Új hozzászólás Aktív témák

  • mobilizmo

    addikt

    Korábban írtam, hogy felraktam a rootolt 6.0.1 ROM-ot. Most jöttem haza nyaralásból, nos aki fényképezni szeretne a teloval az semmiképpen ne rakja fel, gyakorlatilag használhatatlan vele. Hátlapi kamerával nem lehet fókuszálni, csak kábé minden 5. kép lesz élvezhető (nem jó), akadozik az app, nagyon melegszik és valószínűleg ettől sűrűn újraindul. Nem csak a gyári kamera app-al próbáltam, Camera FV-5-el is hasonló volt produkció. Nem tudom nem a kernelben van-e valami elbasz@rintva, a selfie kamerával semmi gond nem volt. Apróbb, elviselhető hiányai is vannak a rendszernek (pl. az alap csúsztatást nem lehet semmire átállítani, mert az app elszáll, "Lock screen settings has stopped."). A ROM letöltésnél semmi ilyen probléma nem volt jelezve, szóval írok a feltöltőnek, aztán jobb híján valószínűleg megy vissza az 5.1-es. OTA System upgrade-et jelzett egyébként a rendszer de nem lehet telepíteni, pedig a TWRP úgy van felrakva, hogy támogassa az OTA frissítéseket.
    Egyelőre még szeretem, de jó lenne rá egy kompromisszum mentesen működő ROM.

    Ui.: Még egy érdekesség(?) jutott eszembe, a kamera app furcsaságait próbáltam kikerülni a rendszer beépített killer funkciójával (kényelmetlen, de így valamivel hosszabb ideig működött újraindulás nélkül). Itt vettem észre, hogy irreálisan alacsony RAM fogyasztást jelez tisztítás után, ált. olyan 800/2200 MB használt/szabad, pedig aránylag sok a telepített programom, igaz néhány szükségtelen dolgot TiB-al fagyasztottam (Google könyv, zene, újságos, stb...)

    Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

Új hozzászólás Aktív témák