Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Batman

    őstag

    válasz Viszlát #30 üzenetére

    Lehet ,hogy kamu, vagy reklámfogás, de amit mondani akar vagyis ami nekem lejön belőle, az igenis valós jelenség. Nekem tetszik , figyelemfelkeltő és elgondokodtató.
    Nem mindegyikünk fekszik az ágyban fájdalmak közt, sokan élik az életüket, elmész melettünk az utcán, vagy egy füstös kis kocsmában, lehet mi szolgálunk ki valahol, vagy épp elszáguldunk egy motorral meletted...

    A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

  • Batman

    őstag

    válasz Viszlát #35 üzenetére

    ... megpróbáltam leírni, vajon mit is érzek, és mit gondolok vagy mit vált ki belőlem ez a video, de csak kusza gondolatok tömkeleg jött ki belőlem....
    Ezt sajan igazából nem lehet leírni, vagy csak én nem tudom.Majd talán egyszer sikerül.

    A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

  • Bubu79

    addikt

    válasz Viszlát #35 üzenetére

    Üdv :)

    ''...úgy gondolom, hogy ha van egy ember akinek van 1 éve az életéből és ezt tudja, akkor is felelősséggel tartozik azok felé akik mellette vannak és szeretik.''

    Értem a mondanivalód lényegét, de sajnos amikor az embert szembesítik azzal, hogy rákod van ( legyen az bármilyen típus is ), megszűnik a világ körülötted egy pillanatra... Egyszerűen az ember nem lát/hall mást, csak az visszhangzik a fejében, hogy olyasmi tört be az életébe, aminek semmi keresnivalója nem volt ott.. Hirtelen egy pillanatra az ember elfelejti, hogy vannak körülötte emberek, akik szeretik, törődnek vele és egy olyan szintű elhagyatottság érzés lesz úrrá rajta, ami kiöl belőle minden empátiát mások iránt - nem az lesz az első gondolata, hogy mit hagy maga mögött...

    A video szerintem is valszeg kamu...

    Sokan úgy gondolják, hogy a pozitív hozzáállás és mások segítsége bármilyen gondon segíthet, de vannak emberek, akik nem tudnak csak úgy továbblépni a dolgon.. Nem tudják csak úgy félretenni a kapott maradék időt, hogy úgy élnek, mint előtte... Szükségük van arra, hogy amit csak lehet kipróbáljanak még...

    Igazad van Batman baromi nehéz szavakba önteni...

    Bocsánat, ha szétszórtnak tűnik...


    Amit írtam tapasztalat...

    "In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

  • tildy

    nagyúr

    válasz Viszlát #35 üzenetére

    szabadság nem a kötöttségek nemlétéből fakad.
    Hanem?

    Másrészt úgy gondolom, hogy ha van egy ember akinek van 1 éve az életéből és ezt tudja, akkor is felelősséggel tartozik azok felé akik mellette vannak és szeretik
    Ezt te gondolod így. Te ezt tennéd. Más a te életedet éli? Nem. Más lehet másképp tenne.

    Nem válthatod meg a világot, de szebbé teheted.

    [ Szerkesztve ]

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • Bubu79

    addikt

    válasz Viszlát #43 üzenetére

    Huh - elég régi hsz-t sikerült megszólítanod ;)

    A hangsúly nem feltétlenül az élet habzsolásán volt, vagy az éljünk minnél többet, minnél rövidebb idő alatt...

    Csupán a helyzeten - amikor belédnyilall a felismerés, hogy ez nem vicc... Az élet véges.
    És fájdalmasan veszed tudomásul, hogy van még millió dolog, ami kimaradt az életedből.

    Elgondolkozol azon, hogy ha valamikor, hát még most kell elindulni az álmok útján - most kell arra törekedni, hogy megvalósíts valamit, ami célod volt, mert lehet, hogy nem lesz több alkalmad... Én is így tettem. Megvalósítottam egy álmomat. És nem bántam meg, hogy megtettem :)

    Az én sztorim jól végződött - remélem mindazoké is hasonlóan jól végződik, akik hasonló cipőben járnak...

    Mod: A videót még mindig kamunak tartom ;)

    [ Szerkesztve ]

    "In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

  • Bubu79

    addikt

    válasz Viszlát #47 üzenetére

    Hagyjuk a videót. Nem több, mint egy jól sikerült agyrém.

    Természetesen az ember nem azzal nyit, hogy bevesz egy levél leszarom tablettát.

    Csupán a "megpróbálok megfelelni az elvárásoknak és nyugodtan, türelmesen várom, hogy kifusson a tű a lemezről" hozzáállást teszi félre. Akkor is, ha tudja, hogy ezzel másoknak fájdalmat okoz. Mert tudja.

    Csak előtérbe helyeződik az én - megpróbálja úgy élni az életét, ahogyan addig a konvenciók miatt nem mert. Elsősorban önmagának akar megfelelni.

    Önzőség? Lehet. De a helyzet maga sem hétköznapi.

    Nálam legalábbis így zajlott...

    "In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

  • Bubu79

    addikt

    válasz Viszlát #49 üzenetére

    "Réka vajon miket csinált meg, vagy egyáltalán volt-e benne ilyesmi."

    Ezt nem tudhatom... Nem tudom vajon mennyire tudatosult Benne komolyan a dolog - hogy hamarosan véget ér minden... Fogalmam sincs milyen lehet gyermek fejjel megélni egy ilyen tragédiát. Amikor még nem tudsz a világról jóformán semmit - minden új és érdekes. És szembesülsz azzal, hogy nem ismerhetsz meg mindent...

    Az élet kegyetlen. Sokszor. Nem ritkán bánik mostohán olyanokkal is, akik nem szolgáltak rá a haragjára.

    "az a furcsa, ha a család, a barátok, a környezet nem alkalmazkodik a helyzethez."

    Ahogyan írtam is lejjebb/feljebb - a család sem tudja kezelni a dolgot. Nem tudják mi a jobb - hagyni tombolni az embert, anélkül, hogy éreztetnék vele, hogy tudják, hogy véges az együtt töltött idő ( gyakorlatilag úgy tenni, mintha mi sem történt volna ), sajnálkozva együttérzően a kedvében járni ( nekem ez volt a legrosszabb - szánalmasnak éreztem magam ), vagy keresni egy egyensúlyt a kettő között ( szinte lehetetlen - szakember segítsége nélkül szinte biztos kudarc )...

    Mod: Batman topikjában volt szó a családról - ott írtam a dologról... Ha meglelem a hsz-t. linkelem

    A linkelést inkább mellőzném - talán túlságosan elvinné a topikot más irányba, de itt az idézet:

    "Azok, akik az emberrel együtt kénytelenek megélni a dolgot, nem sajnálatból olyanok, amilyenek, hanem mert nem tudják kezelni a helyzetet - nem tudják mi a jobb: hagyni dühöngeni, együttérzően, megértően meghallgatni az embert a kétségeivel, és fájdalmaival, vagy közömbösnek mutatkozni, mintha ez nem lenne több egy átlag szúnyogcsípésnél... Sajnos Nekik sem egyszerű a helyzetük, hiszen olyan emberről van szó, aki sokat jelent az életükben, elvesztése pótolhatatlan űrt hagyna maga után... Ne bántsuk hát Őket..."

    [ Szerkesztve ]

    "In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

  • tildy

    nagyúr

    válasz Viszlát #46 üzenetére

    Ha kihagyod az attaposvat, kicsit mas a leanyzo fekvese.
    Lehet ugy is belemenni akar veszelyes ,orult dolgokba, hogy nem taposol at masokon ;)

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

Új hozzászólás Aktív témák