Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • FefeeX

    veterán

    válasz aram01 #29 üzenetére

    Nem tudom, én most láttam ilyet először, és a jutub videó azért meggyőzött arról, hogy ez jól beállítva fasza kis cucc lehet (kiterjeszti a tévé méretérzetét, legalábbis nem kinagyítva a videón ezt éreztem :) )

    Szívesen megnéznék egyet élőben, egy 60" tévé mellett, hozzátesz-e egyáltalán az élményhez :)

  • FefeeX

    veterán

    válasz aram01 #39 üzenetére

    Bár még mindig csak a videó alapján tudok nyilatkozni, meg amiket azóta találtam, de:
    érzésre megnöveli a képet. Ne mondd, hogy nem volt még olyan érzésed pl a moziban, hogy elsniccelték alul és felül, és emiatt nem olyan életszerű egy film, mint amilyen lehetne... A 3D filmeknél ezért is találták ki részben, hogy az alapból adatot nem tartalmazó fekete csíkok is közvetítsenek 3D tartalmat, így nagyobb eséllyel látod azt, hogy "lejön a vászonról" a jelenet.
    Ez kb olyan, csak 2D-ben. Van egy kijelződ (nekem "csak" 50") és körülötte a fényjátéknak köszönhetően (elméletileg) nem csak egy dobozt bámulsz, hanem egy ablakot egy másik világra. Mondjuk alapvetően a látványfilmeknél látnám értelmét (amit mostanában nem sokat nézek), de azért egy 60-65"ossal egy stúdióban lezavarnék egy próbavetítést, hogy ténylegesen mennyi a mindennapi nyereség ebből.

    b.: ezért tűnik jónak a linkelt raspberry megoldás, mert az 4 oldalas. Nekem is pl a falon van a tv, szóval mehetne a fény lefelé is :) Neten vannak erről jó videók, csak ténylegesen rendelgetés, összeszerelés, kalibrálás, meg még drága is, annyit ténylegesen nem biztos, hogy megér a gyakorlatban.

Új hozzászólás Aktív témák