Új hozzászólás Aktív témák

  • mezzi7

    tag

    na, nyomkodtam 1 napot és azt kell mondanom, hogy hardver szinten nagyon össze van rakva. Redmi 1S-em volt ezelőtt, ahhoz képest a fő különbségek, amiket észrevettem, hogy a sebesség összehasonlíthatatlan, nagyon gyors minden a Redmi 3-on, a hangminőség osztályokat lépett feljebb mind fülesben, mind a külső hangszórón, méretben szinte pontosan ugyanakkora, mint a Redmi 1S, csak vékonyabb. Ami tetszik még az az infra és hozzá tartozó Remote app. Elég lassan merül, 1 napi nyomkodás megevett 20-22%-ot, de hosszútávú tapasztalatom még nincs. OTG megy, rádugva pendrive-ot simán lehet filmet nézni, zenét hallgatni és persze másolni. A kijelző kifogástalan, sokkal erősebb a max. fényerő, mint az 1S-en. A notification led is kellően fényes (kivéve a kék színt valamiért). RAM-ból 950MB - 1GB között marad szabad, ha csak a system appok futnak. A kapott kínai appok nagy részét lehet uninstallálni, a maradék MI app pedig részben angol nyelvű (5-6db), azokat be lehet vágni egy mappába és kész.

    Az egyetlen dolog, ami miatt keserű a szájízem, az a rohadt MIUI 7. A Redmi 1S-en MIUI 5 volt és ahhoz képest szinte minden a rossz irányba változott. A rendszerbeállításokban a fontos dolgokat kevésbé lehet testreszabni, amik meg teljesen lényegtelenek, azoknak meg millió almenü lett berakva. A Music app, File Explorer app és minden hasonló app pedig online felülettel indul, 2-3-at kell nyomkodni, mire értelmes helyre jut benne az ember. A Camera app meg olyan, mintha valami legelső beta verzió lenne, képtelen rendesen belőni a megfelelő ISO értékeket, stb. Ha manual módban utánaállítok, akkor azért lehet szép képeket is csinálni, de egyébként néha botrány (pl. kevés fénynél, nappal szemben). Ez rá is nyomja a bélyegét a videóra, mivel ott nem is lehet ISO-t állítani, minimális ellenfényben mintha napfogyatkozás lenne... Ráadásul a remek újítás, a CAF fókuszálás is indokolatlanul sokat korrigál felvétel közben. A 0.1s-os fókuszt lehet, hogy a szenzor tudja, de a Camera app tuti nem. És ez nem a szenzor hibája, abban biztos vagyok. Van a másik mód videónál, a "Tap" focus, amivel az elején be lehet állítani a fókuszt, ami aztán közben magától nem adaptálódik, aminek így nem sok értelme van. A kettő közötti dolog lenne a legjobb. És ez nagyon fáj per pillanat, mert sarkalatos pont számomra, hogy kiváltsa a fényképezőt, minden mókolás és állítgatás nélkül. Remélem a következő verzióban már csiszolnak a Camera appon is.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák