Új hozzászólás Aktív témák

  • Béééla

    őstag

    válasz Peethy #37 üzenetére

    Úgy döntöttek, hogy nem kívánják teljesen függetlenként folytatni. Betartották, ami a szerződésben volt? Igen. Akkor nincs miről beszélni.
    Viszont ez sokakban a bizalmat ássa alá. Lehet hogy jó, lehet hogy rossz a következő, de elképzelhetőnek tartom hogy a közlejövőben a crowdfundingok is EULA-val fognak megjelenni.
    Viszont a kickstarter nem igazán befektetés a szememben, hanem inkább adományozás. És az adományozókat szembeköpni csúnya dolog.

    "Ilyenkor nem eltapsolni kell, hanem meghúzni magukat, gyanítom hogy fasza húzónevek sok fizetést kértek el és meg is csappant a keret."
    Egyezzünk meg abban, hogy sem neked, sem nekem nincs fogalmam arról, hogy mit kell csinálni, mert a közelében nem voltunk ekkora pénzeknek.

    Na igen :)
    Majd egyszer. Talán :D

    Mire linkeljek? Hogy melyik korrekt? Közel mind. YCombinator, 500Startups, Jeremie-alapok
    Például, köszönöm :)
    Az hogy ők meg pénzt akarnak belőle, az is tuti, nem a Máltai Szeretetszolgálat meg Vereskereszt.

    Mennyire vagy te otthon startup témakörben?
    Említettem már háromszor hogy nem vagyok vállalkozó? (jó ez nem egyenesen arányos a startupos tudással) De nem vagyok. El is kezdtem utánaolvasni.

    Csináljon olyan vállalkozást, amivel tud pénzt is keresni.
    Ez lenne az a vállalkozás, csak nem úgy van hogy megalapítja és máris a nyakába szakadnak a vevők. De jó is lenne...

    akkor miért olyanba vág bele
    Mert nem szeret a tökeit vakargatva ülni egy helyben és siránkozni? Egy fejlesztés ha másra nem, de tapasztalatszerzésre jó. Még egy skill, amivel foglalkozott.

    Keressen befektetőt. (Ebben a fázisban a befektető mondjuk 0,5-2 millió forintot ad legfeljebb, számold ki, hogy ebből egy 3 fős csapat meddig tud "élni"
    Egy egyetemista vagy céltudatos ember meglepően sokáig, ha előtte élt, akkor az egész mehet a fejlesztésbe, és arra lehet bőven elég is. Én megtapasztaltam az ingyenmunka fogalmát, és biztos vannak olyan elvetemültek, akik hajlandók a saját mérnöki munkaóráikat befektetni, és amúgy az se olcsó.

    Bélabá

Új hozzászólás Aktív témák