztán az említett mainstreamesedés miatt is lehúzták, de szerintem a minőségi kifogások igenis reálisak.

    A BW annyira büszke, hogy minden párbeszéd full szinkronos, és a dialogue wheel is elvileg pont azt szolgálja, hogy a főszereplő se legyen néma. Ugyanakkor a férfi Hawke szinkronja és szövegei szerintem botrányosan sz@rok. (A nőit még nem próbáltam. A szöveg gondolom nagyjából ugyanaz, a szinkron lehet, hogy jobb.)

    Ez az első BW játék, ahol megértem azokat akik szidják a dialogue wheelt. Itt még kis ikonokkal is ki van egészítve a rendszer, hogy a hangnemben segítsen, de gyakran azon kapom magam, hogy a karakterem olyat mond, amiért még én is legszívesebben leütném.
    Annak ellenére, hogy szarkasztikus karaktert játszom, kevés ilyen szánalmas poént hallottam még. Érdekes, hogy emellett a csapat banterben vannak jó poénok.

    A belső helyszínek újrahasznosítását pedig már sokan említették. És mindezt az után, ahogy lehúzták őket a ME1-ben ugyanezért.

    Mindezek mellett én is élvezem a DA2-t. A világ továbbra is nagyon jól összerakott, és a konfliktusok is realisztikusak. Talán túlzás így erős közepesnek nevezni, de ötöst semmiképp nem érdemel. Max négyes fölé. ;)

    [ Szerkesztve ]

    Aki hülye, haljon meg!

Új hozzászólás Aktív témák