Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • TESCO-Zsömle

    félisten

    válasz Luck Dragon #1 üzenetére

    Gépigény: Egy XboX One vagy egy PlayStation 4. ;]

    Sub-Dungeoneer lvl -57

  • TESCO-Zsömle

    félisten

    válasz Sanchez638 #129 üzenetére

    Linkelhetnél pár fülest, amitől halkabb lesz a gép. :R

    Sub-Dungeoneer lvl -57

  • TESCO-Zsömle

    félisten

    válasz BaLee #167 üzenetére

    Helyesbítés: Annak köszönhető, hogy a fejlődés addig tart, míg az aktuális konzol-platform el nem éri korlátait. Ezért is akarják 5 évre csökkenteni az élettartamot a legutóbbi 7-8-ról. nagyjából 2 év, míg a pc beéri a konzolokat, még egy év egálban, mert a konzolok elérték az egészséges csúcsot, aztán további két év, mikor már csak a szöszmötölés megy, és igazi innovációk helyett arról szól az élet, hogy a megevett erőforrásokat még hatékonyabban használják ki. Ez az a 2 év, mikor a PC húz el egy kicsit, általában erőből.

    sz: Én (is) sok évre vettem gépet, de ehhez igen keményen tanulmányoztam útiterveket és bizony jósolni is kellett. Mindazonáltal maga a gépem nem mondható drágának, az összeg felét/harmadát a hűtés teszi ki, ami inkább mondható passziónak, mint szükségen és ez igaz a tápegységre is, mert simán elég lenne egy 15k-s táp is a mostani 45k-s helyett- Én akartam abból is full-modulárisat.

    [ Szerkesztve ]

    Sub-Dungeoneer lvl -57

  • TESCO-Zsömle

    félisten

    válasz Chapel #170 üzenetére

    Sajnos az emberek szeretik magukat mondvacsinált szempontok alapján másoknak fölébe helyezni, és ez azokra a másokra is igaz. A konzol vs. pc csak egy a sok téma közül, ahol az emberek önigazolást keresnek, hogy márpedig ők döntöttek jól és ezen cél érdekében képesek sutba vágni a logikát és a józan eszet.

    Én egyelőre a PC pártján állok, és ennek főleg technikai okai vannak, mert amit a konzolos oldal általában felhoz az erősen sarkított, már-már karikatúrisztikus szokott lenni. Gyakorlatias szemszögből nézve a konzoloknak az olcsó HW-en és a könnyebb üzemeltetésen kívül semmi kézzel fogható előnye nincs.

    Ez eddig is így volt. Az X360-at vagy a PS3-at talán nem verték megjelenéskor a kor izmosabb vasai? Persze PS3 kicsit árnyaltabb a Cell miatt, de akkor is. PS2 dettó. A konzoloknak pont az a lényegük, hogy vesznek egy a korhoz mérten jövőbemutató, de nem túl sokat fogyasztó vasat, és azt adják fixen X évig. Abból van technikai előnye, hogy a fix vasat lehet direktbe programozni. Ez régen és most is így volt.

    Az a baj, hogy még senki se tudja hol vannak a konzolok a csúcsaikon, mert még nem tartunk ott. Erre majd 2 év múlva lehet visszatérni, mert most még -úgymond- a tékozló/tapogató fázis megy. Még mindig új a konzol.

    HW-esen meg nem lehet feljebb tenni a mércét, mivel a legtöbb konzol PC-alkatrészekből, vagy azok egyedi igények szerint továbbgondolt változataiból vannak. Nem tudsz előkapni a fiókból egy a mostaninál 2-3 évvel fejlettebb design-t, és a PS3 megmutatta, hogy külön utakon járni se megoldás, mert hosszú távon visszaüt.
    -Ugye ott is az volt a baj, hogy a Cell nagyon más volt. Aki akarta, nagyon jókat tudott rajta csinálni, de a multi-platform játékoknál gyakran elég volt annyi, hogy fut. Nem baj, ha rondább. És hiába volt a HW amúgy erősebb az X360-énál, mivel nehezebb volt rá portolni, ezért egységidő alatt nem is sikerült olyan jól.

    Az élet kompromisszumok sora.

    Tudod ez megint egy másfajta probléma. A konzolokon ugyanis nem is akarják a 60FPS-t, mert kanapén dögölve 2-3m-re a TV-től egy nem éppen ideális fényviszonyok közt használt megjelenítőn mit számít? Ha beton stabil a 30FPS és a TV-den van megfelelő smoothing, ami csinál belőle 60-at, akkor 2-3m-ről nem veszel észre különbséget. Az 1080p-hez meg egy 40"-os TV-től nem lenne szabad távolabb lenned, mint másfél méter. Tegye fel a kezét, aki egy-másfél méterről nézi az 1080p TV-t...

    Mi lenne? A PC utoléri és lehagyja a konzokolat, ahogy az előző generációval tette.

    Sub-Dungeoneer lvl -57

  • TESCO-Zsömle

    félisten

    válasz trufa12 #202 üzenetére

    De konzolt nem az dönti el hogy milyen hw van benne, csak nekem szimplán röhej a felállás .
    Én jobban díjaztam azt amikor a konzol még specifikus konzol volt, nem pedig kiszuperált pc .
    Az amd meg külön viccnek hat számomra.

    Nem csak az AMD tehet róla, hogy technológiailag években mérhető előnyük volt/van. A két nagy konkurens közös megegyezéssel intett be egymásnak. Egyébként -ha azt vesszük- az X360 is egy kiszuperált PC volt 3 magos procival meg egy Radeonnal, ami 1-2 évvel megelőzte a korát. Többek közt ezért is volt könnyebb portolni rá multiplatform címeket, mert közelebb állt a PC-hez.

    De félre értés ne essék vettem én már konzolt az excluzivok miatt, és biztos fogok is ha egyszer beindul a játék gyártás, mert amiket kiadtak idáig az vicc .
    Meg nagyja játék pc-re is jött idáig.

    Nem akarlak elkeseríteni, de ez már nemigen fog változni. Az új generációnak pont az volt a lényege, hogy minél közelebb kerüljenek a PC-hez, ezáltal megkönnyítve portolást. A PS3 esete hatalmas elrettentő példa volt ezen a téren. És persze ebből adódik az is, hogy még könnyebb portolni PC-re, így kevesebb befektetésből lehet a PC-változatot is kiadni. Az exkluzivitás régen főleg piachódítási célzattal volt. A háborúnak vége, a játékosok zöme átszokott konzolra, a VGA árak az egekben, egy komoly vasba bele kell tolni 4-5 konzol árát. Nincs miért exkluzív címeket hozni. Ha 4-5 évet lehúztál X360-nal vagy PS3-mal, rászoktál, úgyse az exkluzív címek miatt fogsz legközelebb is konzolt venni.

    Sub-Dungeoneer lvl -57

  • TESCO-Zsömle

    félisten

    válasz trufa12 #208 üzenetére

    Annyira nem. Konzolosként tiéd lehet a frissesség. Lásd: GTA5. PC-re több, mint 1 évet kell várni megjelenéstől számítva.

    Persze engem VC óta egyik rész se fogott meg igazán. Bár SA-ba élveztem a hatalmas tér adta szabadságot és emiatt kicsit bizakodom az 5-össel kapcsolatban is, de az biztos, hogy nem leszek előrendelőjük, mert annyit számomra nem ér, amennyiért adják.

    (#209) tDr1v3r: 210?

    Ha egy vitában valakinek az az utolsó mentsvára, hogy a másik kora felől érdeklődik, akkor ott elég nagy baj van...

    sz: Szerintem az is szomorú, hogy egyesek azon keseregnek, hogy a másik platformra is megjelenik valami, ami az övékre is...

    [ Szerkesztve ]

    Sub-Dungeoneer lvl -57

  • TESCO-Zsömle

    félisten

    válasz trufa12 #212 üzenetére

    C2077 nekem is várós, csak az a para, hogy a készítők nVidia ágyasai, úgyhogy Radeonnal sok jóra nem számíthatok...

    Sajnálom, hogy a Szamaritánusból nem lett valami film vagy játék. Abban láttam potenciált.

    Sub-Dungeoneer lvl -57

Új hozzászólás Aktív témák