Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #67977536

    törölt tag

    válasz pelenka35 #14 üzenetére

    Pelenka35
    Látom nem marad el a kövezés...
    A személyeskedéssel kérlek hagyj fel, és helyette inkább gondolkozz
    Ez nem az én véleményem mint kiderül a szövegkörnyezetből, azt a mentalitást írtam le ami szerintem bizonyos mértékben a dolog része.

    b.

    nyomorék (főnév):Testi fogyatékos személy; mozgásképtelen testrészű ember.
    Ez a kifejezés nem értem mitől szánalmas. Ha elüt az autó és levágják a lábam nyomorék leszek.
    Ettől függetlenül amennyiben ez a szóhasználat megbántott, elnézést kérek-nem ez volt a célja-,bár hozzáteszem hogy nem kell azonnal nekem esni érte, mifelénk például teljesen elfogadott. Természetesen én sem úgy szólítom meg a kerekesszékben ülőket, hogy "Héj, te nyomorék".
    Nos, igen szerintem is megérdemlik azt hogy szórakozhassanak. Mint ahogy minden más ember is. De amíg sok embernek nem az a kérdés,hogy játszhat-e videójátékokkal hanem az hogy kap-e enni,addig szerintem ezek bőven nem fontos dolgok.
    Természetesen, elhúztam a szélsőségek felé ezzel a példával, de nem csak az ilyen helyzetekre gondolom. A szórakozásnál még van sok-sok egyéb fontosabb dolog is.

    "hogy ők is hétköznapi életet élhessenek, még ha ők maguk nem is hétköznapiak."
    Sajnos sosem fognak hétköznapi életet élni.Ezt viszont szerintem elfogadni kell, nem pedig ignorálni.( de ez már másik vitatéma,amennyiben nem ért egyet ezzel valaki)

    Part II :Gondolom hogy nem Mari nénire tukmálják rá, viszont Lábatlan Lajosnak és több száz(vagy ezer?) társának a személyre szabott eszközök legyártása pénzbe kerül. És azt mondom hogy van ennél fontosabb helye is annak. Nem azt, hogy ez nem az.

    Huh.

Új hozzászólás Aktív témák