Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BlackPriest

    őstag

    válasz Maegoss #36 üzenetére

    "Bezzeg Magyarországon torrentezni kell, ha valaki látni szeretné az új részeket. Mondjuk azt nem tudom, hogy legálisan szerezték-e be ezeket a sorozatokat a kínaiak, van egy tippem, hogy nem "

    ha valaki már torrentezni is lusta...amúgy, ha oda is hatna a nemzetközi jog, akkor szerintem kína sehol nem tartana. lopnak/másolnak mindent amit tudnak a normális gyártás mellett.

    Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

  • #16820480

    törölt tag

    válasz Maegoss #36 üzenetére

    Mondjuk az én (kínai) ismerőseim jó része Google-t használt, ami akkor votl vicces, amikor a baike.baidu.com oldalon található információkat akartak keresni, és arra is a G-t használták. Igazából én úgy vettem észre, hogy ha kínaiul keresel, akkor sem sokkal rosszabb a G, viszont más nyelvű keresésnél a B teljesen használhatatlan. Még angolra is.
    Taobaonál az a webes üzenetküldő csak kényszermegoldás, van telepíthető kliense, mindenki azt használja (wangwang). Mobilon is teljesen jól megy amúgy. Viszont amit szeretek, hogy az eladók tényleg egy csomó (hasznos) információt feltesznek a termékeikről, képekkel, mindennel. Ezzel szemben ebay-en általában csak 1-2 sor odaömlesztett leírás van, még nem is formázzák normálisan a szöveget sokan. Kb úgy néz ki a legtöbb ebay eladó oldala, mintha még mindig a 90-es években lennénk.

    Az ilyen sohu tévé és hasonlók szerintem nem legálisan szerzik, bár ebben nem vagyok biztos, de pont múlt évben volt az, hogy a teljes Big bang theory-t lelőtték sohu-ról, mert valamelyik cctv csatorna elkezdte (az elejéről) sugározni, és innentől már sértette a szerzői jogokat :))

    A weibo-val kapcsolatban valószínűleg igazad van, én nem használom mondjuk (csak helyi koncertinformációk miatt követek rajta egy-két blogot), mert szörnyen átláthatatlan és kb mindenki csak továbbít rajta cikkeket, alig van értelmes ember, aki tényleg saját tartalmat oszt meg. Viszont elég nagy befolyás van. a volt barátnőm is mindig mutogatta az ottani írásokat, pedig sokon elsőre látszott, hogy pont azok a hoaxok, amiket mi már átéltünk 5-10 éve legalább, de itt most kezd begyűrűzni az ilyesmi.

Új hozzászólás Aktív témák