Új hozzászólás Aktív témák

  • Wlac

    Ármester

    válasz JanR #47 üzenetére

    Felesleges Eli-ért aggódni, elég egyértelmű a sorsa.

    Egyébként amekkora Half-Life fan voltam régen, annyira unom már én is ezt a felhajtást. A végeredmény úgyis pofára esés lesz, abból az egyszerű okból kifolyólag, hogy régóta várják a rajongók. A Half-Life nem volt rossz, de az igazán nagy játék szerintem a Half-Life 2. A hangulat mellett számos játékmenetbeli újítás volt benne, amik miatt nem véletlen lett mindenki kedvence. Na, most ott tartunk, hogy ez 11 évvel ezelőtt történt.

    Ha valóban jön a Half-Life 3, akkor a milyensége kérdéses. Ugyanaz a játékmenet, mint a Half-Life 2 esetében? Akkor jön az anyázás, a "tizeniksz év alatt semmit sem fejlesztettek" szöveg, valamint a könnyű játékokhoz szokott gamereknek nem fog tetszeni, hogy nincs automata életerő regeneráció. Ne feledjétek, főleg ők a felvevő piac, a Half-Life széria sohasem volt rétegjáték.

    Ha igazodik a mai trendekhez, open-world játékmenet és egyéb hasonlók lesznek benne, akkor pedig a keményvonalas rajongók, a régi motorosok fognak hőbörögni. "Tökéletes volt a korábbi játékmenet, miért kellett változtatni?! Menjen CoD-ozni aki nem bírja!"

    Nem beszélve a "nagy újításról". A Half-Life nem csak pályadizájnban, hanem a környezettel való interakcióban is előrelépés volt a kor játékaihoz képest, a Half-Life 2 pedig erősen épített a fizikával való játszadozásra? De mi lenne a Half-Life 3 nagy előrelépése? Én a VR-ra tippelnék, bár wjbhbdux linkje szerint nem az lesz. Nem beszélve arról, hogy sokan idegenkednek a technikától, szóval a játékosok egy részét elveszítenék vele. Fotorealisztikus grafika? És a gyengébb géppel rendelkezőkkel mi lesz? A Half-Life-ok mindig is futottak a gyengébb vasakon is. Rombolható környezet? Már nem akkora újdonság. Kooperatív játékmenet? Rengetegen idegenkednek tőle.

    A lényeg, hogy szerintem bármit tehet a Valve, maximum egy nagyon korrekt iparos munkát tud letenni az asztalra. Én a magam részéről nem bánnám, mivel nagyon imádom a Half-Life 2-t, de rengetegen szidnák a játékot, mivel "a Valve is ráállt a CoD-ok és az AC-k után a gyártószalagra". Nem beszélve arról, hogy a játék 11 éve jelent meg. Akkor 14 éves voltam, teljesen más ízléssel, teljesen más élettel. Ma már máshogy nézek a játékokra, és nem egyszer pofán csapott már a tény, hogy a nosztalgia hamis illúzió, csupán egy rózsaszín köd, ami rohadt könnyen eloszlik... csak el kell indítani az adott játékot vagy esetleg filmet. Lásd Duke Nukem Forever. Nem volt rossz játék, ugyanazt adta, mint a Duke Nukem 3D, csak akkor már az senkinek sem volt elég, mert mindenki azt az agylerobbantó élményt várta, mint 15 évvel korábban.

    “A száz év az emberi hülyeség monumentumainak eróziója szempontjából csak egy röpke pillanat.” - mazur

Új hozzászólás Aktív témák