Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Franklin

    addikt

    válasz Woodslave #308 üzenetére

    Mondjuk ebben van valami, én se vagyok se orvos, se biológus, nem tudhatom, hogy melyik tanulmány és kutatás hol ferdít vagy hol néz el valamit.

    De azok az érvek, amikkel a paleó vagy ketó mellett érvelnek, logikusnak tűnnek a számomra, főleg, ha összevetem ezeket a saját megfigyeléseimmel (családi körben, munkatársak között, az utcán, stb), ki mit eszik, mennyit mozog, hogy néz ki.

    De ismerem a testépítés érveit is, magam is testépítek, sokat olvastam ebben a témában is, látom és tapasztalom is, hogy a szénhidrátos kajálás is működik, megvan az előnye (bár már itt is látom a változást, egyre több testépítős cikkben jön elő, hogy óvatosan a szénhidrátokkal, pl. kreatin kúrát ne szőlőcukorral csináljunk, vagy hogy gyorsan felszívódó szénhidrátos turmixot csak edzés után igyunk, stb.)

    Szóval nem mondom, hogy mindenki ketózzon, de abban 100%-ig biztos vagyok, az átlagember nem tesz magával rosszat, ha átáll egy low-carb étrendre - de legalábbis törekedik rá, hogy abba az irányba mozduljon el a kajálása.

    Nyugodtan próbálja ki mindenki, nem lesz semmi baja, de rengeteg pozitív változást hozhat (pl. megszűnő allergiás és ízületi problémák, stb. sorolhatnám sokáig).

  • Auratech

    őstag

    válasz Woodslave #308 üzenetére

    Szerintem jó dolgokat ír mindenki. Nem érzek nyomulós térítési hajlamot senkiben.
    Azt sok véleményből leszűrve derengeni látom, hogy szerencsésebb a nagyobb mennyiségű egyszeri kalóriabevitelt az egyik fajtára hangsúlyozni, főként ha a fehérje is jelentős mértékű.
    Ha nincs sok fehérje, mehet fele-fele tömegarányú zsír szénhidrát is. Ami például a csoki :)

    Auratech Field Recording

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz Woodslave #308 üzenetére

    "Saturated fat can be toxic to the insulin-producing beta cells in the pancreas, explaining why animal fat consumption can impair insulin secretion, not just insulin sensitivity."
    Munkából nem tudok videót nézni, csak így rögtön erre a mondatra: ez simán lehet, hogy igaz. Csak amíg fogy az ember, addig a szervezet úgyis minden bevitt zsiradékot rögtön lebont és felhasznál energiaként. Arra meg fel szokták hívni ketonál is a figyelmet, hogy ha már közel a célsúly, akkor érdemes odafigyelni arra is, hogy milyen zsírt visz be az ember. De igazából akkor is igaz, hogy a zsír nagy része felhasználásra kerül és nem elraktározásra, mint hagyományos étrend esetén.

Új hozzászólás Aktív témák