Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz Met #33 üzenetére

    Ha majd egyszer városban karambolozol és az arcod olyan lesz, hogy te magad se ismered meg, akkor majd meglátod értelmét. Ezt egy sima 50-es tempóval is gond nélkül el lehet érni.

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz Kalandor #26 üzenetére

    Igen, kötelező mindkettő... gyakorlatilag éjszaka egy percet se vezettem, országúton kb. 10 percet, azt is egy huszadrangú úton, amin senki se jár, kivéve akik egy adott, kb. 200 fős faluban laknak. Gondolom azt nem kell kifejtenem ez alatt hány kocsival találkoztunk és mennyi előzést hajtottam végre :)
    Amúgy tényleg kellene vészhelyzet (gyakorlati) oktatást is bevezetni, speciális pályákon. Jó esetben kresz-en elméletben megtanulja az ember mit kell csinálni, de gyakorlatban, vészhelyzet esetén nincs idő gondolkozni, hogy na akkor hogy is volt.

    Kérdezte valaki korábban a műszaki oktatást: ezt gyakorlatilag 0-ra redukálták már, kb. az a szint, hogy az ott a kerék, ez itt a motor, itt öntsd be az ablakmosó folyadékot. Ja és ha nem fog a fék, akkor ne akarj kocsival elmenni a szervízbe, hanem hívj vontatót. Kb. ennyi.
    Elsősegély igazából érdekes kérdéskör. Szerintem a jelenlegi oktatás haszontalan és értelmetlen, pár alapvető dolgok kéne beleverni az emberek fejébe csak, s azt könyörtelenül számonkérni: ha baleset van, s nincs tűz, robbanás, stb veszély, akkor ne nyúlj semmihez és senkihez, mérd fel mi a helyzet és minél hamarabb hívd a mentőket, s minél részletesebben mond el nekik mit láttál. Ennyi. az újraélesztés, meg ilyen fektetés, olyan fektetés gyakorlatilag értelmetlen, mert az ember a pontos kivitelezést max. 1 év múlva elfelejti, utána pedig ha megpróbálkozik vele, jó eséllyel csak többet árt, mint segít Ezen kívűl, jogosítványtól függetlenül, iskolában kéne elsősegély oktatást bevezetni (azt is szigorúan venni, mint egy komoly tárgyat), ahol megtanítani, hogy mit kezdjen az ember nyílt sebbel (ne kötözze be, ne szórja/kenje be semmivel), ilyen sebbel, olyan sebbel, ha vegyszer megy a szemébe, stb.

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz Kalandor #46 üzenetére

    User errorban tökéletesen igazad van :) Én abban a szerencsés helyzetben voltam, hogy jogosítvány megszerzése után sokat tudtam (tudok, mert bár már 1,5 éve van jogsim, mégse érzem úgy, hogy profi lennék) úgy vezetni, hogy jó vezető ült mellettem és segített.

    Kicsit félreérthetően írtam: nem magát az oktatást redukálták, hanem a követelményeket. S túloztam kicsit igen, de annyira nem sokat :) Főleg ahhoz képest viszonyítva, ami 5-6 évvel ezelőtt a műszaki rész anyaga volt (azt nem 6 órán át oktatták, hanem annak többszörösén). Amin megint el lehet vitatkozni, hogy jó ötlet volt-e vagy sem, de azt hiszem, hogy a műszaki beállítottságú embereken kívül mindenki max. beseggelte, illetve nagy része elavulttá és értelmetlenné vált (10-15 évvel ezelőtt az ember otthon is meg tudta szerelni a kocsiját, napjainkra úgy van kialakítva a motor, hogy ha akarsz se tudsz hozzányúlni).

Új hozzászólás Aktív témák