Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • VinoRosso

    veterán

    válasz [Prolixus] #30 üzenetére

    Szerintem nem mivel a piac is befolyásolva van a médián keresztül a marketing által. A profit alapú rendszer optimuma nem a tudatos vásárló, hanem a csorgó nyálú konzumidióta, mivel ők jelentik a költségminimumot jelentő a szériafosott tömegtermékek célközönségét és mert nekik minden szart el lehet adni megfelelő csomagolásban. Ezért van az, hogy egy termék (AAA játék esetében különösen) költségoldalának 60-70 nem ritkán 80%-át a marketing viszi el, és csak a maradék a hozzáadott érték. És ezért van a szabad piac érinthetetlen szent tehene is bálványként az égig magasztalva, mert enélkül nem lehetne átmosni a tömegek agyát parasztvakító mákonnyal. Ezt pedig alulról való szerveződéssel nem fogod tudni megváltoztatni, csak felülről politikai akarattal lehet.

    @ Dilikutya :

    Már hogyne lehetne az. Ilyen alapon nem lenne érték egyetlen zenemű vagy színdarab feldolgozása vagy egy költemény megzenésítése sem. Nem azt mondom, hogy az ilyen áttextúrázott rókabőr-redux verziókban van potenciál, hanem azt, hogy azon felül abban igenis lehet sőt van hozzáadott érték, ha valaki feldolgoz egy témát úgy, hogy közben hozzáteszi a saját 2 centjét. Ez a projekt is ilyennek indult, és pontosan ezért harapott rá a Konami, mert meglátta benne a $$-t. Ha nem lenne benne pontenciál nem stoppolták volna le maguknak.
    És nem gondolom, hogy ne lenne joguk a saját IP-jükhöz, csak ez normális esetben szerintem úgy néz ki, hogy oké, tied volt az öltet a feldolgozásra, csináld meg, de adj a bevételből %-ot. Nem pedig úgy, hogy megtalálod a piaci rést, aztán én meg elveszem, te meg húzz a vérbe.

Új hozzászólás Aktív témák