Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vektor_75

    csendes tag

    válasz tlac #673 üzenetére

    A munkahelyi menza és úgy általában a kollégákkal a közös étkezés valóban nem olyan egyszerű mint keto nélkül.

    Én az alábbiakat szoktam preferálni mivel saját tapasztalatból rá kellett jönnöm, hogy nem fogok fogyni ha nem figyelek oda ezekre:
    ha lehet előre átnézem hogy mi fog várni a rám a menzán, és megpróbálók A és B tervet felállítani ha esetleg elfogyna már valami.

    Szóval ha van olyan főétel ami tartalmaz annyi zsírt ami elegendő lenne, akkor azt választom (ez a legritkább eset)
    Csésze húsos leves minél zsírosabb, de akár krémleves is jó lehet, plusz valami natúr hús(általában csirkemell).
    Ha nincs olyan hús alapú főétel ami vagy a fehérje vagy a zsírt nagyjából fedezné viszont van olyan leves ami kellően tartalmas akkor abból választok egész adagot.

    Vagy ha leves nincs olyan akkro 2 szelet a húsból köret nélkül, és este "pótlom" azt amit délben nem tudtam megoldani.
    A reggeli esti étkezés általában hideg étel szokott lenni, habár a keto-s pizza felfedezése óta már 3 alkalommal is elkészítettük otthon (köszönet ismét azoknak akik révén ez eljutott ide a fórumba!)

    A bő zsírba sütött (relatív hogy kinek mi a sok) rántottát próbáltad már vagy csak úgy gondolod hogy nem menne? Én korábban még keto előtt többször is sütöttem gyerekek miatt szalonnás rántottát amitől kenyérrel/kiflivel/zsemlével fogyasztva nekem is fájt a gyomrom, sőt úgy éreztem hogy egy követ varrtak a gyomromba. Ketos módon ugyanezt most paprika/paradicsom (végső esetben uborkával) és sajttal eszem. Hasfájás nélkül.

    Azt írod hogy szénhidrát alapú alapból az étrendetek, nos korábban az enyém is az volt. Többször is szerepelt már itt, hogy akkor válaszd ezt az étrendet ha alapvetően komfortos az neked amit ezzel vállalni készülsz. Ha nem szoktál zsírosabb ételeket enni vagy a szalonna kolbász sajt kombó hallatán már felfordul a gyomrod akkor elképzelhető, hogy nem ez lesz a te kedvenced.

    Korábban én is vevő voltam a minta étrendekre nem a betűre követés miatt hanem úgyanúgy mint ahogy te is írtad, az ötlet merítés miatt. Én sokféle dolgot kipróbáltam október óta, ami nem esett jól azt dobtam, ami bevált abból többször is eszem egy héten.

    @Cathfaern : a kolbász, szalámi a feldolgozott ételek közül (ha a darálás miatt már annak számít) azért közelebb áll a jóhoz mint bármelyik felvágott nem?

  • nbg

    senior tag

    válasz tlac #673 üzenetére

    Nálam így néz ki kb egy tipikus vacsi:

    Este például elég ritkán eszek főtt kaját...

    I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

Új hozzászólás Aktív témák