Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #56573440

    törölt tag

    válasz torma1981 #3 üzenetére

    ez olyan mint a multi desktop hiánya nekem. tudom hogy van harmadik féltől származó progi rá, de valahogy mindegyik ha már megnyitogattam pár dolgot nem pörgött olyan flottul. most megcsinálták gyárira, és tádám. szuper.

    én azért nyígtam érte mindig, mert ha os-t telepítek az jellemzően legális. 7-ről 8-ra azért nem váltottam és fizettem, mert ezzel fejeztem ki a véleményemet mint fogyasztó mindennel szemben amit a csempés ráerőltetés jelentett. meg lehet kerülni igen. de ha fogyott volna mint az atom, akkor most nem pedáloznának annyira hogy ez tényleg frankó legyen, és mehetne megint a startmenü program, meg a multi destop program, meg a jelenítsd már meg multi monitor környezetben az adott tálcán csak azt ami az adott monitoron van egyébként is, nem összehányva egyre... stb, most meg nicsak ezek by default benne lesznek.

    nálam is felkúszott első nap, azóta egy hangot nem tudok róla mondani ami zavarna, pár egyébként biztos javításra kerülő hibán kívül

    [ Szerkesztve ]

  • #56573440

    törölt tag

    válasz orbano #20 üzenetére

    azért már a mostani verzióban is több van ennél, és azt mondták hogy ez még bővülni fog jelentősen.

    az meg hogy hogy hívják nem érdekes, persze gondolom üzleti okai is vannak, mert 8.x-el ingyen kéne adják, így meg nem alapvetően, aztán ez is kiderül majd mennyiért fog fájni. ezért viszont hamarabb adnék ki pénzt mint a 8-ért az is fix

  • #56573440

    törölt tag

    válasz trassher #72 üzenetére

    én eleve kigyomláltam mindet így nem foglal még annyit se :D

    nekem az volt vele a bajom hogy összevissza, kusza, ezer színű, csiricsáré, és egérrel már egy 24"-os monitoron is nevetséges volt az egész. kevésbé találtam meg benne bármit is mint egy startmenüben. ugyanúgy tudtam volna használni mint most a startot hogy win + gépelek, ahogy tettem eddig is, de pl a laptopomon meg-meg röccent a váltás, pedig win 7 alatt pörgött a rendszer és 10 alatt sincs gondja. ezek pl nekem nagyon zavaró apróságok.

    neked bejött, a lehetőség itt is bőven adott lesz rá hogy folytathasd. de van akinek ez kellett, most megkaptuk, és személy szerint én üdvözlöm.

  • #56573440

    törölt tag

    válasz kovy79 #86 üzenetére

    nem. igaza van, kollektív gondolatolvasás vizsgán mögöttem ült 4 épülettel de rólam puskázott... ;]

  • #56573440

    törölt tag

    válasz Kékes525 #237 üzenetére

    dobozos eladásokból otthoni használatra office és win téren se hiszem hogy kimagasló bevételek származnának. céges szinten úgyis megveszik ha 50-60 k mert oda nem tétel, ahogy az os-t is, ahogy az oem is fizet, és akkor még csak desktop környezetről beszéltünk. szerverre csak os-ért 170-200k-t fizetgetnek pl.

    gondolom ül elég olyan ember az irodában akik megfelelő végzettséggel és tapasztalattal rendelkeznek hogy belőhessék a különböző termékek árait és pozícionálását a piacokra a megfelelő adatok birtokában.de biztos hogy te jobban csinálnád ezt is, ha még sokszor leírod hátha felfigyel rád a magyar képviselet egyik hr-ese és felvesz mint értékesítési igazgató :R

    [ Szerkesztve ]

  • #56573440

    törölt tag

    válasz Kékes525 #244 üzenetére

    ingyen van továbbra is oktatási célra, nem tudom mit hőbörögsz. nagyon kevés intézmény nem igényelhet ingyen licenszeket ilyen szegmensben legjobb tudomásom szerint. hovatovább egy csomó felsőoktatási intézményben ingyen építettek "laborokat" amihez a gépparkot és az infrastruktúrát is állták.

    és ha nem fizetnék mi lenne úgy egyébként? semmi. az ms termékeket megvennék, vagy oktatnának egy kis linuxot. btw szerintem az se lenne butaság helyenként legalább ismerkedés szintjén...

  • #56573440

    törölt tag

    válasz Dilikutya #255 üzenetére

    nekem melóban pl ideális, 3 monitor simán megtelik mindennel amivel foglalkozok, és ilyenkor esik be a főnök vagy egy telefon hogy ezt meg azt kéne csinálni, amihez megint 8 ablak kell...

    ctrl+win+ jobbra, kapok egy új asztalt, amin csinálhatom azt, és nem barmolom össze az eredetit, amin 2 soros már a taskbar és keresgélhetem mi merre hány óra.

    otthoni körülmények között én se látom túl sok hasznát, bár ott is inkább a több monitort preferálom, egy előtt már bezártságérzetem van :)

  • #56573440

    törölt tag

    válasz BiP #258 üzenetére

    valakinek elég egy monitor, más 10-et is tele tud pakolni, és még kéne kettő ;]

  • #56573440

    törölt tag

    válasz Kékes525 #262 üzenetére

    egész biztosan lehet igényelni egyedi elbírásál alapján is licenszeket, anno a giminkbe is egészen biztosan így kerültek új gépek és szoftverek. hogy a tisztaszoftver program úgy működik ahogy, az csak annyit mutat, hogy állami szinten kb ennyire tudtak alkudni. nem példa nélküli hogy ms támogasson iskolákat, intézményeket ezzel azzal.

  • #56573440

    törölt tag

    válasz King Unique #338 üzenetére

    "Viszont ugyanakkor meg fejleszteni kell tovább és nem lehet évekig uazt a rendszert kiadogatni, gyakorlatilag 0 változtatással."

    fejlesszék a kernelt, fejlesszék a többi nyűgjüket, de ne gondolják hogy mindent ugyanazzal ugyanúgy irányítunk...

    a yamahának se nyelném be ha az új motorjuk erősebb, jobb, kevesebbet fogyasztana, gyorsabb lenne, de az első modellekhez nem jár első villa és kerék. aztán azt dünnyögik hogy jó, tessék ittvan. nesze. most jó? és adnak mindenkinek egy villág egy háromszög alakú kerékkel és nem értik mit vergődik itt mindenki.

    az a user akit zavar az új felület és nem látja hogy a telefon, tablet és asztali gép vonal ugyanolyan felületet és kezelést igényelne, az szavaz a pénzével. most úgy tűnik szavazott is. ezt megérti az ms is... ez nekem már most a kell szintet hozza

  • #56573440

    törölt tag

    válasz Dilikutya #349 üzenetére

    "Nem tudom, nem is értem, mi az oka az alacsony eladásoknak."

    engedd el a rendszergazdai nézőpontodat, és nézz rá a 8-ra mezei, átlaguser szemszöggel. aki nem tanulni akarja, aki nem felfedezni akarja. aki nem mókolni akarja. olyan szemével nézd aki használná csak és kizárólag.

    máris meg fogod érteni mi a gondjuk vele.

  • #56573440

    törölt tag

    válasz King Unique #430 üzenetére

    mondjuk laptopon tapipaddal scrollozni a metro-t az is egy élmény... amit az ellenségeimnek... lenovo egészen korrekt multis paddal is sírógörcs kerülgetett közben. laptopot meg jellemzően ott használok, ahol nincs hely egérhez...

    mondjuk közepesen humortalan hogy desktop környezetben is várnom kell az animáció végéig amire be tudom írni a jelszavamat. gyorsan gépelek és vakon, úgyhogy elég sokszor nem jelentkezett be elsőre. értem hogy apróság pl, de ha már említetted a zárolási képernyőt... tableten persze reális, meg telefonon, meg akármi, és nem kérem vissza az ms-től az elrabolt kb 1 percet az életemből, de desktop környezetben pl egy ilyen dolognak sincs értelme... és szerencsésen ebben is benne hagyták, mondjuk mint mondtam annyira nem zavaró, és 99% hogy a w7-emet ez fogja váltani, de akkor is nálam ez ilyen :/ kategória

    [ Szerkesztve ]

  • #56573440

    törölt tag

    válasz szabonagyur #434 üzenetére

    "Mivel másabb egy Metro-n görgetni laptoppal, mint ugyanezzel a laptoppal a Win7 start menüben?"

    nagyon kevés laptopot láttam min a scroll sáv kényelmes használható helyen lett volna, vagy a kétujjas görgetés 100%-ban tökéletesen csinálta volna a dolgát. lehet én fogtam rosszul persze, de attól még tény hogy kényelmetlen. nem is vitattam hogy a touchpadok jelentős része hulladék, de ezáltal a laptopok jelentős részén meg maxsz&pás használni egy ilyen felületet. így remélem érthető... a win 7-ben az egeret mozgatom, és nem a scroll gesztussal vagy sávval szenvedek. mondjuk én általában pont nem, mert hamarabb gépelek és akkor nincs sok difi, de a tény akkor is tény hogy a legtöbbet eladott, olcsóbb szegmensből kikerülő laposok bizony jelentős része továbbra sem használhatóak ilyenre hajhullás nélkül.

    "A zárolási képernyőhöz meg annyit, hogy nálam a Ctrl+Ald+Del kombót kellett megnyomni Win7 alatt is meg most most is, céges környezetben ritka az egyből gépelni kezdek dolog (főleg ha tartományba léptetett a User)."

    itt az intuitív dolgokra céloztam... számomra teljesen egyéretlmű lenne, hogy amikor már kezdőképernyőn vagyok, akkor be van töltve a login screen is, és egészen természetes továbbra is a mozdulat hogy akkor már gépelnék, pedig win 8 előtt is töltöttem egy kevés időt, a 10-et meg napi szinten használom kezdetek óta. tudom hogy csak engem zavar, ezek apróságok, csak idegesítő amikor azt érezné az ember hogy már lehet valamit csinálni, aztán mégse.

  • #56573440

    törölt tag

    válasz Jim Tonic #448 üzenetére

    hagyd. ahogy mondtam már képtelen a user szemszögből nézni bármit is. ő felfedező stb. neki az kell. ahogy másnak meg a custom rom hetente, ha épp nem jön ki csinál magának a telójára. én meg telefonálni akarok, minimál netezni, navigálni, ilyen alap dolgok.

    egyébként meg az ms igazán megcsinálhatná, hogy a kész rendszereit megfoja, és első körben a saját osztályait ülteti rá. pl migrálja a jogászokat, a sales-eseket, meg pár ilyen univerzális bandát. aztán ha egy hónap múlva nem mondtak fel, a supportosok haja még megvan és a remegésük 200 kHz alatt maradt 8 óra után akkor ki lehet adni ;]

  • #56573440

    törölt tag

    válasz orbano #453 üzenetére

    szinte biztos vagyok hogy a főnöki gépeken osx, a dolgozóknál redhat fut :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • #56573440

    törölt tag

    válasz King Unique #455 üzenetére

    "próbáld te itt néhány fanatikus XP-snek megmagyarázni, h mi értelme lenne új Windows-okra váltani."

    nem. mert képes vagyok megérteni, és tiszteletben tartani a másik igényeit, szokásait, stb. itt most nem is ez feltétlenül a vita tárgya, hanem hogy az ms is belátta hogy ez így nem jó, mert a vásárlók, a cégek, és úgy a többség belátta hogy ez így nem jó. lehet hímezni a fingot, de attól még egy liftben továbbra is kínos marad. semmi bajom azzal hogy neked tetszik ez vagy az a felület. csak amire annyian legyintettek hogy most az ms gyorsabban próbál korrigálni mint pár f1 sofőr a vizes betoncsíkon és teljesen nyilvánvaló hogy a 8 lett az új vista valamilyen szinten azt ne akarjuk már túlmagyarázni és túlvédeni. az is sokak szerint mind a mai napig egy nagyon jó rendszer... amikor kijött ugyanúgy istenítették... aztán mi lett?

    "az, h vki meg erővel nem is akar váltani, v más OS-t elfogadni, azzal meg nem is lehet mit kezdeni..."

    én is ezek táborát erősítem csak szólok. az eszköz van értem ez az alap feltevésem. a munkakörnyezetemben minden ki van találva. shortcutolt progik, reflexszerű billentyűkombinációk, vakon is azért tanultam meg gépelni mert utáltam lenézni arra a pár másodpercre is, nem tanulni akarok ilyeneket mert arra nincs idő. nem felfedezni akarom. használni akarom, és minden ami megakaszt, amit keresni kell, amihez googli kell az sallang, hátráltat. otthon pedig egészen egyszerűen nem akarok hozzá érteni. pont. nem akarok problémát megoldani, registry-t túrni, semmit. r=1 user mode on ahogy beléptem az ajtómon.

    a betanult usereket meg lehet fikázni, csak tudod mi van? ők vannak többségben. hatalmas többségben. és lesznek is az idők végezetéig. ők vásárolnak, és ők nem tudják majd a cégnél használni az ilyen newagevista klónokat, tehát nem is migrálják őket. nekem a fő gondom, hogy legális az oprendszerem. fizetni pedig nem fogok azért, hogy megint minden másképp máshol máshogy legyen, főleg úgy, hogy jelenleg látszik, ha odateszik magukat akkor egészen használható os-t tudnak kipréselni magukból, amiért megint adnék pénzt is.

    ahogy továbbra is kérdés számomra, hogy miért nem ez lett a 8...win 7 forma, új kernel, új funkciók, kis skin átszabás, aztán hajrá, tonnaszám dől megint a lé... és hány 8-as fut az ms-en belül éles környezetben valós user előtt akinek az IT osztály valami távoli galaxisból érkező idegenek gyülekezete, mert ott is tonnaszám találsz ilyet. lenne egy tippem...

  • #56573440

    törölt tag

    válasz King Unique #470 üzenetére

    "MS pusztán a piaci igényekhez kell muszájból igazodjon, azért nem arról van szó, h maga a rendszer annyira rossz, v használhatatlan, ne mossuk már egybe a dolgokat. "

    az ms egy profitorientált cég? igen. számára az a rendszer a rossz amit nem tud eladni mert a piaci igények teljesen mást diktálnak. nem csak attól sz&r egy os mert folyamat megfagy bugzik, hiányos vagy ilyenek... az ms szemszögéből a 8 rossz. a user szemszögéből szintén.

    "Vistához meg pláne ne hasonlítsuk"

    a történet szempontjából a miértek teljesen irrelevánsak. azzal is elrohatak, kidobták a userek arcába átgondolatlanul, majd csináltak az alapjaira egy használható sikeres rendszert. az elvet magyaráztam nem hogy ugyanaz a két dolog.

    "Ez az eszköz van értem, megint a nagy általános duma, csak ezzel akkor lehetne igazán dobálózni, ha az új rendszer eleve totál használhatatlan, v teljesen máshogyan kéne kezelni"

    számomra használhatatlan volt. baj? ha én el tudom fogadni hogy neked nem akkor te miért nem?

    "Ennyi erővel ott az új Office-ok, szakítottak ott is hagyományokkal, átalakították kicsit a felhasználói felületet."

    2003-at használok és fogok is amíg lehet, mert amire kell tökéletes és igen. nem akarok keresgélni mit hova tettek el. abszolút hidegen hagy, mert funkcióban semmit nem ad számomra, viszont kezelhetőségben ha időszakosan is de elvesz. ezért még fizetek is nem keveset. ezt gondold már át kérlek...

    "elvégezni rendszerszinten bizonyos műveleteket (program telepítés, vírusírtás, vezérlőpultban pár alap beállítás), hiába r=1 user. "

    lehet egy kérdésem? naponta hány átlag userrel találkozol? gondolom nem sokkal... exem két hét után sikítva hívott fel pl hogy ez a win 8 fos mert minden csempe és nem talál semmit. addig nem is tudta hogy van desktop mód. nem tudta bezárni az ablakokat, stb. nem értelmi sérült. az egységsugarú user sajnálom de ilyen. és mint mondtam ezt az ms is levágta, a user is belátta, csak te kötöd az ebet a karóhoz hogy írtson vírust meg találja meg hogy most a gépházban van e a cucc vagy a vezérlőpultban... ugyanmár... kéne sok minden. nagyon. de attól még nagyon messze vagyunk... ahogy az eladások, a reakciók és a többi is igen ékesen mutatja...

    "Nemrég vmi felmérést is mutattak, h házon belül munkatársak java inkább utóbbin dolgozgat."

    jah nálunk is van hibrid felsőkatos lapos érintőkijelzővel, meg cimboránál a paletta másik fele egy asus egérmozi, azon túl hogy persze jobb lapozgatni rajta tiszta móka és kacagás a nap végén a zsírt levakarni róla... és utoljára. érintős felületen használható viszonylag, de itt desktop körülményekkel volt a gond...

    "Másrészt a téged zavaró, mások számára triviális dolog, mint a zárolási képernyőn 1 katt a bejelentkezési képernyőig szintén benne van/lesz az új OS-ben, ahogy appok, Modern UI is. De még Start menü (mini start screen) is jóval másabb, leállítás, kijelentkezés is totál máshol van. Akkor ez már megint elegendő ok lesz a nemhasználatra???"

    zavar de ezzel már együtt tudok élni, és ez is személyes döntés ahogy az is hogy a 8-al meg nem. tudod az a különbség a kettő között, hogy lehet hogy egy csomó apróság tovább görög, de külön progi nélkül van startmenüm, virtuális desktopom, multimonitorra értelmes tálcám ami végre azt mutatja ami az adott monitoron van és még ki tudja mi ami hasznos lesz nekem a midnennapi használatban. és vissza is értünk oda amit a kezdetek óta magyarázok. hogy ha valami minimál változtatás kerül be de cserébe gyorsabb a rendszer a jobb kernel miatt, kapok extra használható cuccokat, amiért kb 10 éve sírnék, akkor elnézem személy szerint. ebből a sebesség lett volna egyedüli előny a 7-8 váltás magasságában, viszont a laptopomon pl konkrétan megröccent a modern ui váltás mindkét irányba... így meg semmit nem adott volna csak a szívást. köszi. ha torrentezném akkor persze más lenne a helyzet de mint vásárló a pénzemmel szavazok. szavaztam. sokan így tettek és tádám.

    "amik érinthetik akár majd felületet is. "

    talán egy kcsit jobban átgondolja majd az ms hogy akarja e szivatni a vásárlóit amikor ilyen pofonokba szaladhat bele. ha továbbra is úgy gondolja hogy igen, nos akkor megint nyígás lesz, és megint megtanulják hogy hagyjanak opciót a választásra. egyébként a legjobb továbbra is az lenne, hogy mint anno a böngésző választó, telepítéskor adjon egy lehetőséget, hogy milyen felületed legyen. xp-w7-w8 pl. aztán akkor nem lenne rívás, és alapvettően kétlem hogy ez egy megoldhatatlan probléma lenne...

  • #56573440

    törölt tag

    válasz King Unique #477 üzenetére

    "Ennyi erővel userek más része jónak találja"

    jaja csak ők vélhetően mind uszonyosak és a tenger alján laknak, ott meg kevés az ms bolt... tényleg leállsz vitatkozni azon hogy ilyen eladások és az ms hátrálás mellett a usereknek ez tetszik??? hagyjuk már a habidumát..

    "A átlag oldalnak, meg minden ami kicsit más, már egyből szar, ami szerintem nem feltétlen helytálló vélemény.."

    japp a kulcsszó a szerinted. lehet valami technikailag jó, és alkothatták nagyon nagy körültekintéssel meg, ha nem veszik meg akkor annak oka van. jelen esetben hogy szar. komolyan 1+1-et is nekiállnál megmagyarázni hogy az lehet kettő, de igazából az is csak egy nézőpont...

    "Csak akkor ennyi erővel mi lesz a Win10 esetében, mert az is "más" lesz, az se lesz olyan, mint a 7-es...? :DDD"

    leírtam hgoy mi lesz vele. játszod?

    "Vistát meg még manapság is használják bizonyos cégeknél (talán mégse annyira rossz),"

    eddig tudtam olvasni a röhögéstől. egyszerűen kész vagyok:D mindenki hátrál ki mögülle a cégek nem is gondolkoznak a migráción, kutyát nem érdekel csak egy maréknyi nerd meg aki sajnos azzal vette a laptopoját és nem tudott downgradelni használja, és magyarázod a biozonyítványt amikor az ms is belátta hogy hatalmas tévedés volt. hogy a mostani verzióban bugos a multidesktop, és a startmenü is win 8 utánérzet és társai meg már mondtam, preview. változik, egyébként a startmenü csempétlenítés után számomra tökéletes...

    ennyi veled a továbbiakban messzemenően kerülni fogok bármilyen kommunikációt, mert rápörögsz egy dologra és az se érdekel ha a gyártó hátrál ki, senkinek nem kell, az eladásokból jól látszik hogy halott, te akkor is nyomod a rizsát durvábban mint egy iFan hogy dehát ez jóshiftnégy...

  • #56573440

    törölt tag

    válasz King Unique #489 üzenetére

    "Hátrálj csak, mert míg a többiek itt, v más topikokban tudnak azért megfelelő stílusban és szakmai tartalommal bíró hsz-eket is írogatni, addig nálad jobbára csak ez az olcsó szint dominál... :DDD"

    te viszont már minden topikban megmutattad mennyire mélyen szakmai érvrendszer mellett tudsz vitatkozni, jelenleg is azt teszed, és még én piti kötekszek...

    továbbra is tolod a habi dumát hogy egy eladásra szánt termék attól még lehet jó hogy nem lehet eladni .... jah persze egy szűk rétegnek. csak annak a szűk rétegnek a dobozt nem érdemes megterveztetni mert azt se hozza vissza... a többit gondolom kitalálod.

    igen egy nagyon jó rendszert hoztak össze a 8-ban kernel szinten. ezt soha nem vitattam. de eladhatatlan lett és nem mítoszok meg birkaság miatt. az embereknek pedig joguk van hülyének lenni, én se akarok sok dologhoz érteni pl mert eleve sajnálom az időt rá. szeirnted miért tudnak elkérni és brutális tételekben értékesíteni olyan eszközöket amiket bekapcsolsz aztán használod? tudom fáj és nagyon nehéz megérteni, de a user az ilyen. tudod neki nem ez az élete, hobbija, szerelme, boldogsága. neki egy eszköz mint nekem a mikró... abból is az ideális az egy nagy tekerőgombos. nem akarok manuált olvasni vagy googlizni hogy felprogramozzam miden paraméterét a kajának, mi az, mennyi, milyen hideg, milyen intervallumokban melegítse és hány fokosra... beteszem, eltekerem, ha csöngött kiveszem...

    baj?

    az a gond hogy te itt azt erőlteted hogy szakmailag indokolja meg mindenki hogy miért szar a 8. ehhez viszont nem kell szakmai indoklás, mert rajtad kívül ezt már mindenki belátta. még aki csinálta az is. de nincs ezzel baj majd jön a 10 és az talán jobb lesz. csak érteném hogy miért nehéz felfogni hogy másnak más igényei vannak mint neked...

Új hozzászólás Aktív témák