Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zola007

    veterán

    Jelentem megvan végre.
    Minidealtől, 4.1.2, S135_130322, rootolt.
    baseband: a820.v16

    Feltöltöttem, ismerkedünk, eddig minden rendben.
    Fólia az cserés lesz, mert nem kérdezték hány bubisak kérek, illetve érdesebb felületű mint amikhez szoktam
    Gyári szilikon tok megy tartaléknak, egy kemény fedlaposat vettem geekbuyingról

    Eddig begyövős a telefon, utólag is ismét köszönöm az infókat azoknak akiket anno zargattam priviben a tapasztalatokkal kapcsolatban. :R
    Még majd jövök zargatni a nagyérdeműt mert pár dolog azért fejvakargatásra ad alapot, 2.1-es android (samsung spica) után egy "pár" dolog változott. :D

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • Zola007

    veterán

    érintőgombok megnyomásakor rezgést hol lehet kiütni?

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • Zola007

    veterán

    válasz cappa72 #3693 üzenetére

    köszi
    user error, egyszerűen nem görgettem le addig :D

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • Zola007

    veterán

    be / kikapcsolási animációt szeretném cserélni, arra van valamilyen megkötés hossz vagy felbontás tekintetében?
    van valakinek készen valami amit be lehetne tenni a kínai helyett?

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • Zola007

    veterán

    válasz vegyszer #3702 üzenetére

    rákerestem gugliban, de mily meglepő, szinte csak erre a fórumra dob találatot a bootanimation.zip + a820 keresésre. :)
    azért kérdeztem hogy mennyire a telefonra szabott a dolog (pl. hossz, stb), mert más típusokhoz találni ilyen animációt, csak azt nem mertem berakni helyette.
    nem akartam és nem is akarok túlzottan mélyen belenyúlni a telóba, alapvetően nekem buherálás nélkül is bőven megfelel az én tök átlagos (hang+sms+net+zene+gps) használatomra.

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • Zola007

    veterán

    válasz cappa72 #3705 üzenetére

    tudatlan vagyok, így kérdezném hogy mi az a 0644 jog?
    én felnyitottam root explorerrel és átraktam egy másik mappába a boothangot.

    más: felajánlott egy a820-s139_130422 frissítést. Engedjem hogy felrakja? ez most a legújabb gyári Lenovo rom lenne egyéb kuktáskodás nélkül?

    [ Szerkesztve ]

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • Zola007

    veterán

    válasz vegyszer #3729 üzenetére

    wtf? :Y akkor hagyom, jó ez így is :R
    csak azért kérdeztem, mert az egyik fórumtárs nem rég örömködött, hogy neki gyárilag ez volt rajta.
    rákerestem a fórumban, de nem sikerült kilegóznom, hogy miért nem indul el vele?

    -rw-r--r-- jognál akkor most melyiket kell bepipálni?
    jól sejtem, hogy az első gondolatjel nem kell oda, csak véletlenül került be?

    [ Szerkesztve ]

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • Zola007

    veterán

    válasz Zola007 #3730 üzenetére

    fene, elcsesztem a képet.
    na mindegy, csak példa, special részt akkor hagyjuk mindig nyugton?
    mi történik ha miután R/W-ként nyitottam meg, nem mountolom ismét R/O-ként és úgy lépek ki a root explorerből?

    [ Szerkesztve ]

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • Zola007

    veterán

    válasz cappa72 #3705 üzenetére

    Szia Cappa72
    írtam privit

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • Zola007

    veterán

    Van egy kis gondom, remélem tud valaki segíteni.
    Leszedtem ezt a bootanimációt, a képeket raktam át belőle az eredeti booanimation.zip-et kimentettem a telefonról, eredeti könyvtárait megtartottam, csak a fájlokat cseréltem le benne, de ugyanúgy boot_##.jpg formára neveztem el őket.
    Visszaraktam a telóra, jogok rendben voltak.
    A telefont kikapcsoltam, majd be, de a kezdő fehér kínai kép bejön (ami már elméletileg nincs is a zip-ben) és utána nem történik semmi, a gombok világítanak majd elalszanak. Tehát a telefon bekapcsolt, de a képernyőn nem látszik semmi sem, mintha a fekete boot-képernyőben ragadna.
    Gépre kötve látja a meghajtókat, csak képernyő nélkül nem tudom csatolni.
    Kikapcsolni is csak akku kivétellel lehet.

    Factory resetet próbáltam, de nem volt mentés. Gyári 3e recovery van rajta.

    Mit lehetne tenni ebben az esetben?

    Semmi máshoz nem nyúltam, 3 dolog lehet a gond:
    - a jpg formátum, de máshol is használnak vegyesen png/jpg-t
    - vagy a desc.txt leíró nem jó
    - esetleg felrakáskor sérült a fájl (emailben küldtem el magamnak a telóra.

    Mit lehetne tenni hogy visszaálljon a gyári állapot?

    üdv: Zola

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • Zola007

    veterán

    válasz gentleman123 #3736 üzenetére

    köszi
    az a nagy zip fájl, annak az egyik alkönyvtárában van a bootanimation.zip, abból vettem "kölcsön" a képeket.
    gugliztam egy kicsit neten és szerintem megvan a probléma oka, csak még nem tudom hogyan tegyem rükvercbe a dolgot :D

    mikor kicseréltem a fájlokat, a bootanimation-t a totalcommander tömörítője nem "raktároz" beállítással zárta vissza, hanem bizonyos fokú tömörítési algoritmust is bevetett és emiatt boot során nem tudja megnyitni
    (külföldi fórumokon sokan futottak már bele ebbe, persze mindenki csak annyit ír hogy megoldotta azóta, de azt hogy hogyan, azt nem :( )

    nekem gyári 3e recovery van és lehetőleg nem akarom piszkálni a telefont. ennyit akartam összesen módosítani rajta, elméletben működnie kellett volna, de a gyakorlat mást hozott sajna

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • Zola007

    veterán

    válasz cappa72 #3743 üzenetére

    ez nem az én készülékem, de nekem is ez a kép jön be, ami a bootanimation.zip-ben garantáltan nincs már benne, tehát máshonnan veszi. Annyi különbséggel, hogy utána világított fekete háttér van.
    Illetve gombok világítanak, mindháromra rezeg ha tapizom. power gomb megnyomásra képernyő éled/elalszik tehát szerintem a bootban ragad a telefon.

    ez az eredeti bootanimation.zip, és a módosított

    beleraktam PIN nélküli kártyát, egyet csöng de nem hívható, így gondolom nem áll fel teljesen a rendszer.

    [ Szerkesztve ]

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • Zola007

    veterán

    válasz vegyszer #3745 üzenetére

    akkor viszont szinte biztos hogy a tömörítéssel lesz gond, nem tudja megnyitni a .zip-et
    megnéztem különböző beállításokkal tömörítve és csomagolva tömörítetlenül tényleg nagyobb mint amit felraktam, normál tömörítési eljárással pedig szinte pont annyi.
    Szóval nem csak kötegelve lettek a fájlok, hanem bizonyos fokú tömörítést is kaptak, ezért nem tudja megnyitni a telefon

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • Zola007

    veterán

    válasz vegyszer #3747 üzenetére

    azért mert más más volt a könyvtárak, fájlok neve és a leíró is eltérő parancsokat és időzítést tartalmazott.
    ezért azt gondoltam, hogy jobb lenne megtartani az eredeti bootanimation.zip-ben lévő mappa és fájlneveket, amihez van működő desc.txt. csak a képtartalmat cseréltem ki
    az elképzelést továbbra is helyesnek vélem, a hiba szerintem a kivitelezésben keletkezett (90% hogy a tömörítés a ludas)

    (#3748) adam0913: szerintem ez inkább azt jelenti hogy megérkezett a Mo-i nemzetközi postakicserélőbe, tehát tulajdonképpen a vámon csücsül, de ne legyen igazam.(orczy téri elosztót kell felhívnod, rag-szám és cím alapján érdeklődni)

    [ Szerkesztve ]

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • Zola007

    veterán

    válasz adam0913 #3764 üzenetére

    attól még Magyarországon lehet.
    Én is jártam már úgy hogy ajánlott levelet b.sztak felvinni a rendszerbe és még mindig hongkongot mutatott interneten, pedig már a kezemben volt a kütyü
    heti 2-3 alkalommal jön ide teherszállító tőlük, téli havas-jeges és a februáir kínai újévtől eltekintve hamarabb meg szoktak érkezni az ajánlott küldemények.

    #3767) gentleman123: köszönöm, egyelőre megpróbálom más módszerrel, hátha összejön egyszerűen az eredeti fájl visszarakásával

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • Zola007

    veterán

    válasz adam0913 #3771 üzenetére

    nyugi, valahol van :DDD

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • Zola007

    veterán

    válasz vegyszer #3773 üzenetére

    azóta még nem sok időm volt rá, de ma meg fogom csinálni

    eddigi állás és vélemények alapján a CWM-et mindenképpen érdemes felraknom
    - ha ADB útján rakjuk vissza a fájlt
    - ha script-tel
    - ha teljes ROM csere történik akkor is
    mert a gyári <3e> recovery-vel nem sokra megyek majd később

    más: korábban írtad ezt mikor rákérdeztem, hogy mi legyen a telefon által felajánlott gyári s139 frissítéssel:
    "Csak akkor frissítsd ha nem probléma, hogy utána nem indul a teló. Ha akarod használni, akkor inkább hagyd ki. (csak a gyári recovery mellett indul el)"

    annyit olvastam róla, hogy a magyar nyelv és playnek lőttek, de miért nem indulna vele a telefon?
    gyári recoverynek csak a <3e> számít? (nekem az van rajta, de ez már csak érdeklődés)

    [ Szerkesztve ]

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • Zola007

    veterán

    válasz cappa72 #3779 üzenetére

    CWM műhelynél és összefoglalóban is írod, hogy factory resetet CWM-ből szabad csak csinálni, de visszaállításkor kinyírja a belső SD tárhelyet és utána a belső sd (ha még van) minden bizonnyal sérült lesz!
    ez mitől van?

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • Zola007

    veterán

    válasz cappa72 #3789 üzenetére

    és ez mindegyik CWM verziónál megtörténik?
    TWRP-vel mi a helyzet ebből a szempontból

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • Zola007

    veterán

    válasz vegyszer #3791 üzenetére

    nem azért kérdeztem, hanem van-e jelentősége ebből a szempontból hogy melyiket tesszük fel

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • Zola007

    veterán

    válasz Mercutio_ #3795 üzenetére

    én személy szerint ekkora kijelzőt már nem ajánlanék övön hordani.
    ha igen, akkor valami nagyon merev tok kell hozzá, az meg ülés közben/autóban lesz kényelmetlen.

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • Zola007

    veterán

    Miután szenvedtem ~ 2 órát a driverekkel, pár perc alatt fel is ment a CWM 6.0.1.2
    Leírom ide a tapasztalataimat, ha valaki belefutna a ugyanebbe problémába.

    A „LenovoUsbDriver_1.0.0.exe” vel próbáltam felrakni a drivereket. A biztonság kedvéért minden más szoftvert kilőttem, Comodot kikapcsoltam, rendszergazdai jogokkal telepítettem.

    Csatlakoztattam a telefont, felismerte mint МТ65хх Preloader, telepített majd átváltott Lenovo A820-ra és berakta a kapcsolódó eszközök közé. Ime az adatlap: kép1, kép2
    Ez már gyanús volt, 2db meghajtót rendelt is hozzá, betűjel lényegtelen. Újraindítottam gépet, elindítottam az SP Flashtoolt, végigcsinált a CWM telepítés lépéseit, de a flash nem indult el. 0 bytes és 0:00 sec

    Mi lehet a gond? Valószínűleg a driver.
    Próbáltam többször, más könyvtárból, akku nélkül, más driverrel, más módszerrel, sehogy sem működött.

    Ránézésre minden rendbe volt, de nem látta a Flashtool a telefont.

    USBDeview-val ránéztem az eszközökre és kiszedtem mindent ami korábban a notebookon járt telefonokhoz vagy ehhez a típushoz kapcsolható. Reboot, ismét telepítés, de nem működött.

    A rejtett eszközöket is listáztathatjuk az eszközkezelőben, itt kitöröltem ami gondot okozhatott volna, de nem segített, a telefon csatlakoztatása után mégis mindig újratelepítette valahonnan .

    Nem maradt más hátra, mint megkeresni az illesztőprogram fájljait és megnézni, hogy egyáltalán mik lettek telepítve. Meglepetésemre az egész Windows könyvtárban, de még az egész C. meghajtón sem találtam a Win7 driver telepítőfájljait!.

    3 mappa található Cappa72 driverében: XP / Vista / Win7 rendszerekhez külön
    A keresés is azt mutatta hogy kizárólag az XP mappában lévő fájlok találhatók meg a Win7 drivergyűjtőjén (c:\Windows\System32\DriverStore\FileRepository\) belül egy almappában.Valamiért a a 64bites XP fájljai kerültek telepítésre (nem mi választjuk a telepítés során). Ezeket viszont törölni közvetlenül nem lehet, rendszergazdai joggal sem, illetve a jogokat módosítani sem.

    Itt jön képbe az (B)pnputil.exe(/B) illesztőprogram kezelője. A program parancssoros, tehát indítanunk kell rendszergazdai joggal egy cmd.exe-t
    Itt a gyökérben írjuk be, hogy pnputil -e > C:\drivers.txt
    Ez a parancs az összes rendelkezésre álló és a windows/inf mappában található telepítőcsomagot kilistázza és létrehoz egy txt fájlt. Ebben meg lehet keresni a Mediatek illesztőprogramját és meg kell nézni, hogy milyen sorszámú (##) csomagnév szerepel mellette (oem##.inf)
    Ezt követően a kezelőből már eltávolítható a pnputil.exe -d oem##.inf paranccsal.
    Ez nem csak a windows/inf könyvtárban lévő oem##.inf és oem##.pnf fájlokat törli, hanem a Win7 drivergyűjtőjében (c:\Windows\System32\DriverStore\FileRepository\) lévő hozzátartozó almappát.

    Indítsuk újra a gépet és a driver mappájában az XP és Vista mappákat töröljük ki, hogy még véletlenül se tudja ismét rosszul felrakni!

    Ezt követően indítsuk el az "install_driver.exe" fájlt rendszergazdaként és ha minden jól megy, akkor a Win7 mappából települ a driver. Utána csatlakoztassuk a telefont, majd húzzuk le és indítsuk újra a gépet. Újraindítás után kössük gépre ismét, mert ekkor még telepít hozzá. Itt hibát is dobhat, ekkor kézzel adjuk meg neki a Win7 mappában lévő driver elérési útvonalát.

    A sikeres telepítést ellenőrizhetjük a drivergyűjtőben is és a pnputil segítségével is.

    Mindezek után már a Flashtoolnak látnia kell a telefont.

    [ Szerkesztve ]

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • Zola007

    veterán

    válasz Zola007 #3850 üzenetére

    Még annyit, hogy amíg fent volt az XP driver, sajnos manuálisan sem lehetett beadni másik illesztőprogramot az illesztőprogram frissítése vagy hardver telepítésén keresztül.
    Ki volt szürkítve a menü, ezért kellett kiírtani mindenféleképpen az XP driver fájljait.

    4 dolgot valószínűsítek:
    - valami nem tökéletes a driver installerében, hiányos optimalizálás 64 bites Win7-re
    - a napokban (09.13, mily meglepő: péntek :D ) rakott fel a Win7 körülbelül 20 új frissítést
    - korábbi Easytether vagy Samsung KIES driver szólt bele
    - régebben volt a gépre kötve egy moddolt HTC Desire, esetleg ahhoz lehet köze

    [ Szerkesztve ]

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • Zola007

    veterán

    válasz vegyszer #3852 üzenetére

    Meg bizony, de csak az időt sajnálom, mert egyébként imádom a problémamegoldásokat. Na jó, az első 5 perc agyvérzéskörüli állapotától eltekintve, mikor ráébredsz hogy valami nem frankó. :DDD

    (#3857) cappa72: szívesen! nekem is sokat segített a fórum és ti is, mint régi motorosok egyenként, így ez az alap. Amit megcsinálok abból készítek leírást, mert én gyakran más irányból közelítem meg a dolgokat és hátha valakinek úgy lesz érthetőbb egy folyamat,

    (#3858) vegyszer: sajnos benne van a kalapban mert egyébként se a Win7 eszközkezelője, se az USBDeview, se külsős uninstallerek nem látták a beragadt drivert.

    (#3860) beg: köszi!

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • Zola007

    veterán

    válasz cappa72 #3859 üzenetére

    Szia Cappa!
    "letöltött fájt először a /system-be kell másolni, ott 0644 jogot adva neki.
    Aztán áttenni a helyére, a /system/lib/ helyre."

    ezt minden lecserélendő fájllal így kellene, hogy először a /systemsbe, ott permissions, aztán a célkönyvtárba áthelyezni?

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • Zola007

    veterán

    válasz cappa72 #3866 üzenetére

    Azért kérdezem, mert anno nekem a bootanimation.zip-re azt írtad a #3705-ben, hogy rakjam a /system/media/ könyvtárba a megfelelő (0644) jogokkal és én egyből oda tettem, ott adtam meg neki a jogokat.
    Lehetett ez a probléma oka?
    Nem hibáztatás, csak kérdezem, mert továbbra is azt gondolom hogy nem a kersztbe szerkesztés okozta a galibát, azt a tömörítéstől eltekintve a bootanimáció szerkesztési szabályainak megfelelően végeztem.

    Azért is gondolom, mert osztraksajt átküldött egy scriptet, amivel sikeresen lecseréltem az intro-t és outro-t is, de előtte megnéztem benne az új Lenovo bootanimációt (szerintem ez lehet a te rom-odban is)

    A leírójában 480x800 pixeles képek 8db/mp-es frissítése van, viszont a zip-ben lévő képek rendes 540x960 qHD felbontásban vannak, így ez bizonyára nem lényeges dolog, emiatt nem akadhat ki a rendszer.

    [ Szerkesztve ]

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • Zola007

    veterán

    Egyébként itt lennének a szabályok, ha valakinek van kedve egyéni animációt összekalapálni:
    a gyári romban található bootanimation.zip-ben desc.txt tartalma például:
    540 960 12
    p 1 2 folder1
    p 0 2 folder2

    amit annyit tesz hogy
    540 pixel széles
    960 pixel magas képekből egymás után játszik le
    15 kockát másodpercenként
    a 'folder1' könyvtárban lévő fájlokat 2 képkockányi szünettel játssza le egymás után
    a 'folder2' könyvtárban lévő fájlnál pedig megáll

    részletesebben az eredeti leírás:
    # p means we're defining a part
    # first number is repeat count, 0 means infinite
    # second number is delay in frames before performing the next part
    # so if you are playing 15 frames a second 15 would be... one second
    # string defines the directory to load files from
    # files will be loaded in order but names don't matter

    # s defines a sound for a part
    # sounds will be loaded from /system/media
    # oggs with loop points will loop automatically
    # only one sound will play at a time
    # timing is driven by the part, not the sounds
    # if you want no sound, leave blank

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • Zola007

    veterán

    a módosított ROM-okban található Lenovo bootanimáció leírója:

    480 800 8
    p 1 0 folder1
    p 0 0 folder2

    tehát itt 8 képet játszik másodpercenként és 0 képkockányi szünettel
    összesen 47+1 záró kép van benne, tehát 6 másodpercig játssza

    ezért is tűnhet egyeseknek lassabbnak a boot, mert más a képek követési sorrendje és ezért nem tizenvalahány másodpercig tart a bootképernyő lejátszása, hanem 6 másodpercig és a maradék 5-6 másodperc állóképes várakozás.

    Csak gondolj bele mikor véletlenül akkor pillantasz rá egy mutatós órára mikor átváltott és milyen hosszúnak tűnik mire ismét moccan a mutató. Pedig garantáltan nem több mint szokott lenni

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • Zola007

    veterán

    válasz cappa72 #3873 üzenetére

    Értem, akkor ez is leírásod is mehet szerintem az összefoglalóba, nehogy valaki használatban lévő fájlt cseréljen enélkül.
    Így már tiszta és a lényeg, hogy a telefon működik ugyanúgy mint előtte.

    Akkor csak a tömörítés marad mint hibaforrás
    Ez esetben akkor felhívnám a publikum figyelmét, hogy ha ZIP-et szerkesztünk a telóra, akkor ajánlott mindig csak "RAKTÁROZ" metódussal készíteni, hogy ne használjon a tömörítő semmiféle zsugorító algoritmust.

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • Zola007

    veterán

    válasz Lazsnak #3875 üzenetére

    azért arra majd hívd fel a felhasználó figyelmét, hogy ha új rom-t raktál fel neki, akkor a factory resettel csak óvatosan mert a belső SD-re még nincs tökéletes megoldást (ld összefoglaló)

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • Zola007

    veterán

    válasz vegyszer #3879 üzenetére

    erre és erre

    (#3881) DJGABI : igen, ezt hívják ideális esetnek vagy szerencsének :)
    ezt a metódust is próbáltam, nem erről az oldalról, de teljesen ugyanezt a leírást, de nem ezzel volt a gond.
    nekem mindhárom drivert innen ajánlották, needrom-ról és cappa-tól voltak, elvileg eddig mindenkinek működtek. Elvileg.
    Egy driver telepítése annyiból kellene hogy álljon, hogy adott egy oprendszernek megfelelő driver mappa, illetve egy installer. Az installer az oprendszer beazonosítása után berakja egy temp vagy windows mappába a drivert, amit a windows illesztőprogram telepítője az eszköz egyedi azonosítóinak felismerése után összelegót és telepít hozzá.
    A probléma itt azzal volt,hogy az installer rosszul ismerte fel az oprendszert és a illesztőprogram telepítő viszont képtelen volt magától eltávolítani a rossz drivert.

    [ Szerkesztve ]

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • Zola007

    veterán

    válasz Lazsnak #3883 üzenetére

    elvileg mindkettő (tehát csak abból szabad és mindenképpen kinyírja, de helyrehozható)
    viszont ez egy simple usernek okozhat majd fejfájást ha 1 év múlva elfelejti hogy nem lenne szabad és nyom egy "gyári adatok visszaállítását" a rendszeren belülről

    De majd jön Cappa72, én nem foglalnék állást helyette ha pontatlan amit írok, csak felhívtam a figyelmet hogy nem minden fenékig tejfel, ha rom-ot cserélsz.

    [ Szerkesztve ]

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • Zola007

    veterán

    válasz cappa72 #3873 üzenetére

    Cappa72: a te egyik hszedből kiindulva csináltam egy "Új készülék használatbavételi leírást" aka "quick guide", majd átküldöm, kérnék rá egy revíziót és ha oké, akkor rakd be vagy az összefoglalóba vagy blogod-ba

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • Zola007

    veterán

    kikapcsoláskor megjelenő "quick bootup" lehetőség mit módosít pontosan?
    recovery használata előtt így kapcsoljuk ki vagy enélkül, vagy mindegy?

    [ Szerkesztve ]

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • Zola007

    veterán

    válasz gusthy #3890 üzenetére

    akkor jó, logikus volt hogy mire utal, csak nem vettem észre hogy gyorsabban indulna.
    lehet hogy majd ha jobban be lesz lakva a készülék, akkor mutatkozik meg a különbség

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • Zola007

    veterán

    válasz Lazsnak #3887 üzenetére

    CWM+gyári ROM kombóra biztos a kitétel
    tehát ha csak meg akarod neki okosítani (kínaszoft, gps, stb) a gyári romot, akkor is fel kell raknod a CWM-et.
    eddigi hozzászólásokból nekem úgy tűnik hogy átlag usernak - főleg ha a full magyarítás nem létszükséglet - akkor totál megfelel a gyári ROM és ebből lesz talán később is legkevesebb galiba.

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • Zola007

    veterán

    Csináltam mentést CWM-ből TAR-ban, közben olvasgattam egy kicsit és írják, hogy valamelyik verziónál változott a fájlkezelés. nem találtam a fórumban erről infót, ezért inkább beírom.

    A korábbiaknál csinált
    - 0 kb-os TAR és egy
    - többszáz megás TAR.A fájlt

    Újabb recoverykben már csak *.TAR fájlt készít, de a régebbi recoveryben mentett rendszert így élből nem ismeri fel az újabb
    visszaállítható újabb recoveryben, mindössze át kell nevezni a *.TAR.A -> *.TAR névre

    Azt nem sikerült még kiderítenem hogy mikor volt a váltás, 6.0.1.2 még TAR.A-ban ment

    [ Szerkesztve ]

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • Zola007

    veterán

    Míg el nem mulasztom, köszönetet szeretnék nyilvánítani a fórum több tagjának.
    Segítségükkel megoldottam a boot-animáció problémáját és rengeteg kérdésemre is választ kaptam privát üzenetváltásain során, amelyből az elmúlt 2 nap során nagyon sokat tanultam az android rendszerről és az azt érintő módosításokról.

    cappa72, osztraksajt és vegyszer fórumtársnak ezúton köszönöm eddigi munkáját és segítőkészségét!

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • Zola007

    veterán

    Nem írok senkinek sem választ, csak egy általános állásfoglalást a lítium bázisú akkumulátorokkal kapcsolatban.

    A Li-ion akku legfontosabb jelzője a felhasznált töltési ciklus, eredetileg 400-500 ideális ciklusra vannak tervezve. Ez nem azt jelenti, hogy ez után már egyetlen elektront sem tud kilehelni magából, ezt a határt az eredeti kapacitás 70-80%-nál húzzák meg, tehát ha már csak ennyit lehet kivenni az akkuból, akkor hivatalosan lejárt az életciklus. Persze mindenki tovább használja, általában 40-50% kapacitás körül lesz elege belőle a tulajnak.

    Először is a teljes lemerítés valóban nem tesz jót neki, de nem attól függ, hogy 0, 1 vagy 10%-ot ír az telefon. A Li akkunak 2 dolog árt a legjobban, az állandó koppra lemerítés, illetve a teljes feltöltés (pl. egész éjszakára rajta hagyjuk).

    A feszültség normális esetben 3,6-4,2 V között ingadozik töltöttségtől függően, ez alatt már alulmerített állapot áll fenn, 3,0 V alatti feszültség már kifejezetten káros az akkukra.
    A töltés során 4,0-4,1 V környékén éri el a 90-95% töltöttséget, a jobb elektronikáknál a töltő már itt szépen folyamatosan visszaveszi az áramot és lassul a töltés a teljes töltöttségig.

    Lemerítésnél az elektronika nem engedi 3,6 V alá merülni, inkább kikapcsolja. Sajnos ez is átverhető valamennyire, kifejezetten egészségtelen az akkura nézve, ha várva egy kicsit megpróbáljuk ismét bekapcsolni. Jobb elektronikák ezt sem engedik, kizárólag miután újra töltőn vannak.
    20% kapacitás körül nagyjából már 3,7 V alatt vannak az akkuk, illetve 90%-nál már 4,1 V körül, ezért ebben a tartományban legideálisabb használni őket a szélsőségek elkerülésére.
    Tehát az élettartam optimalizálása érdekében 20% alatt dugjuk töltőre és amennyiben tudunk rá ügyelni, húzzuk le még a teljes töltöttség elérése előtt.

    Az akkuk élettartama erősen függ még a hőmérséklettől. 5 - 25 °C között a legstabilabb a töltés-merítés és a legkisebb az önkisülés, magasabb és alacsonyabb hőmérsékleten mindkettő exponenciálisan változik.
    Ami nem tesz jót neki, az a 0°C alatti és 40°C feletti hőmérséklet. Ezért télen lehetőleg zsebben vagy táskában tároljuk, nyáron pedig ne hagyjuk a kocsiban sokáig a telefonos tartóban a szélvédő alatt.
    Ezen kívül nem tudunk túl sokat tenni az ügyért, mert a zsebünkben általában 30-32 fok körüli a hőmérséklet, legfeljebb annyit, hogy munkahelyen és otthon kirakjuk az asztalra, ahol átveszi a környezeti 20-25 fokot.

    A pára sem tesz jót neki, ezért lehetőleg ne vigyük magunkkal az uszodába vagy télen, ha táskában tároltuk mondjuk egy hosszú utazás során és lehűlt, akkor amennyiben nincs rá azonnal szükség, ne vegyük ki rögtön belőle, hagyjuk akklimatizálódni, mint minden elektromos kütyüt.

    Mindezek után átlag júzerként számításba kell vennünk egy fontos tényezőt, ami nem más, mint a kényelem.
    A kérdés, hogy megéri-e neked az, hogy ezekre állandóan ügyelj, vagy inkább csak használod, és ha már halálán van, akkor megválsz tőle? Ezt rád bízom, döntse el mindenki maga a pénztárcája vastagságát és a környezetvédelmi szempontokat figyelembe véve.

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • Zola007

    veterán

    válasz beg #3933 üzenetére

    idézem magamat, ha vetted a fáradtságot és végigolvastad.
    "A kérdés, hogy megéri-e neked az, hogy ezekre állandóan ügyelj, vagy inkább csak használod, és ha már halálán van, akkor megválsz tőle? Ezt rád bízom, döntse el mindenki maga a pénztárcája vastagságát és a környezetvédelmi szempontokat figyelembe véve."

    Itt nem a 18 usd-ről van szó, ami egyébként 12 minidealről.
    Én még csak nem is arról hogy barom-e valaki - egyébként sem írtam ilyesmit - ,hanem arról, hogy nem mindenkinek van lehetősége és kedve ügyelni erre a dolgokra.

    Aki sokat telefonál, játszik vagy csak szeret rajta próbálgatni különböző szoftvereket, annak valószínűleg naponta akár 2x is lát töltőt, tehát biztosan lesz benne egy részleges és talán egy teljes töltés.
    Van akit abszolút nem érdekli hány százalékon áll, este lefekvéskor rádugja, reggel leveszi, aztán monoton "repeat" nap mint nap amíg bírja az akku.

    Ezért is írtam bele pár olyan dolgot (pl. hőmérséklet), amire ha nem ügyel valaki, akkor nem kell hozzá 1,5 év, hanem akár 1,5 hónap vagy 1,5 hét alatt hazavághatja az akkuját.
    Utána meg megy a sipítozás, hogy milyen sz.rt gyártanak a kínaiak.

    Nem vagyok nagy környezetvédő, de ezért termelünk annyi elektronikai hulladékot, mert sokan úgy vannak vele, hogy fogyóeszköz, ha elb.sztam, akkor kidobom és veszek másikat.
    Pedig lehet hogy ugyanaz az akku másnál bírna 3x annyit kis odafigyeléssel.
    Ez mindenkinek szíve joga.

    [ Szerkesztve ]

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • Zola007

    veterán

    válasz iMaverick #3937 üzenetére

    Szélsőséges példát hoztam szándékosan, hogy mikor harap rá valaki de nem kellett sokat várni :))
    Nézz egy üzemidőt tesztprogrammal, majd hagyd kint nyáron a kocsiban az anyósülésre behajintva minden nap reggeltől estig 10 napon keresztül, esténként feltöltve. És nézd meg utána ismét az üzemidőt.

    A "nem vagyok nagy környezetvédő"-t úgy értettem, hogy nem fogok erről mindenkinek a lelkére beszélni, erről az emberek nagy részét meggyőzni nem lehet, csak ha maguk látják be egyszer valami megvilágosodás útján.

    Egyébként biológus vagyok, talán kijelenthetem, hogy tisztában vagyok a dolgok mikéntjével és amit emberi kereteken belül lehet azt megteszem/tesszük.

    [ Szerkesztve ]

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • Zola007

    veterán

    válasz Mercutio_ #3939 üzenetére

    nekem nem ugyanez, de ilyesmi van: [link]
    nem csatos, de eddig bevált

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • Zola007

    veterán

    kínaszoft eltávolító pontosan mit szed le?

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • Zola007

    veterán

    válasz cappa72 #3943 üzenetére

    köszi, nevükből ítélve ezeket biztosan nem fogom hiányolni :D

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • Zola007

    veterán

    válasz Mercutio_ #3986 üzenetére

    Körben űanyag sín tartja, mint a többinél, szerintem nem lesz vele gond.

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • Zola007

    veterán

    ezeknek van angol neve?

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • Zola007

    veterán

    válasz vegyszer #4021 üzenetére

    nekem Samsung i5700 spica alatt is volt ilyen bajom.
    véletlenül nem Vodás kártyát használsz?

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • Zola007

    veterán

    válasz beg #4025 üzenetére

    (#4025) beg
    (#4027) vegyszer

    köszi, ezeket át lehet nevezi valahogy?
    a harmadiknál rájöttem, de csak arra hogy böngésző, minden más kínai :)

    túléli a veszteségüket a rendszer?
    Cappa féle ROMban benne vannak?

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • Zola007

    veterán

    válasz beg #4032 üzenetére

    Gondolom ha a LeCalendar, LeNote-t letiltom, annak se lesz nagy hatása?

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • Zola007

    veterán

    válasz gkawka #4096 üzenetére

    Kihagynám a helyedben.
    Csomagolni nem tudnak, garanciális ügyintézésük pedig erősen attól függ hogy melyik ügyintézőhöz kerülsz.
    Dealextreme-t szintén nem ajánlom.
    Szerintem maradj a topikban is bevált oldalak között, 6-7 dollárt nem ér meg a járatlan út, vedd figyelembe hogy minidealen például jár hozzá szilikon tok és fólia, ami ~3-4 dodó külön

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

Új hozzászólás Aktív témák