Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #16820480

    törölt tag

    válasz Maegoss #31 üzenetére

    Igen, az ilyen átvilágításos ellenőrzés egy dolog. A blokkolás viszont szerintem kevésbé azért van, hogy ne kerüljenek ki információk a kínaikról, és inkább azért, hogy minél nagyobb befolyásuk legyen az adatok felett. Ez mondjuk nem egyedi, nagyon prüszkölnek most az amerikaiak is a titkosítás miatt, mert a tömeges titkosítatlan adatfolyamot knnyű ellenőrizni, könnyű vele visszaélni, ami a vezetésnek nyilván jó, országtól függetlenül.

    Oké, a wechat használható, én is használom, de a hangüzenet azt hiszem előbb a whatsappban volt, vagy line-ban, nem is emlékszem. Ja apropó, a line azért került itt tiltásra például, mert túl nagy konkurenciát jelentett a wechat számára. Szép dolgok az ilyenek. De amúgy ha megnézed a QQ messengert, éveken keresztül egy szeméthalom volt, mobilon főleg. Baidu kereső még a Bingnél is gyengébb. De lehetne még sorolni. Ami jó, és jól működik, az a taobao, illetve a dianping, ezeket tényleg szeretem használni, és jobbak a nyugati megfelelőjüknél (bár az utóbbira nem is nagyon van megfelelő szerintem otthon). De mondjuk a reklámmal telehányt videómegosztóik, vagy a hasonló webes szolgáltatások, amik közül még mindig sok olyan van, ami csak IE alatt megy, hát inkább köszi, de nem :(

Új hozzászólás Aktív témák