Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ferdzsoo

    addikt

    Én egy könyvet olvastam erről a katasztrófáról:
    Piers Paul Read: Uramisten, mit tettünk? Csernobil
    Nemtudom olvasta e már valaki, de szerintem nagyon jó a könyv rengeteg hivatalos infóval alátámasztva, nagyon pontosan leírva már a tervezési hibáktól, nem megfelelő építési anyagoktól/katasztrófáról/következményeiről/maguk a sebesültek élménybeszámolóiról és ami a legjobban sikerült szerintem az akkori politikai helyzetről és hozzáállásról szovjetunióban.
    Peresztrojka, stb. dolgokat, és minden infó a helyszínen volt emberektől származik, semmi nem találgatás hanem információ első kézből...
    Ajánlom annak ami még nem olvasta el...
    Ha jól emléxem itt is az van írva hogy egy teszt miatt (amit már a reaktor megépítésekor meg kellett volna csinálni) kikapcsoltak minden biztonsági berendezést + az alacsony reaktorteljesítmény következtében - gőzrobbanás.
    Persze mindez nagyon részletekbemenően, ezt a történetet például még abból az emberből szedték ki aki először nézte meg a reaktort vizuálisan hogy tulajdonképpen mi történt.
    Nah szal jó köny olvassátok el, ha még nem tettétek meg.... :)

    "It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

Új hozzászólás Aktív témák